www.electronicsteipir.gr
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

αφισες τει

+12
invi69
aggelos_egaleo
liakofan
nell
yorgos
giannis8893
manolog3
tmac
Santeron
aithalis
fx125cc
Dr. FUNKenstein
16 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

αφισες τει - Σελίδα 2 Empty Απ: αφισες τει

Δημοσίευση από giannis8893 Τρι Απρ 07, 2009 12:24 pm

aithalis έγραψε:Αγαπητε μου προσωπικα δεν δινω αναφορα σε κανενα κομμα και ουτε περιμενω καποιον να μου πει τι θα πιστευω ή τι θα λεω.

Οι φοιτητικες παραταξεις δεν παιρνουν καποια λεφτα απο τον φορολογουμενο πολιτη, στα κομματα πανε τα λεφτα και απο εκει και περα τα διανεμουν οπως εκεινα πιστευουν. Σελοτειπ, κολλες αναφορας, μαρκαδορους και τα λοιπα εγω τα πληρωνω, ουτε ανακοινωσεις σου κρυβουν (τα τις σχολης αναρτωνται στη γραμματεια) και γενικα εχεις γραψει 6 τελειως αυθαιρετα επιχειρηματα...

Πες μου που τα βρήκες τα "αυθαίρετα" επιχειρήματα? Τι ήταν το αυθαίρετο το οποίο είπα? Και προς θεού δεν την λέω σε σένα επειδή εισαι στη Δαπ αλλα σε κάθε έναν που ασχολειται με το άθλημα. Μονο σου απαντάς οτι απο τα κόμματα στηρίζονται οι φοιτητικές παρατάξεις...αρα και από εκεί πέρνουν τα χρήματά τους.

Καταλάβετε οτι δεν ειμαστε συνδικαλιστές, ουτε πολιτικά σας γραφεία...είμαστε επιστημονικό ίδρυμα και δεν εχετε δικαίωμα να το εκμεταλεύεστε για κομματικά συμφεροντα με τα δικά μου χρήματα! Και ναι...μου κρύβουν ανακοινώσεις...! Παλι καλά που εχουν και οι καθηγητές τους πίνακες ανακοινώσεων τους...! Γιατί δεν βάζετε κι εσείς καναν τετοιο? Το κάθε κόμμα απο ένα? Η μήπως δεν σας αφήνουν να το κανετε τα αφεντικά σας στο κόμμα που πιστεύουν στις παλιές τεχνικές τις διαφήμισης οτι όσο πιο πολλα διαφημιστικά βαλεις τόσο καλύτερα κέρδη θα έχεις?
giannis8893
giannis8893
Newbie
Newbie

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 33
Ηλικία : 40
Τόπος Διαμονής : Λαγονήσι
Ημ/νία εγγραφής : 24/06/2007

http://www.drakotrypa.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

αφισες τει - Σελίδα 2 Empty Απ: αφισες τει

Δημοσίευση από aithalis Τρι Απρ 07, 2009 1:03 pm

Ποιος νομιζεις οτι ειμαι εγω? Κανενα βολεμενο πλουσιοπαιδο ή κανενας γιος πολιτκου?
Τιποτα απο αυτα δεν ειμαι, ανηκω στη ΔΑΠ γιατι πιστευω πως μεσα απο αυτη την ενασχοληση μου μπορω να βοηθησω σε καποια πραγματα το τμημα μας. Τιποτα απολυτως περισσοτερο.

Τελος για τις ανακοινωσεις που λες, εμεις εχουμε ενα χωρο συγκεκριμενο για τις αφισες μας και ενα ταμπλο για τις ανακοινωσεις μας... Λεω κατι λαθος? Ειναι τοσο τραγικα τα πραγματα οσο τα παρουσιαζεις? Απαντησε μου ειλικρινα!
aithalis
aithalis
Power user
Power user

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 119
Ηλικία : 37
Ημ/νία εγγραφής : 06/02/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

αφισες τει - Σελίδα 2 Empty Απ: αφισες τει

Δημοσίευση από yorgos Τρι Απρ 07, 2009 1:16 pm

O nomos plaisio taktopoihse tous ewnious foitites alla ta ewnia parasita den tolmise na ta agiksei!!!! Giati tetioi eisaste epagelmaties "Parasita" !!!
yorgos
yorgos
User
User

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 94
Ηλικία : 39
Ημ/νία εγγραφής : 30/10/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

αφισες τει - Σελίδα 2 Empty Απ: αφισες τει

Δημοσίευση από tmac Τρι Απρ 07, 2009 1:22 pm

Έλα φρόνιμα... Razz Μην πάει στράφη και αυτό το thread ήμαρτον...
tmac
tmac
Guru
Guru

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 418
Ηλικία : 35
Τόπος Διαμονής : Νέα Φιλαδέλφεια
Ημ/νία εγγραφής : 30/10/2007

http://alluminatoi.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

αφισες τει - Σελίδα 2 Empty Απ: αφισες τει

Δημοσίευση από yorgos Τρι Απρ 07, 2009 1:27 pm

Sorry tmac alla den antexo allo, kourasytika tosa xronia se ayto to fourdelo. Crying or Very sad
yorgos
yorgos
User
User

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 94
Ηλικία : 39
Ημ/νία εγγραφής : 30/10/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

αφισες τει - Σελίδα 2 Empty Απ: αφισες τει

Δημοσίευση από aithalis Τρι Απρ 07, 2009 1:59 pm

yorgos έγραψε:
O nomos plaisio taktopoihse tous ewnious foitites alla ta ewnia parasita den tolmise na ta agiksei!!!! Giati tetioi eisaste epagelmaties "Parasita" !!!

Sorry tmac alla den antexo allo, kourasytika tosa xronia se ayto to fourdelo. Crying or Very sad
Και επειδη κουραστηκες τοσα χρονια ΗΡΘΕ η μεγαλη στιγμη να γραψεις δυο ηλιθιοτητες και να κανεις την επανασταση σου ετσι?
aithalis
aithalis
Power user
Power user

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 119
Ηλικία : 37
Ημ/νία εγγραφής : 06/02/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

αφισες τει - Σελίδα 2 Empty Απ: αφισες τει

Δημοσίευση από fx125cc Τρι Απρ 07, 2009 2:49 pm

aithalis ένα είναι το σίγουρο
ένας κούκος δεν φέρνει την άνοιξη στην ΔΑΠ
είσαι ένας από τους ελάχιστους που λένε ότι πιστεύουν πως μπορούν να κάνουν κάτι καλό για το τμήμα

-τις σπουδές σου όμως τις σκέφτηκες;
-όταν με το καλό πάρεις πτυχίο θα σταματήσεις δηλαδή από την ΔΑΠ, και τέλος ότι , τέλος πάντων, θα καταφέρεις για το τμήμα;
Η θα ασχολείσαι ακόμα
Μην καταλήξεις όμως σαν κάτι πανάρχαιους που μπαίνουν στις αίθουσες εν ώρα μαθήματος και τους έχουν βαρεθεί μέχρι και οι τοίχοι, επειδή λεν τα ίδια συνέχεια
-Ποσό πια τραγικό να βλέπεις έναν μαντράχαλο 20+ εξάμηνο να μιλάει για μαθήματά και εξετάσεις και να προσπαθεί να σε πείσει να τον στηρίξεις για να καλυτερεύσει η κατάσταση
Βλέπω κάτι Ροβινσώνες Κρούσους στην ΠΚΣ που μόνο αράχνες δεν έχουν βγάλει ακόμα,
(Μα καλά πρέπει να έχεις μούσι και μαλλί να ακούς ροκ και τα παντελόνια-φόρμες σου να σκουπίζουν όλο το ΤΕΙ για να είσαι αριστερός, αυτό ποτέ δεν το κατάλαβα, επίσης να φωνάζουν κιόλας γιατί πάντα τους πνίγει το δίκιο)
fx125cc
fx125cc
Guru
Guru

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 318
Ηλικία : 43
Τόπος Διαμονής : Περιστέρι
Ημ/νία εγγραφής : 27/11/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

αφισες τει - Σελίδα 2 Empty Απ: αφισες τει

Δημοσίευση από yorgos Τρι Απρ 07, 2009 10:57 pm

Ασ' το aithali, δεν το έχεις. ούτε θέλω κατέβω στο επίπεδό σου, θα αφήσω τους συναδέλφους να κρίνουν
Ένα θα πω, μακάρι να μπορούσαν οι συνάδελφοι να κάνουν μερικά ταξιδάκια στο εξωτερικό να δούν πως λειτουργούν τα πανεπιστήμια εκεί και θα καταλάβαιναν πόσο άθλια είναι η κατάσταση εδώ!

Τώρα άμα θες να κάνεις κάτι καλό για την σχολή, άϊντε πήγαινε μια βόλτα λεβέντη μου μέχρι την γραμματεία (σαν κομματικός εκπρόσωπος που είσαι) να τους υπενθυμίσεις ότι έρχεται Πάσχα και βιβλία δεν έχουμε πάρει ακόμα. Τα Φαξ τον εκδοτικών οίκον είναι αναρτημένα εδώ και ένα μήνα στον πίνακα ανακοινώσεων, που λένε ότι το απόθεμα είναι έτοιμο και αναμένουν τις "λίστες" αλλά στο βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν!

στο προηγούμενο εξάμηνο βιβλία δόθηκαν λίγο πριν τα Χριστούγεννα..... αλλά τσιμουδιά δεν βγάλατε τότε!

Σε παρακαλώ μην κάνεις τον κόπο να απαντήσεις, να πράξεις καλύτερα κι εμείς θα το πιάσουμε το μήνυμα. afro
yorgos
yorgos
User
User

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 94
Ηλικία : 39
Ημ/νία εγγραφής : 30/10/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

αφισες τει - Σελίδα 2 Empty Απ: αφισες τει

Δημοσίευση από invi69 Τετ Απρ 08, 2009 12:17 am

εχω μια απορία. ειλικρινα σου αρεσει με το που μπαινεις στην κεντρικη είσοδο του τμηματος σου να βλεπεις κατι αθλια τραπεζακια με μισοσκισμενες αφισες κολημενες απανω τους. κατι τύπους που μοιάζουν να είναι απο αλλη εποχή, να ψάχνεις να βρεις άδειο τοίχο...
φαντάσου τι εντύπωση δίνουμε σε έναν επισκέπτη (ειδικα αμα είναι και απο κανα ευρωπαικό κράτος, αστα να πανε).εν διαφωνό να έχετε μια γωνια σε κάποιο διάδρομο όπου κολήστε και κάποια αφίσα και βγάλτε ανακοινωσεις κλπ. δεν θα είχαμε πρόβλημα να υπάρχουν πολλά σημεία όπου θα μπορείτε να βγάλετε ανακοινώσεις και οτι άλλο εξυπηρετεί την προπαγάνδα των κομμάτων.αλλα πραγματικα αυτο το πράγμα που επικρατεί στην σχολή μας είναι αηδιαστικό και έχε ξεφύγει απο κάθε ελεγχο.
Σύμφωνα με το άρθρο 57, παρ.2 του Ν.1416/84, το άρθρο 8, παρ.5 του Ν.2946/01 και το άρθρο 10 του Ν.2946/01, η αφισοκόλληση αποτελεί παράνομη διενέργεια διαφήμισης. Αντιστοίχως αξιόποινη πράξη ορίζεται υπό συγκεκριμένες περιπτώσεις και η αφισοκόλληση για την προώθηση πολιτικού ή συνδικαλιστικού υλικού. Τέλος υπάρχει ειδική διάταξη στον εκλογικό νόμο που περιορίζει την αφισοκόλληση κατά την προεκλογική διαδικασία.
Και μην κρυβόμαστε πίσω απο το δάχτυλο μας ,οι αφίσες υποβαθμίζουν το επιπεδο της σχολής μας όπως η διαφθορά όπως τα ρουσφέτια όπως κάθε τι μας κάνει να απομακρυνόμαστε απο τον στόχο που έχει τελικά το τει μας. την ΕΚΠΑΊΔΕΥΣΗ.
και κατι τελευταίο και θα κλείσω. θες να σε ψηφίσω κάνε κάτι ουσιαστικό για το τμήμα μου.αντι να δίνεται τα χιλιάδες ευρώ για τις αφίσες σας, δώστε μια φορά αυτά τα λεφτά για να κάνετε κάτι που θα μπορέσει ο φοιτητής να το αξιοποιήσει.πάρτε δύο υπολογιστές για μια άιθουσα intenet ,βάλτε μια σύνδεση wi-fi στο τει, στρώστε το γήπεδο μπάσκετ με καινούριο τάπητα, βάλτε ενα κιόσκι να μπορούν να κάτσουν οι φοιτητές έξω. και για να σε προλάβω, ναι δεν είσαι υποχρεωμένος να τα κάνεις αυτά και δεν είναι δουλειά το κόμματος σου κλπ κλπ μπλα μπλα, αλλα αν θες να κάνεις την διαφορά απλά κάνε κάτι διαφορετικό.
invi69
invi69
Boss
Boss

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 661
Ηλικία : 40
Τόπος Διαμονής : Πολυγωνο(οχι πενταγωνο)
Ημ/νία εγγραφής : 06/06/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

αφισες τει - Σελίδα 2 Empty Απ: αφισες τει

Δημοσίευση από nell Τετ Απρ 08, 2009 9:20 am

yorgos έγραψε:Ένα θα πω, μακάρι να μπορούσαν οι συνάδελφοι να κάνουν μερικά ταξιδάκια στο εξωτερικό να δούν πως λειτουργούν τα πανεπιστήμια εκεί και θα καταλάβαιναν πόσο άθλια είναι η κατάσταση εδώ!
+1
Επειδή έχω επισκεφθεί πανεπιστήμιο του εξωτερικού (Essex), όχι μόνο αφίσες δεν βλέπεις εκεί, αλλά ούτε καν σκουπιδάκι!
Και απ' ότι γνωρίζω, αν αρχίσουν τίποτα βλακείες και το παίζουν επαναστάτες κτλ μπαίνει μέσα η αστυνομία και τους στέλνει στο σπίτι τους χωρίς πολλά πολλά. Ενώ εδώ... είμαστε ακόμα στην παλαιολιθική εποχή. Και σίγουρα παίρνουμε το χρυσό μετάλλιο στην κουτοπονηριά και τα πανηγύρια. Γιατί δυστυχώς μόνο για αυτά (θέλει να) είναι ικανή η πλειοψηφία της ελληνικής κοινωνίας...

nell
Newbie
Newbie

Αριθμός μηνυμάτων : 22
Ημ/νία εγγραφής : 03/07/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

αφισες τει - Σελίδα 2 Empty Απ: αφισες τει

Δημοσίευση από liakofan Τετ Απρ 08, 2009 9:49 am

invi69 έγραψε:εχω μια απορία. ειλικρινα σου αρεσει με το που μπαινεις στην κεντρικη είσοδο του τμηματος σου να βλεπεις κατι αθλια τραπεζακια με μισοσκισμενες αφισες κολημενες απανω τους. κατι τύπους που μοιάζουν να είναι απο αλλη εποχή, να ψάχνεις να βρεις άδειο τοίχο...
φαντάσου τι εντύπωση δίνουμε σε έναν επισκέπτη (ειδικα αμα είναι και απο κανα ευρωπαικό κράτος, αστα να πανε).εν διαφωνό να έχετε μια γωνια σε κάποιο διάδρομο όπου κολήστε και κάποια αφίσα και βγάλτε ανακοινωσεις κλπ. δεν θα είχαμε πρόβλημα να υπάρχουν πολλά σημεία όπου θα μπορείτε να βγάλετε ανακοινώσεις και οτι άλλο εξυπηρετεί την προπαγάνδα των κομμάτων.αλλα πραγματικα αυτο το πράγμα που επικρατεί στην σχολή μας είναι αηδιαστικό και έχε ξεφύγει απο κάθε ελεγχο.
Σύμφωνα με το άρθρο 57, παρ.2 του Ν.1416/84, το άρθρο 8, παρ.5 του Ν.2946/01 και το άρθρο 10 του Ν.2946/01, η αφισοκόλληση αποτελεί παράνομη διενέργεια διαφήμισης. Αντιστοίχως αξιόποινη πράξη ορίζεται υπό συγκεκριμένες περιπτώσεις και η αφισοκόλληση για την προώθηση πολιτικού ή συνδικαλιστικού υλικού. Τέλος υπάρχει ειδική διάταξη στον εκλογικό νόμο που περιορίζει την αφισοκόλληση κατά την προεκλογική διαδικασία.
Και μην κρυβόμαστε πίσω απο το δάχτυλο μας ,οι αφίσες υποβαθμίζουν το επιπεδο της σχολής μας όπως η διαφθορά όπως τα ρουσφέτια όπως κάθε τι μας κάνει να απομακρυνόμαστε απο τον στόχο που έχει τελικά το τει μας. την ΕΚΠΑΊΔΕΥΣΗ.
και κατι τελευταίο και θα κλείσω. θες να σε ψηφίσω κάνε κάτι ουσιαστικό για το τμήμα μου.αντι να δίνεται τα χιλιάδες ευρώ για τις αφίσες σας, δώστε μια φορά αυτά τα λεφτά για να κάνετε κάτι που θα μπορέσει ο φοιτητής να το αξιοποιήσει.πάρτε δύο υπολογιστές για μια άιθουσα intenet ,βάλτε μια σύνδεση wi-fi στο τει, στρώστε το γήπεδο μπάσκετ με καινούριο τάπητα, βάλτε ενα κιόσκι να μπορούν να κάτσουν οι φοιτητές έξω. και για να σε προλάβω, ναι δεν είσαι υποχρεωμένος να τα κάνεις αυτά και δεν είναι δουλειά το κόμματος σου κλπ κλπ μπλα μπλα, αλλα αν θες να κάνεις την διαφορά απλά κάνε κάτι διαφορετικό.


+1!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

μήπως θα έπρεπε λοιπόν να αρχίσουμε να κατεβάζουμε αφίσες μόνοι μας όποτε και όπου μπορούμε?Εννοειτε πως ΟΧΙ επειδή είναι παράνομες απλα επειδη μας έχουν πρίξει.
Άλλη μια ιδέα που θα έκανε σε κάθε παράταξη πολυ μεγαλύτερη διαφήμιση είναι να σηκώσουν ένα πανό που να λέει "αντι να δώσουμε το Χ ποσό για αφίσες το δώσαμε στο Χαμόγελο του παιδιού για παράδειγμα"
ΑΛΛΑ..........................................................
liakofan
liakofan
Guru
Guru

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 367
Ηλικία : 40
Ημ/νία εγγραφής : 28/08/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

αφισες τει - Σελίδα 2 Empty Απ: αφισες τει

Δημοσίευση από jack8 Τετ Απρ 08, 2009 9:58 am

liakofan έγραψε:

μήπως θα έπρεπε λοιπόν να αρχίσουμε να κατεβάζουμε αφίσες μόνοι μας όποτε και όπου μπορούμε?Εννοειτε πως ΟΧΙ επειδή είναι παράνομες απλα επειδη μας έχουν πρίξει.
Άλλη μια ιδέα που θα έκανε σε κάθε παράταξη πολυ μεγαλύτερη διαφήμιση είναι να σηκώσουν ένα πανό που να λέει "αντι να δώσουμε το Χ ποσό για αφίσες το δώσαμε στο Χαμόγελο του παιδιού για παράδειγμα"
ΑΛΛΑ..........................................................

+ τα κέρατα μου τα τράγια Very Happy ,απλά γ@μησες αφισες τει - Σελίδα 2 513264
jack8
jack8
Newbie
Newbie

Αριθμός μηνυμάτων : 5
Ηλικία : 39
Ημ/νία εγγραφής : 23/10/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

αφισες τει - Σελίδα 2 Empty Απ: αφισες τει

Δημοσίευση από giannisTS Τετ Απρ 08, 2009 12:18 pm

Βσκ φιλε aithali εχω μια μεγαλη απορια. Εδω λες
aithalis έγραψε:ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΩ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΗ ΔΑΠ

οπως επισης κ εδω αναφερεις
aithalis έγραψε:Ειμαι ΔΑΠ γιατι συνειδητοποιησα πως μεσα απο αυτη τη παραταξη μπορει να γινει κατι καλο στο τμημα μας. Δεν με ενδιαφερουν δαπιτες αλλων σχολων και τι μπορει να κανουν εκει, ειμαι ηλεκτρονικος και με νοιαζει η καθημερινοτητα της σχολης μου
Η απορια μου ειναι η εξης. Αφου λοιπον η ΔΑΠ ειναι κατι που δεν σε ενδιαφερει αλλα ειναι τροπος να βοηθησεις το τμημα μας, αφου γνκ τα κομματα σε αηδιαζουν γτ δεν αποχωρεις κ απο κει ουτως ωστε να κυνηγουσες την δημιουργια μιας ανεξαρτητης παραταξης σπουδαστων του τμηματος μας η οποια δεν θα χει καμια πολιτικη εμπνευση? Δλδ δεν μπορω να πιστεψω πως μπορεις να τασεσαι υπερ ατομων που καθοδηγουνται μονο κ μονο ωστε να προωθησεις τις λυσεις ας το πουμε που εχεις στο μυαλο σου για διαφορα προβληματα του ΤΕΙ μας (αν οχι μονο του τμηματος μας). Δεν μπορω να πιστεψω με τπτ οτι εισαι ο μονος μεσα εκει που σκεφτεται ετσι. Σιγουρα θα υπαρχουν κ αλλοι. Το θεμα λοιπον ειναι να αποδειξεις οτι οντως δεν σε ενδιαφερει η ΔΑΠ κ οχι να υπερασπιζεις εμμεσως πλην σαφως την υπαρξη αυτων των κομματων.

Υ.Γ. Πρωτου βγεις κ μου πεις κατι του στυλ "δεν υποστηριζω την παραταξη" κτλ κτλ θα θελα να σου πω πως απο την φραση "μεσα απο αυτη την παραταξη" το μονο που καταλαβαινω ειναι πως ουσιαστικα την υπερασπιζεσαι. Αυτα ειχα να πω, φιλικα παντα
giannisTS
giannisTS
User
User

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 54
Τόπος Διαμονής : Σε μια σπηλιά εξοπλισμένη με όλα τα κομφόρ
Ημ/νία εγγραφής : 19/06/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

αφισες τει - Σελίδα 2 Empty Απ: αφισες τει

Δημοσίευση από aithalis Τετ Απρ 08, 2009 1:36 pm

Τι εννοεις η ΔΑΠ ειναι κατι που δεν μ ενδιαφερει? Εννοειται πως με ενδιαφερει γι αυτο και ανηκω εκει... Εδω ομως εκφραζω τις δικες μου αποψεις και τις υπερασπιζομαι οταν καποιοι τις ισοπεδωνουν...
Για ποιο λογο να κυνηγησω τη δημιουργια μιας ανεξαρτητης παραταξης απο τη στιγμη που υπαρχει ηδη μια που με εκφραζει?

Σορρυ αν δεν απανταω σε ο,τι ρωτατε αλλα δεν προλαβαινω (εργασιες, θεωριες κτλ), εχουμε ξεφυγει και απο το θεμα (αφισες τει).
aithalis
aithalis
Power user
Power user

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 119
Ηλικία : 37
Ημ/νία εγγραφής : 06/02/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

αφισες τει - Σελίδα 2 Empty Απ: αφισες τει

Δημοσίευση από liakofan Τετ Απρ 08, 2009 1:42 pm

Θα μπορούσες να σχολιάσεις την δικιά μου πρόταση/ερώτηση ,που ειναι και σχετική με τις αφίσες?
liakofan
liakofan
Guru
Guru

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 367
Ηλικία : 40
Ημ/νία εγγραφής : 28/08/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

αφισες τει - Σελίδα 2 Empty Απ: αφισες τει

Δημοσίευση από aithalis Τετ Απρ 08, 2009 2:06 pm

Ναι τωρα ειδα και το ποστ του invi69 που συγχαιει τις φοιτητικες εκλογες με τις βουλευτικες οπου απαγορευνται οι πολιτικες διαφημισεις καποιο διαστημα πριν γινουν.

Κοιτα liakofan σιγουρα ειναι πιο ουσιαστικο τα λεφτα που δαπανονται για αφισες ή για την διευκολυνση του παρκινγκ των σπουδαστων κτλ, να δινοντουσαν στο Χαμογελο του παιδιου για παραδειγμα. Η ΔΑΠ οπως και ολες οι παραταξεις πρεπει καπως να περασουν ενα μηνυμα στο φοιτητη που ζητανε τη ψηφο του. Ας πουμε γιατι δεν κανεις προταση στους καθηγητες σου να δωσει 10 ευρο ο καθενας για να κανουμε μια δωρεα?
aithalis
aithalis
Power user
Power user

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 119
Ηλικία : 37
Ημ/νία εγγραφής : 06/02/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

αφισες τει - Σελίδα 2 Empty Απ: αφισες τει

Δημοσίευση από fx125cc Τετ Απρ 08, 2009 2:17 pm

aithalis έγραψε:Για ποιο λογο να κυνηγησω τη δημιουργια μιας ανεξαρτητης παραταξης απο τη στιγμη που υπαρχει ηδη μια που με εκφράζει?

Έλα μου ντε, που να ψάχνεις τώρα... και η ΔΑΠ ήταν έτοιμη οπότε που χρόνος για ανεξαρτησίες, και ποιος ξέρει μετά ίσως απο το τίποτα γίνει και "κάτι" στο μέλλον ε,
-ενώ με την ανεξάρτητη απλά θα ήταν για το γαμώτο, μετά πάει πάμε στα σπίτια μας, καθόλου προοπτικές καθόλου μέλλον

-Ενώ με την ΔΑΠ υπάρχει ενα όραμα βρε παιδί μου Razz
που να τρέχουμε για ανεξάρτητα τώρα, τους ξέρει και κάνεις

-Καλά μωρέ την ΔΑΠ περίμενες και εσύ για να εκφράσεις τις καλές διαθέσεις που έχεις για το τμήμα;
τώρα να μου πεις, χωρίς την ΔΑΠ θα σε πέρναγαν για έναν ονειροπόλο που δε μπορεί να κάνει τίποτα.
-Ενω με την ΔΑΠ από πίσω, υπάρχει μια περίπτωσή να σε πιστέψουμε

Ε πες το ρε παιδί μου ότι είχες τα μέσα και τις σκέψεις ,αλλά σου έλειπαν οι πλάτες Very Happy

(Να σου πω αν έβγαινες με πανό να φωνάζεις χωρίς παράταξη πιστεύω θα είχες καλύτερη απήχηση)
fx125cc
fx125cc
Guru
Guru

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 318
Ηλικία : 43
Τόπος Διαμονής : Περιστέρι
Ημ/νία εγγραφής : 27/11/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

αφισες τει - Σελίδα 2 Empty Απ: αφισες τει

Δημοσίευση από liakofan Τετ Απρ 08, 2009 2:36 pm

aithalis έγραψε:Ναι τωρα ειδα και το ποστ του invi69 που συγχαιει τις φοιτητικες εκλογες με τις βουλευτικες οπου απαγορευνται οι πολιτικες διαφημισεις καποιο διαστημα πριν γινουν.

Κοιτα liakofan σιγουρα ειναι πιο ουσιαστικο τα λεφτα που δαπανονται για αφισες ή για την διευκολυνση του παρκινγκ των σπουδαστων κτλ, να δινοντουσαν στο Χαμογελο του παιδιου για παραδειγμα. Η ΔΑΠ οπως και ολες οι παραταξεις πρεπει καπως να περασουν ενα μηνυμα στο φοιτητη που ζητανε τη ψηφο του. Ας πουμε γιατι δεν κανεις προταση στους καθηγητες σου να δωσει 10 ευρο ο καθενας για να κανουμε μια δωρεα?


Μια χαρα τα πήγαινες,το δευτερο μερος τι το ηθελες όμως.
Επίσης μια ερωτηση ρητορική: ΠΟΣΟ τραγική είναι η αφίσα που καλεί σε επικοδομητικο διάλογο όποιον σπουδαστή έχει σοβαρές προτάσεις?????(απλα για γέλια και κλάματα)Ξαφνικα γίνατε ένα με τον απλο φοιτιτάκο που θέλει να κουβεντίασει( Βέβαια το γεγονός ότι πλησιάζουν εκλογές...........)

Υ.Γ Αναφέρομε πάντα σε αφίσες οπότε δεν νομίζω να είμαι εκτός θέματος;;;;;Smile)))
liakofan
liakofan
Guru
Guru

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 367
Ηλικία : 40
Ημ/νία εγγραφής : 28/08/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

αφισες τει - Σελίδα 2 Empty Απ: αφισες τει

Δημοσίευση από aithalis Τετ Απρ 08, 2009 3:18 pm

Θα συμφωνουσα μαζι σου αν μου ελεγες να εκαναν δωρεες τα πολιτικα κομματα που εχουν πολλα λεφτα και υποτιθεται θα επρεπε να εχουν κοινωνικο χαρακτηρα.

fx125cc έγραψε:
Έλα μου ντε, που να ψάχνεις τώρα... και η ΔΑΠ ήταν έτοιμη οπότε που
χρόνος για ανεξαρτησίες, και ποιος ξέρει μετά ίσως απο το τίποτα γίνει
και "κάτι" στο μέλλον ε,
-ενώ με την ανεξάρτητη απλά θα ήταν για το γαμώτο, μετά πάει πάμε στα σπίτια μας, καθόλου προοπτικές καθόλου μέλλον

-Ενώ με την ΔΑΠ υπάρχει ενα όραμα βρε παιδί μου Razz
που να τρέχουμε για ανεξάρτητα τώρα, τους ξέρει και κάνεις

-Καλά μωρέ την ΔΑΠ περίμενες και εσύ για να εκφράσεις τις καλές διαθέσεις που έχεις για το τμήμα;
τώρα να μου πεις, χωρίς την ΔΑΠ θα σε πέρναγαν για έναν ονειροπόλο που δε μπορεί να κάνει τίποτα.
-Ενω με την ΔΑΠ από πίσω, υπάρχει μια περίπτωσή να σε πιστέψουμε

Ε πες το ρε παιδί μου ότι είχες τα μέσα και τις σκέψεις ,αλλά σου έλειπαν οι πλάτες Very Happy
Μια ανεξαρτητη παραταξη θα ειχε σιγουρα προβληματα οργανωσης και συνοχης, αυτη ειναι η γνωμη μου. Ελεος ξεκολληστε με τη λογικη που εχετε ειναι δαπιτης εναι βολλεμενος, κατι θα γινει μετα και @@@ριες. Αυτα μου δειχνουν οτι δεν εχεις επιχειρηματα.
Εσυ φιλε μου ολη την ωρα κρινεις και ειρωνευεσαι δεν βλεπω να καταθετεις καποια προταση ή να κανεις κατι για το καλο του τμηματος...
aithalis
aithalis
Power user
Power user

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 119
Ηλικία : 37
Ημ/νία εγγραφής : 06/02/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

αφισες τει - Σελίδα 2 Empty Απ: αφισες τει

Δημοσίευση από Perseas Τετ Απρ 08, 2009 3:28 pm

Mia fora k enan kairo piga erasmus sti Filandia.
To leo gia esas tous A8inaious fobitsiarides (opoios mugiastike as mou steilei pm) pou eno plirona enoikio, efuga k piga ekei na ksestrabo8o, pou leei k i mana mou, gia 4 mines.
KAI ekei loipon uparxoun paratakseis.
1 gia ka8e tmima. Ypirxe loipon i parataksi-koma ton Hlektronikon tis sxolis. Parataksi pou den epairne grammi apo pou8ena k ekane to kalutero gia tous spoudastes.
POS SAS FANHKE;
(kai ka8omaste tora k asxoloumaste me afises k xromata..)
*
Perseas
Perseas
User
User

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 50
Ηλικία : 42
Τόπος Διαμονής : ΜΕΝΟΥΜΕ ΕΛΛΑΔΑ, ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΠΟΣΟ ΑΚΟΜΑ;;
Ημ/νία εγγραφής : 18/02/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

αφισες τει - Σελίδα 2 Empty Απ: αφισες τει

Δημοσίευση από invi69 Τετ Απρ 08, 2009 10:47 pm

oswn afora ayto pou eipes aithalis o nomos exw thn entypwsh pws den anaferetai eidika stis bouleytikes ekloges, alla se oles. epishs ayto den allazei to gegonos pws to tei einai enas xwros opou prepei na epidiwkoume na uparxei eleytheria ths skepshs kai na thn entharynoume kai oxi na prospathoume me kathe tropo na epibaloume 5 skepseis pou orizoun o kwstakhs pou einai kourasmenos, o giwrgakhs pou xexase ton diakopth, h aleka pou den plhrwse to reyma kai o alexhs pou xalase ton dakopth. einai ligo asteio 4 anthrwpoi na orizoun to tropo skepshs tou "foithtikou kinhmatos" to opoio kanonika tha eprepe na einai anexarthto apo mikropolitikes kai na ekfrazei mia elpida gia ena kalutero ayrio kai na epanalambanei ta lathh kai tis methodous tou xtes.PSHFHSTE ME!!!
invi69
invi69
Boss
Boss

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 661
Ηλικία : 40
Τόπος Διαμονής : Πολυγωνο(οχι πενταγωνο)
Ημ/νία εγγραφής : 06/06/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

αφισες τει - Σελίδα 2 Empty Απ: αφισες τει

Δημοσίευση από fx125cc Πεμ Απρ 09, 2009 4:53 am

aithalis έγραψε: Εσύ φίλε μου ολη την ωρα κρινεις και ειρωνευεσαι δεν βλεπω να καταθετεις καποια προταση ή να κανεις κατι για το καλο του τμηματος...

Γιατί; ποιος σου είπε ότι εγώ είμαι ο υπεύθυνος για να κάνω κάτι τέτοιο;; νόμιζα ότι οι παρατάξεις ειδικεύονται μόνο στο να καταθέτουν προτάσεις
και στην τελική,
-ποιος σου έδωσε την εντύπωση ότι έδωσα πανελλήνιες για να περάσω σε αυτό το τμήμα για να του κάνω καλό ή να το σώσω;;;;;
(τι στο διαολο γραφτό μου ήταν, μήπως είμαι ο εκλεκτός scratch )
όταν πας να σπουδάσεις κάτι, οφείλεις να παρακολουθεις τα μαθήματά σου και να διαβάζεις
όχι ξαφνικά να στην βαρέσει, να τα χέσεις όλα, και να πεις "εγώ θα σώσω το τμήμα"(πάλι καλά που υπάρχουν μωρέ και οι παρατάξεις για να με βοηθήσουν σε αυτό Laughing )

-Εσύ δηλαδή με το που μπήκες στην σχολή το έβαλες στόχο να διορθώσεις το τμήμα αντί να πάρεις το πτυχίο σου;;
γιατί εγώ δεν σκέφτηκα ποτέ να διορθώσω κάτι που κάποιοι άλλοι πληρώνονται και είναι η δουλειά τους για να το κάνουν (βλέπε, Κράτος και σχετικούς παράγοντες)

Είναι σαν να μου λες ότι αργότερα με τα χίλια ζόρια βρίσκεις μια δουλειά και στην βαράει επειδή νομίζεις ότι σκέφτηκες κάτι που θα την κάνει καλύτερη, να σταματήσεις να ασχολείσαι με αυτό που σου ανάθεσε ο εργοδότης σου, και να πας να τον πιάσεις να του πεις, " κοίτα εδώ, έχω μια ιδέα που θα καλυτερεύσει την επιχείρησή σου".
-το κάνεις; δε το κάνεις... υπάρχουν οι σύμβουλοι επιχειρήσεων που είναι η δουλειά τους να το κάνουν.
και για το ΤΕΙ είναι το κράτος και σε μικρο βαθμό οι καθηγητές (γιατί στην τελική το κράτος δε τους διορίζει;Wink

με λίγα λόγια μου λες να κάνω κάτι που δεν είναι η δουλειά μου να το κάνω. η δουλειά μου μέσα στο ΤΕΙ είναι να μάθω,
και σε πληροφορώ μέχρι στιγμής ο μόνος που με εμπόδισε για να μάθω, είναι οι παρατάξεις που κλείνουν το ΤΕΙ όποτε το θεωρούν σωστό
fx125cc
fx125cc
Guru
Guru

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 318
Ηλικία : 43
Τόπος Διαμονής : Περιστέρι
Ημ/νία εγγραφής : 27/11/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

αφισες τει - Σελίδα 2 Empty Απ: αφισες τει

Δημοσίευση από inter Πεμ Απρ 09, 2009 5:39 am

+1. fx125cc καλα τα λες αλλα δεν νομιζω να καταφερνεις τιποτα μονος σου. Αυτο που χρειαζεται ειναι να τους τα ψαλνουμε για τα καλα σε καμια συνελευση τμηματος (που δεν γινεται και συχνα ,αλλα και οταν γινεται οι τσαμπουκαδες της ΠΚΣ δεν αφηνουν κανεναν να μιλησει αν δεν ειναι προς συμφερον τους) . Φανταστειτε που φτασαμε,να παραταμε τα παντα (μαθηματα εννωω) και να ασχολουμαστε με αυτους.Και τι κανουν αυτοι για το τμημα μας , ενα μεγαλο τιποτα.Η ΔΑΠ δεν κανει τιποτα γιατι δεν ειναι η πρωτη δυναμη, η ΠΑΣΠ επιτιθεται στο ΠΚΣ, και η ΠΚΣ???? Αφηστετο καλυτερα γιατι το ΤΕΙ δεν εχει κανενα προβλημα και αφου δεν εχουν τι να κανουν ανταγωνιζονται μεταξυ τους ποιος θα πουλησει περισσοτερα τευχη του οδηγητη. Εαν εχω λαθος διορθωστε με.
inter
inter
Newbie
Newbie

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 14
Ηλικία : 42
Ημ/νία εγγραφής : 24/01/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

αφισες τει - Σελίδα 2 Empty Απ: αφισες τει

Δημοσίευση από aithalis Πεμ Απρ 09, 2009 8:10 am

Εγω μπορω να σου μιλησω μονο για την ΔΑΠ και εμεις δεν εχουμε κλεισει τη σχολη ποτε. Με τις καταληψεις στα ΤΕΙ και ΑΕΙ σιγουρα δεν λυνονται τα προβληματα του κοσμου, αλλα πετυχαινουν μονο να πηγαινουν πισω την εκπαιδευση. Δεν το ηξερες οτι η ΔΑΠ ειναι καθετα αντιθετη σ αυτα?
Γνωστος μας καθηγητης (αριστερων αποψεων) εχει γραψει οτι η διακοπη των μαθηματων ειτε αυτη οφειλεται στη διοικηση ειτε σε καποια παραταξη ειναι φασισμος!!! Κ συμφωνω απολυτα σ αυτο...
Λοιπον αφου δεν σε ενδιαφερει τιποτα αλλο παρα μονο οι σπουδες σου, η ΔΑΠ που ακριβως σε εβλαψε?
aithalis
aithalis
Power user
Power user

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 119
Ηλικία : 37
Ημ/νία εγγραφής : 06/02/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

αφισες τει - Σελίδα 2 Empty Απ: αφισες τει

Δημοσίευση από fx125cc Πεμ Απρ 09, 2009 1:49 pm

aithalis έγραψε:η ΔΑΠ που ακριβως σε εβλαψε?
Αν η ερώτηση απευθύνεται σε εμένα, προσωπικά με πείραξε το σκηνικό με τα τηλέφωνα, έτσι δε πείρα καλή εικόνα από την αρχή.
Γενικά όμως δε μου αρέσει να βλέπω νεαρά άτομα να φανατίζονται να παραμυθιάζονται και να παραμυθιάζουν, ότι μπορούν να κάνουν καλό στο Τμήμα η και στο ΤΕΙ ολόκληρο, παρά να στρωθούν στην μελέτη, να πάρουν πτυχίο και να βουλώσουν στόματα που αστειεύονται στο άκουσμα ΤΕΙ

-Τα πτυχία κλείνουν στόματα, όχι η βάφτιση-και δήθεν αναβάθμιση του ιδρύματος. Όσο και να αναβαθμίζεις κάτι αν δε ξέρεις να το "δουλέψεις" δε θα τα καταφέρεις ποτέ

Είναι σαν να πας να οδηγήσεις το καλύτερο αυτοκίνητο του κόσμου χωρίς να ξέρεις να οδηγάς, έχοντας την εντύπωση ότι δε θα μάθεις ποτέ σε ένα παλιό και θες το καλύτερο
Είναι σαν να ντύνεις το σκουλήκι πεταλούδα
Πραγματικά λυπάμαι όταν βλέπω πρωτοετείς να εντάσσονται στην δύναμη μιας παράταξης πριν καλά καλά δουν τι είναι το αντικείμενο της σχολής τους

(και αυτό με βάζει σε σκέψεις του τύπου, δε μπορώ να τερματίσω ένα game και ψάχνω να βρω τα "cheats")

Να σας πω και μια αληθινή ιστορία
Ενας παλιός μου συμμαθιτης απο το λύκειο πηρε μετάγραφη στο τμήμα μας ενα χρόνο αφου μπήκα στην σχολή (το 2001)
μετα που τα λεγαμε εμαθα οτι χρωσταγε τα κερατα του και τα ψιλοπαρατισε
τον πετυχενω μετα απο παρα πολυ καιρο να μου λέει οτι σιγα σιγα το ξαναπιάνει (αφού είχε πάει φαντάρος)
σε εξεταστική του ίδιου εξαμηνου μου λεει οτι του μείναν 3 μαθηματα ????
όταν τον ρωτησα , ρε συ πως τα περασες όλα αυτα που χρώσταγες
μου απαντάει με νόημα "διαβασα μωρέ" Wink
βγάλτε τα συμπεράσματα σας
Μετά αποκαλέστε χαζό τον Δημόπουλο όταν στο site του έλεγε "να παν σε αυτούς που τους έχουν τάξει πτυχίο"
fx125cc
fx125cc
Guru
Guru

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 318
Ηλικία : 43
Τόπος Διαμονής : Περιστέρι
Ημ/νία εγγραφής : 27/11/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης