www.electronicsteipir.gr
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

αφισες τει

+12
invi69
aggelos_egaleo
liakofan
nell
yorgos
giannis8893
manolog3
tmac
Santeron
aithalis
fx125cc
Dr. FUNKenstein
16 απαντήσεις

Σελίδα 1 από 3 1, 2, 3  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

αφισες τει Empty αφισες τει

Δημοσίευση από Dr. FUNKenstein Κυρ Απρ 05, 2009 11:57 pm

Με αφορμη των οσων διαβασα στο θεμα περι parking οπου η συζητηση κατεληξε στο θεμα των αφισων.
http://troktiko.blogspot.com/2009/04/blog-post_8790.html
Dr. FUNKenstein
Dr. FUNKenstein
Power user
Power user

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 114
Ηλικία : 35
Τόπος Διαμονής : Αμπελοκηποι
Ημ/νία εγγραφής : 28/01/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

αφισες τει Empty Απ: αφισες τει

Δημοσίευση από fx125cc Δευ Απρ 06, 2009 4:17 am

Μπράβο +1 συνάδελφε
-πολύ καλά έκανες και έβγαλες την αλήθεια
(όχι πως δεν την ξέρουμε εμείς οι παλαιοί)
αλλά ας καταλάβουν επιτέλους τα "τσουτσέκια" όπως τα ονομάζει το blog, ότι με αφίσες δεν κερδίζουν τίποτα, και ας μην πετάγεται ο κάθε wannabe βολεμένος να μας λέει για ιδέες κομμάτων και νοήματα αφισών.

Δεν ημαστε χθεσινοί, ξέρουμε τι γίνεται, όλοι μας ξέρουμε και ας το μάθουν και οι καινούργιοι

τι νόημα έχει να πάρουμε σαν παράδειγμα, η αφισα της ΔΑΠ;
οι μωροί ας βυσματωθούν για να είναι οκ;
βυσματωθείτε αδέρφια έτσι μόνο θα λυτρωθείτε
Ρε 'σεις τόσο χαρτί πια, τι το πετάτε μετά;
-βάλτε το τουλάχιστον στις τουαλέτες να σκουπιζόμαστε
έτσι ίσως θα υπάρχουν και κάποια δευτερόλεπτα που ίσως να τις προσέξουμε πιο πολύ. Smile
fx125cc
fx125cc
Guru
Guru

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 318
Ηλικία : 43
Τόπος Διαμονής : Περιστέρι
Ημ/νία εγγραφής : 27/11/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

αφισες τει Empty Απ: αφισες τει

Δημοσίευση από aithalis Δευ Απρ 06, 2009 5:53 am

ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ WANNABE ΒΟΛΕΜΕΝΟΣ ΦΙΛΕ ΜΟΥ, ΔΟΥΛΕΥΩ ΑΠΟ ΤΑ 16 ΜΟΥ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΥΝΤΗΡΩ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΔΕΧΟΜΑΙ ΚΑΝΕΝΑ ΜΑΛΑ....ΣΜΕΝΟ ΠΟΥ ΚΑΘΕΤΑΙ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΕΝΑ PC ΝΑ ΜΕ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΖΕΙ ΣΑΝ ΤΣΟΥΤΣΕΚΙ, ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΑΥΤΟ ΚΑΛΑ?

ΑΦΟΥ ΚΑΤΑΛΗΞΑΤΕ ΣΤΟ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ ΟΤΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΗΣ ΟΙΚΟΛΟΓΙΑΣ, ΤΗΣ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑΚΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΟΛΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΑΦΙΣΕΣ ΠΑΩ ΠΑΣΟ...
aithalis
aithalis
Power user
Power user

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 119
Ηλικία : 37
Ημ/νία εγγραφής : 06/02/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

αφισες τει Empty Απ: αφισες τει

Δημοσίευση από Santeron Δευ Απρ 06, 2009 6:54 am

aithalis καλύτερα να ηρεμίσεις λίγο. Επίσης ΝΑΙ η αφίσες είναι ένα θέμα που απασχολεί και ενοχλεί μπορώ να πω σχεδόν τους πάντες... Είτε οικολογικά είτε πολιτικά είτε αισθητικά... Και αν πράγματι κάνεις κάποιον αγώνα, δεν νομίζω ότι η αφίσα σε βοηθάει αφού συνήθως δεν γράφουν τίποτα άλλα εκτός από το όνομα του κόμματος και ένα συνθηματάκι. Πιο πολύ σαν πλύση εγκεφάλου θα μπορούσα να τις χαρακτηρίσω παρά ως ένα εργαλείο ενημέρωσης των φοιτητών. Αν έχεις κάποια καλύτερη άποψη μπορείς να την εκφράσεις ήσυχα και με επιχειρήματα και θα σε ακούσουμε όλοι.
Santeron
Santeron
Admin
Admin

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 1531
Ηλικία : 38
Τόπος Διαμονής : New Smirni, Athens, Greece
Ημ/νία εγγραφής : 07/06/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

αφισες τει Empty Απ: αφισες τει

Δημοσίευση από aithalis Δευ Απρ 06, 2009 7:20 am

Δεν δεχομαι απο κανενα να με χαρακτηριζει τσουτσεκι χωρις να με ξερει καν μονο και μονο επειδη ανηκω στη ΔΑΠ ειναι τουλαχιστον αδικο αυτο.

Στο τμημα μας αφισες της ΔΑΠ δεν θα μετρησετε παραπανω απο 15-20 της ΠΚΣ ειναι σαφως περισσοτερες.

Santeron εχω γραψει αρκετα στο τοπικ παρκινγκ στο τει, εκει εκφραζω την ΚΑΛΥΤΕΡΗ αποψη που εχω ΗΣΥΧΑ!!!
aithalis
aithalis
Power user
Power user

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 119
Ηλικία : 37
Ημ/νία εγγραφής : 06/02/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

αφισες τει Empty Απ: αφισες τει

Δημοσίευση από fx125cc Δευ Απρ 06, 2009 7:58 am

aithalis έγραψε:ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ WANNABE ΒΟΛΕΜΕΝΟΣ ΦΙΛΕ ΜΟΥ, ΔΟΥΛΕΥΩ ΑΠΟ ΤΑ 16 ΜΟΥ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΥΝΤΗΡΩ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΔΕΧΟΜΑΙ ΚΑΝΕΝΑ ΜΑΛΑ....ΣΜΕΝΟ ΠΟΥ ΚΑΘΕΤΑΙ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΕΝΑ PC ΝΑ ΜΕ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΖΕΙ ΣΑΝ ΤΣΟΥΤΣΕΚΙ, ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΑΥΤΟ ΚΑΛΑ?

ΑΦΟΥ ΚΑΤΑΛΗΞΑΤΕ ΣΤΟ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ ΟΤΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΗΣ ΟΙΚΟΛΟΓΙΑΣ, ΤΗΣ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑΚΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΟΛΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΑΦΙΣΕΣ ΠΑΩ ΠΑΣΟ...

ΜΑ ΤΗΝ ΠΑΝΑΓΙΑ ΤΟΝ ΘΕΟ ΤΟΝ ΧΡΗΣΤΟ ΤΟΥΣ ΑΓΙΟΥΣ ΑΝΑΡΓΙΡΟΥΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΑΓΙΟΥΣ 40
ΒΡΕ ΜΕΓΑΛΕ
ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΜΙΛΗΣΑ;;;;;;;;;;;;
ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ Ο ΜΟΝΟΣ ΔΑΠΙΤΗΣ ΔΗΛΑΔΗ ΚΑΙ ΕΙΠΑ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ, ΑΜΕΣΩΣ ΘΥΧΤΙΚΕΣ
ΕΛΑ ΧΡΗΣΤΕ ΚΑΙ ΠΑΝΑΓΙΑ cheers

παραπάνω είπα ας πάρουμε σαν παράδειγμα
αφού τόσο πολύ θυχτικες, για πες μας το νόημα τις συγκεκριμένης αφίσας, να σε παραδεχτώ Basketball
fx125cc
fx125cc
Guru
Guru

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 318
Ηλικία : 43
Τόπος Διαμονής : Περιστέρι
Ημ/νία εγγραφής : 27/11/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

αφισες τει Empty Απ: αφισες τει

Δημοσίευση από tmac Δευ Απρ 06, 2009 8:12 am

Στο τμήμα μας είναι λογικό να είναι λιγότερες οι αφήσες της ΔΑΠ από της ΠΚΣ. Στην είσοδο του Β κτηρίου είναι κάπως αντεστραμένα τα πράγματα.

Όπως είπα και σε άλλο thread (και βγήκα off topic, είμαι και mod ανάθεμά με Razz) Λείπει η ουσία! Είμαστε όλοι φοιτητές εκπαιδευτικού ιδρύματος. Ούτε ακαδημία συνδικαλιστών είμαστε ούτε βουλευτών.

Πιστεύω πως εμείς οι φοιτητές γενικά έχουμε μπλέξει τα μπούτια μας με τις νεολαίες των κομμάτων. Γιατί? Επειδή υπάρχει συμφωνία απόψεων και θέλει να εκφραστεί κάποιος μέσα από μια νεολαία? Αυτό θα μπορούσε να υπάρχει και χωρίς να ήταν τα κόμματα μέσα στις σχολές (...και να καίμε και εγκεφαλικά κύτταρα για τις αφίσες).

Είναι θέμα δομής του όλου συστήματος στις σχολές. Το ίδιο το σύστημα μας "χαλάει" γιατί οι καιροί (οι απαιτήσεις μας και οι απαιτήσεις άλλων) αλλάζουν και μεις στα ίδια.

Ο aithalis μου είπε κάτι σωστό στο προηγούμενο thread ότι δεν εμποδίζει κανείς εμένα και άτομα με ίδια ιδεολογία να κάναμε κάτι (και με την εμμονή του με τα pc έγινε σαφέστατος ακόμη περισσότερο Razz). Εδώ είναι το σημείο που χρειάζεται σε κάθε μεγάλη αλλαγή που αφορά πολλά άτομα. Η συνειδητοποίηση από όλους. Και θα ήταν καλύτερα αν οι τωρινοί μετέχοντες στα κοινά το καταλάβαιναν πρώτοι.

(off-topic : fx125cc με το ΕΛΑ ΧΡΗΣΤΕ ΚΑΙ ΠΑΝΑΓΙΑ μου θύμισες τρελή σκηνή Σεφερλή στο ταξί του, θα το βάλω στο κατάλληλο thread αμέσως Exclamation )


Έχει επεξεργασθεί από τον/την tmac στις Δευ Απρ 06, 2009 8:32 am, 1 φορά
tmac
tmac
Guru
Guru

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 418
Ηλικία : 35
Τόπος Διαμονής : Νέα Φιλαδέλφεια
Ημ/νία εγγραφής : 30/10/2007

http://alluminatoi.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

αφισες τει Empty Απ: αφισες τει

Δημοσίευση από fx125cc Δευ Απρ 06, 2009 8:28 am

τι να πω, είπα ένα wannabe βολεμένος, και πετάχτηκε ο aithalis ο ένας και μοναδικός super duper της ΔΑΠ ο προστάτης Smile ... να μου πει ότι τον έβρισα κατά κάποιο τρόπο

Ε έλα Χριστέ και Παναγία δηλαδή

Δε νομίζω να έχω μόνο εγώ αυτήν την άποψη, για ρωτήστε και άλλους, και να είστε σίγουροι ότι είμαστε πολλοί
Το θέμα με τα κόμματα στα ιδρύματα είναι λάθος κατά την γνώμη μου
και αν δεν έρχονται άτομα σε συνελεύσεις είναι απλά γιατί δεν τους γουστάρουν, πολύ απλά
δεν θέλουν να έχουν καμία σχέση, θέλουν όπως και εγώ να πάρουμε το πτυχίο μας να σηκωθούμε να φύγουμε να τραβήξουμε άλλο γολγοθα
Τι δηλαδή, αυτοί που ασχολούνται με τις παρατάξεις στα ιδρύματα το κάνουν για την φουκαριάρα την Μάνα τους;;
Ε δε νομίζω, ας είμαστε ειλικρινείς
Δε μίλησα προσωπικά για τον aithali, ούτε για τον filobolo...
fx125cc
fx125cc
Guru
Guru

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 318
Ηλικία : 43
Τόπος Διαμονής : Περιστέρι
Ημ/νία εγγραφής : 27/11/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

αφισες τει Empty Απ: αφισες τει

Δημοσίευση από aithalis Δευ Απρ 06, 2009 8:37 am

ρε φιλε fx125cc επειδη βαριεσαι να διαβασεις αυτα που εγραψα στο αλλο τοπικ θα καθομαι να γραφω τα ιδια??
Και βεβαια με πειραξε που με βαζεις σ ενα κουβα μαζι με αλλους και να με χαρακτηριζεις σαν τσουτσεκι και αφηνεις να εννοηθουν διαφορα.
ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΩ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΗ ΔΑΠ

Εννοειται οτι η αφισα δεν εχει καποιο βαθυστοχαστο νοημα ουτε προτεινει καποια λυση... απλα "διαφημιζει" την οποια παραταξη και δειχνει την υπαρξη της. Χαιρομαι παντως ειλικρινα που ειναι το μονο που σας πειραζει στο τμημα μας (αυτο και το παρκινγκ). ΜΠΡΑΒΟ παιδια ειμαστε σε πολυ καλο δρομο!!!!!

tmac για να ξεκαθαρισω κατι, δεν ειμαι κανενας βολεμενος ή γιος βουλευτη ή κατι τετοιο απο τη Ν.Δημοκρατια, ειλικρινα τα κομματα και οι πολιτικοι με κανουν να αηδιαζω...
Ειμαι ΔΑΠ γιατι συνειδητοποιησα πως μεσα απο αυτη τη παραταξη μπορει να γινει κατι καλο στο τμημα μας. Δεν με ενδιαφερουν δαπιτες αλλων σχολων και τι μπορει να κανουν εκει, ειμαι ηλεκτρονικος και με νοιαζει η καθημερινοτητα της σχολης μου και πως αυτη θα γινει καλυτερη, με ενδιαφερει το επαγγελματικο μου "αυριο" και απαιτω καποια πραγματα. Ε λοιπον ολα αυτα πιστευω πως μπορω να τα διεκδικησω μεσω της ΔΑΠ.
aithalis
aithalis
Power user
Power user

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 119
Ηλικία : 37
Ημ/νία εγγραφής : 06/02/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

αφισες τει Empty Απ: αφισες τει

Δημοσίευση από tmac Δευ Απρ 06, 2009 9:04 am

aithalis έγραψε:tmac για να ξεκαθαρισω κατι, δεν ειμαι κανενας βολεμενος ή γιος βουλευτη ή κατι τετοιο απο τη Ν.Δημοκρατια, ειλικρινα τα κομματα και οι πολιτικοι με κανουν να αηδιαζω...
Ειμαι ΔΑΠ γιατι συνειδητοποιησα πως μεσα απο αυτη τη παραταξη μπορει να γινει κατι καλο στο τμημα μας. Δεν με ενδιαφερουν δαπιτες αλλων σχολων και τι μπορει να κανουν εκει, ειμαι ηλεκτρονικος και με νοιαζει η καθημερινοτητα της σχολης μου και πως αυτη θα γινει καλυτερη, με ενδιαφερει το επαγγελματικο μου "αυριο" και απαιτω καποια πραγματα. Ε λοιπον ολα αυτα πιστευω πως μπορω να τα διεκδικησω μεσω της ΔΑΠ.

Μα δεν έχω παρεξηγήσει τις προθέσεις σου (δεν μπορώ να τις ξέρω ούτως ή άλλως). Απλά διαφωνώ με τον τρόπο δράσης και εδώ που τα λέμε ή γίνεσαι λίγο αντιφατικός ή δεν έχεις δει ότι στηρίζεις μια παράταξη, που εν τέλη αυτή (λέμε έστω και θεωρητικά) πρέπει να στηρίζει και να στηρίζεται από το κόμμα. Θέλω να πω πως έμμεσα ( ή άθελα ή όπως θες πες το) στηρίζεις αυτό που λες πως σε κάνει να αηδιάζεις. Έστω και αν αυτό γίνεται λόγω του αδιεξόδου να εκφραστεί κανείς στην σχολή ή και λόγω παρέας. Δεν αναφέρομαι ειδικά σε σένα, ξέρω πως το κάνουν και άλλα παιδιά αυτό.

Απλά βλέπω πως στην αρχή μπένει κανείς στο τριπάκι με τα κόμματα και μετά παρασύρεται γιατί βλέπει πως μπορεί να καταφέρει κάτι, χωρίς να βλέπει πως το κάνει. Υπάρχουν βέβαια και οι κρετίνοι (όχι ο Σπίθας και ο Ατσίδας από τα Χελωνονιντζάκια) που έχουν άλλους στόχους και τους σκοπούς τους . Άλλο καπέλο...
tmac
tmac
Guru
Guru

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 418
Ηλικία : 35
Τόπος Διαμονής : Νέα Φιλαδέλφεια
Ημ/νία εγγραφής : 30/10/2007

http://alluminatoi.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

αφισες τει Empty Απ: αφισες τει

Δημοσίευση από aithalis Δευ Απρ 06, 2009 9:31 am

Δηλαδη αν βγουμε πρωτοι και κανουμε κατι καλο στο τμημα, δεν θα μας παραδεχτεις γιατι ειναι η δαπ συσχετισμενη με τη ΝΔ ?

Ή μηπως αποκλειεται εγω να θελω να κανω κατι σωστο κατι καλο επειδη ειμαι δαπιτης?
aithalis
aithalis
Power user
Power user

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 119
Ηλικία : 37
Ημ/νία εγγραφής : 06/02/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

αφισες τει Empty Απ: αφισες τει

Δημοσίευση από manolog3 Δευ Απρ 06, 2009 9:40 am

aithalis κανε προταση στη δαπ να τυπωσετε αφισες με την Ραπτη γυμνη και να δεις που κανενας δεν θα εχει προβλημα!! sunny sunny
manolog3
manolog3
Power user
Power user

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 132
Ηλικία : 36
Τόπος Διαμονής : Πειραιάς
Ημ/νία εγγραφής : 28/08/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

αφισες τει Empty Απ: αφισες τει

Δημοσίευση από tmac Δευ Απρ 06, 2009 10:07 am

aithalis έγραψε:Δηλαδη αν βγουμε πρωτοι και κανουμε κατι καλο στο τμημα, δεν θα μας παραδεχτεις γιατι ειναι η δαπ συσχετισμενη με τη ΝΔ ?

Ή μηπως αποκλειεται εγω να θελω να κανω κατι σωστο κατι καλο επειδη ειμαι δαπιτης?

Όπως είπα δεν θέλω να προσβάλω τις προθέσεις σου. Και ναι έχω πρόβλημα που οι φοιτητές συσχετίζονται με τα κόμματα. Κάτι που επηρεάζει και τις σχέσεις φοιτητών - καθηγητών ! Θέλω αν είναι να γίνει κάτι να γίνει και σωστά. Εχω βαρεθεί να βλέπω την λογική του Έλληνα στην πράξη (να δημιουργούμε συστήματα ανοργανοσιάς απλά για βολευτούμε για λίγο και αναγκαστικά να βολευτούν γενικά μερικοί).
tmac
tmac
Guru
Guru

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 418
Ηλικία : 35
Τόπος Διαμονής : Νέα Φιλαδέλφεια
Ημ/νία εγγραφής : 30/10/2007

http://alluminatoi.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

αφισες τει Empty Απ: αφισες τει

Δημοσίευση από fx125cc Δευ Απρ 06, 2009 10:45 am

manolog3 έγραψε:aithalis κανε προταση στη δαπ να τυπωσετε αφισες με την Ραπτη γυμνη και να δεις που κανενας δεν θα εχει προβλημα!! sunny sunny
Εγραψες ............ alien

aithalis αν όλη η ΔΑΠ σκεφτόταν σαν εσένα (από αυτά που είπες πιο πάνω) ίσως να γινόταν κάτι
αλλά δυστυχώς δεν είναι ιδανικός ο κόσμος μας
εγώ δεν έκανα τρελό θέμα το παρκάρισμα, μπορώ να παρκάρω πιο μακριά και να περπατήσω η να έρχομαι με το μηχανάκι όπως κάνω αναλόγως με τον καιρό
αλλά όπως βλέπεις τις παρατάξεις τις έχουν πάρει από κακό μάτι
Εγώ έχω ένα λόγο να μην συμπαθώ την ΔΑΠ όχι από θέμα κόμματος αλλά επειδή όταν ήρθα στην σχολή το 2000 μια γνωστή (και μη εξαιρεταία ) κοπέλα, πρωτοετής τότε ως δαιμόνιος Πράκτορας έβρισκε τα τηλέφωνα μας και τηλεφωνούσε σπίτια μας για να μπούμε στην ΔΑΠ να κάνει το τμήμα αυτοδυναμία και @@ μέντορες.
Μετά από αυτό τι γνώμη να έχω από την στιγμή που αυτό έγινε και με άλλες παρατάξεις, μου τα έλεγαν οι τότε συμφοιτητές μου.
Ο καθένας κοιτούσε το συμφέρον του και της παράταξης του, και επειδή είχα και φίλους στην ΔΑΠ ΠΑΣΠ και ΠΚΣ από τους οποίους κάποιοι έφυγαν γιατί δεν τους άρεσε καθόλου το τι έβλεπαν και τι γινόταν, έχω μια μικρή πες το άποψη
Κάποιοι έκαναν καλά την δουλειά τους και μας τα έλεγαν προσωπικά, δεν έβγαιναν να πουλήσουν διαφήμισή ούτε συμμετείχαν στα διάφορα του τύποι 1η στην ενημέρωση (όχι εμείς είμαστε πρώτοι εσείς δεν είσαστε και τα λοιπά)
όσο για την κοπελίτσα τελικά από ότι έμαθα την έδιωξαν(καλά της κάναν, το άργησαν κιόλας)
Δεν ξέρω πόσο καιρό είσαι στην παράταξη, δεν αποκλείω όμως με την άποψη που έχεις αν κάποια στιγμή δεν σου αρέσει κάτι και την κάνεις και εσύ. scratch


Έχει επεξεργασθεί από τον/την fx125cc στις Δευ Απρ 06, 2009 1:13 pm, 1 φορά
fx125cc
fx125cc
Guru
Guru

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 318
Ηλικία : 43
Τόπος Διαμονής : Περιστέρι
Ημ/νία εγγραφής : 27/11/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

αφισες τει Empty Απ: αφισες τει

Δημοσίευση από aithalis Δευ Απρ 06, 2009 12:03 pm

Ειμαι χρονια στη ΔΑΠ αλλα ειχα "εγκαταλειψει" για μεγαλο χρονικο διαστημα μεχρι αυτο το εξαμηνο που ειδα οτι πραγματικα μπορω να βοηθησω για να γινει κατι καλο.
Το ξερω οτι δεν ειναι ιδανικος ο κοσμος αλλα δεν μπορω να μην παλεψω για καποια πραγματα που πιστευω οτι μπορουν γινουν.

Και για το θεμα με το παρκινγκ που ειπες ειναι κι αυτο κατι που πρεπει να κοιταξουμε, μας επηρεαζει καλως ή κακως αρα αποτελει προβλημα του τμηματος. Τετοια
aithalis
aithalis
Power user
Power user

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 119
Ηλικία : 37
Ημ/νία εγγραφής : 06/02/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

αφισες τει Empty Απ: αφισες τει

Δημοσίευση από fx125cc Δευ Απρ 06, 2009 1:15 pm

Βασικά δεν καίγομαι για το πάρκινγκ, έχω υπομονή, έργα γίνονται και θα αργήσουν να αξιοποιήσουν τον χώρο. Μέχρι να τελειώσουν σίγουρα θα έχω πάρει πτυχίο.
fx125cc
fx125cc
Guru
Guru

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 318
Ηλικία : 43
Τόπος Διαμονής : Περιστέρι
Ημ/νία εγγραφής : 27/11/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

αφισες τει Empty Απ: αφισες τει

Δημοσίευση από giannis8893 Δευ Απρ 06, 2009 3:58 pm

Μιας και το θέμα ειναι οι αφίσες στη σχολή θα πω με μερικά επιχειρήματα γιατί δεν τις γουστάρω.
1. Μου χαλάνε την αισθητική (υποκειμενικό)
2. Χαλάνε τους τοίχους του κτιρίου που εχουμε όλοι πληρώσει οικογενειακώς για την κατασκευή του.
3. Ειναι οικολογικό εγκλημα αν υπολογισεις πόσο άχρηστο χαρτί πετιεται για διαφήμιση σε όλα τα ιδρύματα τις χώρας.
4. Μου κρύβουν σε πολλές περιπτώσεις πραγματικές ανακοινώσεις που θα ήθελα να δω.
5. Σε πολλες περιπτώσεις με προσβάλουν (πχ το μωρό με τα βυσματα, δηλαδή "νέε βυσματώσου απο νωρίς"). Αίσχος.
6. Κάνατε (οσοι τις κολλάτε) ένα καινούριο κτίριο να μετατραπει σε τσίρκο (ενας φοιτητης απο το εξωτερικο να ερχονταν και να μας ελεγε την αποψή του θα βαζαμε τα κλαμματα με τα χαλια μας)

Και τώρα πάμε σε ποιο βαθειά νερά. Το χαρτάκι από τις αφίσες κυριοι αφισοκολλητες το πληρώνω εγώ (εννοώ όλους όσους δίνουμε φόρους και πολλα απο τα λεφτα μας πηγαινουν απο τον πρυπολογισμό για στήριξη των κομματων), το σελοτειπ που τις κολλατε το πληρώνω εγώ, τις διαφορες κόλλες με ανακοινωσεις και προπαγανδες που βρίζεστε μεταξύ σας τις πληρώνω εγώ, τον σχεδιαστή που σχεδιαζει τις αφίσες τον πληρώνω εγώ, τον σκουπιδιαρη που θα τις μαζεψει τον πληρώνω εγώ. Και αυτούς που εκπροσωπειτε με τις αφίσες πάλι εγώ τους πληρώνω!

Μήπως με εχετε για τόσο κουβαρντά η τόσο πλούσιο? Δεν ειδα κανεναν σας να λεει "Οχι αφισες για φετος, τα εξοδα για ανθρώπους που πεινανε". Για την παιδεια. Για εξοπλισμό. Για στεγαση φοιτητών μας που δεν δικαιούνται εστια.
Αλλα που...αυτα ειναι ουτοπία? Η μήπως είναι μικρα και πρακτικά πραγματα?

Και βεβαια δεν περιμενω απαντηση, γιατι οι ανθρώποι που κάνουν όλα αυτα τα παραπανω που αναφερω,θα πρεπει να τους πει το κομμα αν πρεπει να μου απαντησουν η οχι...

Και φυσικα πιστευω οτι τα κομματα μονο κακο κανουν στις σχολες γιατι ακόμα δεν εμαθαν οτι υπαρχει η αρχαια φραση που την είχε πρωτοεκφέρει ο αθηναίος κωμικός ποιητής Κρατίνος, πρόδρομος του Αριστοφάνη: «Εν δε διχοστασίη και Ανδροκλέης πολεμαρχεί». Διαίρει και βασίλευε με άλλα λογια.

Απλά ο σκοπός των κομματων στις σχολές ειναι να δημιουργήσουν προνύμφες πολιτικών που όταν μεγαλώσουν και γίνουν καμπιες θα μπουν στη πολιτικη. Και παραμενουν καμπιες !!!
giannis8893
giannis8893
Newbie
Newbie

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 33
Ηλικία : 40
Τόπος Διαμονής : Λαγονήσι
Ημ/νία εγγραφής : 24/06/2007

http://www.drakotrypa.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

αφισες τει Empty Απ: αφισες τει

Δημοσίευση από aithalis Τρι Απρ 07, 2009 4:14 am

Αγαπητε μου προσωπικα δεν δινω αναφορα σε κανενα κομμα και ουτε περιμενω καποιον να μου πει τι θα πιστευω ή τι θα λεω.

Οι φοιτητικες παραταξεις δεν παιρνουν καποια λεφτα απο τον φορολογουμενο πολιτη, στα κομματα πανε τα λεφτα και απο εκει και περα τα διανεμουν οπως εκεινα πιστευουν. Σελοτειπ, κολλες αναφορας, μαρκαδορους και τα λοιπα εγω τα πληρωνω, ουτε ανακοινωσεις σου κρυβουν (τα τις σχολης αναρτωνται στη γραμματεια) και γενικα εχεις γραψει 6 τελειως αυθαιρετα επιχειρηματα...
aithalis
aithalis
Power user
Power user

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 119
Ηλικία : 37
Ημ/νία εγγραφής : 06/02/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

αφισες τει Empty Απ: αφισες τει

Δημοσίευση από yorgos Τρι Απρ 07, 2009 4:31 am

giannis8893 έγραψε:Μιας και το θέμα ειναι οι αφίσες στη σχολή θα πω με μερικά επιχειρήματα γιατί δεν τις γουστάρω.
1. Μου χαλάνε την αισθητική (υποκειμενικό)
2. Χαλάνε τους τοίχους του κτιρίου που εχουμε όλοι πληρώσει οικογενειακώς για την κατασκευή του.
3. Ειναι οικολογικό εγκλημα αν υπολογισεις πόσο άχρηστο χαρτί πετιεται για διαφήμιση σε όλα τα ιδρύματα τις χώρας.
4. Μου κρύβουν σε πολλές περιπτώσεις πραγματικές ανακοινώσεις που θα ήθελα να δω.
5. Σε πολλες περιπτώσεις με προσβάλουν (πχ το μωρό με τα βυσματα, δηλαδή "νέε βυσματώσου απο νωρίς"). Αίσχος.
6. Κάνατε (οσοι τις κολλάτε) ένα καινούριο κτίριο να μετατραπει σε τσίρκο (ενας φοιτητης απο το εξωτερικο να ερχονταν και να μας ελεγε την αποψή του θα βαζαμε τα κλαμματα με τα χαλια μας)

Και τώρα πάμε σε ποιο βαθειά νερά. Το χαρτάκι από τις αφίσες κυριοι αφισοκολλητες το πληρώνω εγώ (εννοώ όλους όσους δίνουμε φόρους και πολλα απο τα λεφτα μας πηγαινουν απο τον πρυπολογισμό για στήριξη των κομματων), το σελοτειπ που τις κολλατε το πληρώνω εγώ, τις διαφορες κόλλες με ανακοινωσεις και προπαγανδες που βρίζεστε μεταξύ σας τις πληρώνω εγώ, τον σχεδιαστή που σχεδιαζει τις αφίσες τον πληρώνω εγώ, τον σκουπιδιαρη που θα τις μαζεψει τον πληρώνω εγώ. Και αυτούς που εκπροσωπειτε με τις αφίσες πάλι εγώ τους πληρώνω!

Μήπως με εχετε για τόσο κουβαρντά η τόσο πλούσιο? Δεν ειδα κανεναν σας να λεει "Οχι αφισες για φετος, τα εξοδα για ανθρώπους που πεινανε". Για την παιδεια. Για εξοπλισμό. Για στεγαση φοιτητών μας που δεν δικαιούνται εστια.
Αλλα που...αυτα ειναι ουτοπία? Η μήπως είναι μικρα και πρακτικά πραγματα?

Και βεβαια δεν περιμενω απαντηση, γιατι οι ανθρώποι που κάνουν όλα αυτα τα παραπανω που αναφερω,θα πρεπει να τους πει το κομμα αν πρεπει να μου απαντησουν η οχι...

Και φυσικα πιστευω οτι τα κομματα μονο κακο κανουν στις σχολες γιατι ακόμα δεν εμαθαν οτι υπαρχει η αρχαια φραση που την είχε πρωτοεκφέρει ο αθηναίος κωμικός ποιητής Κρατίνος, πρόδρομος του Αριστοφάνη: «Εν δε διχοστασίη και Ανδροκλέης πολεμαρχεί». Διαίρει και βασίλευε με άλλα λογια.

Απλά ο σκοπός των κομματων στις σχολές ειναι να δημιουργήσουν προνύμφες πολιτικών που όταν μεγαλώσουν και γίνουν καμπιες θα μπουν στη πολιτικη. Και παραμενουν καμπιες !!!

αφισες τει 513264
yorgos
yorgos
User
User

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 94
Ηλικία : 39
Ημ/νία εγγραφής : 30/10/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

αφισες τει Empty Απ: αφισες τει

Δημοσίευση από tmac Τρι Απρ 07, 2009 5:56 am

aithalis έγραψε:Αγαπητε μου προσωπικα δεν δινω αναφορα σε κανενα κομμα και ουτε περιμενω καποιον να μου πει τι θα πιστευω ή τι θα λεω.

Αναλόγως και την δυναμικότητα της κάθε παράταξης στο κάθε τμήμα. Δεν θα ασχολείται ένα κόμμα για παράδειγμα με 5 άτομα στο τμήμα Ηλεκτρονικής ενώ αλλού θα έχει 100. Μην ξεχνάμε πως η σχέση φοιτητών-κομμάτων συμφαίρει τα κόμματα (πέρα του "διαίρει και βασίλευε" που είπε ο giannis8893) όσον αφορά την εικόνα που παρουσιάζουν στους πολίτες ("είμαστε κοντά στους φοιτητές" κτλ κτλ). Είμαστε πιο εύκολη ψήφος από άλλες κατηγορίες πολιτών.

Σίγουρα δεν δίνεις αναφορά για το πού θα κοληθεί η αφίσα και σίγουρα δεν θα σου πει κανείς τι θα πιστεύεις...άντε με τα βίας και το τί θα λες. Κάποτε όμως θα σου πει τι θα κάνεις ή τί δεν κάνεις καλά, ειδικά αν είσαι και εξουσία σε ένα τμήμα. Και αυτός ο κάποιος δεν θα είναι οι φοιτητές.

aithalis έγραψε:Οι φοιτητικες παραταξεις δεν παιρνουν καποια λεφτα απο τον φορολογουμενο πολιτη, στα κομματα πανε τα λεφτα και απο εκει και περα τα διανεμουν οπως εκεινα πιστευουν. Σελοτειπ, κολλες αναφορας, μαρκαδορους και τα λοιπα εγω τα πληρωνω, ουτε ανακοινωσεις σου κρυβουν (τα τις σχολης αναρτωνται στη γραμματεια) και γενικα εχεις γραψει 6 τελειως αυθαιρετα επιχειρηματα...

Για όλο το χαρτομάνι που αναρτάται κάθε φορά, θα πρέπει να κατέβουν οι φορολογούμενοι με τις παντόφλες στο χέρι και να μας κυνηγάνε.
tmac
tmac
Guru
Guru

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 418
Ηλικία : 35
Τόπος Διαμονής : Νέα Φιλαδέλφεια
Ημ/νία εγγραφής : 30/10/2007

http://alluminatoi.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

αφισες τει Empty Απ: αφισες τει

Δημοσίευση από fx125cc Τρι Απρ 07, 2009 6:13 am

aithalis έγραψε:Αγαπητε μου προσωπικα δεν δινω αναφορα σε κανενα κομμα και ουτε περιμενω καποιον να μου πει τι θα πιστευω ή τι θα λεω.

Οι φοιτητικες παραταξεις δεν παιρνουν καποια λεφτα απο τον φορολογουμενο πολιτη, στα κομματα πανε τα λεφτα και απο εκει και περα τα διανεμουν οπως εκεινα πιστευουν. Σελοτειπ, κολλες αναφορας, μαρκαδορους και τα λοιπα εγω τα πληρωνω, ουτε ανακοινωσεις σου κρυβουν (τα τις σχολης αναρτωνται στη γραμματεια) και γενικα εχεις γραψει 6 τελειως αυθαιρετα επιχειρηματα...

Έλα τώρα...
Για ρώτα κάποιον από την παράταξη σου, πριν από κάποιες φοιτητικές εκλογές πόσα λεφτά σας έδωσε το κόμμα και πόσα στο αντίστοιχο τμήμα στο ΤΕΙ Αθήνας
θυμάμαι κάτι ποσά 5 εκατομοίρια που μου λέγαν και τα πείραν με τα λέφτα που δώσαν στο ΤΕΙ Αθήνας γιατι δώσαν πιο πολλά
και ετσι φέραν τον Κοντολάζο να τραγουδήσει λόγο χρημάτων, δεν ερχόταν άλλος
επειδή με τα λίγα που τους έδωσαν δεν τους έπαιρνε για καλό τραγουδιστή και αναλώσιμα (και τσεπ τσεπουμ... βέβαια)

Συγνώμη κιόλας αλλά άμα τα πληρώνεις και από την τσέπη σου, μάλλον έχουν βρει κορόιδο cyclops

(σιγά μη καθόμουν να τους πλήρωνα κιόλας, έτσι κι αλλιώς μου τα παίρνουν με άλλους τρόπους) Very Happy
fx125cc
fx125cc
Guru
Guru

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 318
Ηλικία : 43
Τόπος Διαμονής : Περιστέρι
Ημ/νία εγγραφής : 27/11/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

αφισες τει Empty Απ: αφισες τει

Δημοσίευση από aithalis Τρι Απρ 07, 2009 6:42 am

Πολυ απλα σου λεω οτι τα αναλωσιμα αυτα πολλες φορες μπορει να παιρνουμε και εμεις, δε λεω κατι τραγικο.

Ωραια τα λεμε απο forum αλλα καποια πραγματα καλο θα ηταν να τα συζηταμε και απο κοντα και οχι μονο μεταξυ τους οι παρεες...
aithalis
aithalis
Power user
Power user

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 119
Ηλικία : 37
Ημ/νία εγγραφής : 06/02/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

αφισες τει Empty Απ: αφισες τει

Δημοσίευση από nell Τρι Απρ 07, 2009 9:18 am

http://troktiko.blogspot.com/2009/04/blog-post_7738.html
http://troktiko.blogspot.com/2009/03/blog-post_459.html
...αλλά αυτά δεν γίνονται σε εμάς. Άλλωστε μας χωρίζουν τόσα km από εκεί Very Happy

nell
Newbie
Newbie

Αριθμός μηνυμάτων : 22
Ημ/νία εγγραφής : 03/07/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

αφισες τει Empty Απ: αφισες τει

Δημοσίευση από liakofan Τρι Απρ 07, 2009 10:28 am

@ nell εισαι στο πνευμα της αφισας και συ....Razz
για να σε προλαβω,τουλαχιστον εσυ κανεις καποιας μορφης ενημερωση
liakofan
liakofan
Guru
Guru

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 367
Ηλικία : 40
Ημ/νία εγγραφής : 28/08/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

αφισες τει Empty Απ: αφισες τει

Δημοσίευση από aggelos_egaleo Τρι Απρ 07, 2009 10:51 am

fx125cc έγραψε:
θυμάμαι κάτι ποσά 5 εκατομοίρια που μου λέγαν και τα πείραν με τα λέφτα που δώσαν στο ΤΕΙ Αθήνας γιατι δώσαν πιο πολλά
και ετσι φέραν τον Κοντολάζο να τραγουδήσει λόγο χρημάτων, δεν ερχόταν άλλος
επειδή με τα λίγα που τους έδωσαν δεν τους έπαιρνε για καλό τραγουδιστή


giati den katalava....asximos einai o kodolazos???

n'agapwwww kai na ponwwwwww na ta xw dosei ola kai na tis zitwwww....
aggelos_egaleo
aggelos_egaleo
Guru
Guru

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 408
Ηλικία : 37
Ημ/νία εγγραφής : 24/11/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 1 από 3 1, 2, 3  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης