www.electronicsteipir.gr
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Εδώ βιβλίο, εκεί βιβλίο που είναι το βιβλίο?

+14
Zada
liakofan
AndreasGR89
Akumu
Tomas
invi69
saxakias
aithalis
andi
fx125cc
devaxal
pliktras
xifias
yorgos
18 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Πήγαινε κάτω

Εδώ βιβλίο, εκεί βιβλίο που είναι το βιβλίο? - Σελίδα 2 Empty Απ: Εδώ βιβλίο, εκεί βιβλίο που είναι το βιβλίο?

Δημοσίευση από aithalis Τρι Μάης 26, 2009 4:59 am

Ναι βγηκε η λιστα και οντως παιρνουμε αρκετα απο τη σχολη.
Φιλε xifia παντως δεν χρειαζεται να υπαρχει καποια δικαιολογια που καποια τα παιρνουμε απο βιβλιοπωλεια αφου αυτο επικρατει στα ΑΕΙ ΤΕΙ καιρο τωρα, απλα ημασταν τυχεροι σ αυτο το θεμα...
aithalis
aithalis
Power user
Power user

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 119
Ηλικία : 37
Ημ/νία εγγραφής : 06/02/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εδώ βιβλίο, εκεί βιβλίο που είναι το βιβλίο? - Σελίδα 2 Empty Απ: Εδώ βιβλίο, εκεί βιβλίο που είναι το βιβλίο?

Δημοσίευση από xifias Τρι Μάης 26, 2009 5:53 am

aithalis έγραψε:Ναι βγηκε η λιστα και οντως παιρνουμε αρκετα απο τη σχολη.
Φιλε xifia παντως δεν χρειαζεται να υπαρχει καποια δικαιολογια που καποια τα παιρνουμε απο βιβλιοπωλεια αφου αυτο επικρατει στα ΑΕΙ ΤΕΙ καιρο τωρα, απλα ημασταν τυχεροι σ αυτο το θεμα...

δικαιολογια,αιτιολογια πες το οπως θες.οι παραταξεις τι γνωμη ειχαν πανω σαυτο?και γιατι να αλλαξει ξαφνικα ο τροπος διανομης βιβλιων?
xifias
xifias
Power user
Power user

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 258
Ηλικία : 39
Ημ/νία εγγραφής : 05/07/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εδώ βιβλίο, εκεί βιβλίο που είναι το βιβλίο? - Σελίδα 2 Empty Απ: Εδώ βιβλίο, εκεί βιβλίο που είναι το βιβλίο?

Δημοσίευση από aithalis Τρι Μάης 26, 2009 6:45 am

Σου εξηγω φιλε μου οτι προκειται για κατι που ισχυει παντου, σε ολες τις σχολες... υποτιθετω οτι τα βιβλια δε μπορουν να διανεμονται σε καθε σχολη ξεχωριστα οποτε καθε εκδοτικος οικος τα πηγαινει σε καποιο βιβλιοπωλειο. Αλλα και παλι ειμαστε σε καλη θεση (σε σχεση με αλλες σχολες) γιατι αρκετα θα τα παρουμε απο την αποθηκη της σχολης και καποια απο βιβλιοπωλεια...
aithalis
aithalis
Power user
Power user

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 119
Ηλικία : 37
Ημ/νία εγγραφής : 06/02/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εδώ βιβλίο, εκεί βιβλίο που είναι το βιβλίο? - Σελίδα 2 Empty Απ: Εδώ βιβλίο, εκεί βιβλίο που είναι το βιβλίο?

Δημοσίευση από xifias Τρι Μάης 26, 2009 7:58 am

ναι αλλα δεν μιλαμε για το τι γινεται στις αλλες σχολες...κ οπως κ ναχει το καθεστως διανομης βιβλιων που ισχυε ως τωρα ειναι κατι καλο για ολους μας κ χρεος των εκπροσωπων των φοιτητων να το υπερασπιστουν.
εν πασει περιπτωσει,να δουμε τι βιβλια 8α δωσουν.
xifias
xifias
Power user
Power user

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 258
Ηλικία : 39
Ημ/νία εγγραφής : 05/07/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εδώ βιβλίο, εκεί βιβλίο που είναι το βιβλίο? - Σελίδα 2 Empty Απ: Εδώ βιβλίο, εκεί βιβλίο που είναι το βιβλίο?

Δημοσίευση από fx125cc Τρι Μάης 26, 2009 2:23 pm

Να σας πω κάτι που έγινε σήμερα και δε μου άρεσε καθόλου
Ζημιώσαμε τον Κ.Δημοπουλο κατά 700 ίσως και παραπάνω €
και σε αυτό δε φταίμε απόλυτα εμείς, αλλά ούτε και αυτός που για να πάρουμε τα βιβλία νωρίτερα, μας τα μοίρασε ο ίδιος πληρώνοντας όλες της διαδικασίες (εκδότη, εκτύπωση κα) απο την τσέπη του , περιμένοντας να βγουν οι λίστες για να δοθούν τα βιβλία, οπότε να πάρει και το ποσό πίσω
Δυστυχώς εγώ και κάποια άλλα παιδιά πιστεύω αντιμετώπισαν αυτο που έπαθα και εγώ, όταν κατά την εγγραφή στην γραμματεία δεν μας έδωσαν και την λίστα με τα βιβλία για να τα δηλώσουμε , υποθέτοντας ότι , επειδή έιμαστε εξάμηνο 10+ δεν τα χρειαζόμαστε η τα έχουμε πάρει
Στεναχωρήθηκα που ο άνθρωπος τα εχει πληρώσει απο την τσέπη του και τώρα από φιλότιμο δεν μας τα ζήτησε πίσω όπως συμφωνήσαμε υπογράφοντας την υπεύθυνη δήλωση όταν μας έδινε τα βιβλία.
Γιατί η γραμματεία δεν μας είπε ότι πρέπει να συμπληρώσουμε λίστα για βιβλία;;; κανείς δεν με ενημέρωσε για κάτι τέτοιο, προσωπικά δεν ήξερα ότι υπάρχει κάτι τέτοιο, όφειλαν να με ενημερώσουν αφού είμαι παλαιό εξάμηνο
fx125cc
fx125cc
Guru
Guru

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 318
Ηλικία : 43
Τόπος Διαμονής : Περιστέρι
Ημ/νία εγγραφής : 27/11/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εδώ βιβλίο, εκεί βιβλίο που είναι το βιβλίο? - Σελίδα 2 Empty Απ: Εδώ βιβλίο, εκεί βιβλίο που είναι το βιβλίο?

Δημοσίευση από aithalis Τρι Μάης 26, 2009 3:19 pm

Συγνωμη για να καταλαβω τι λες, εσυ δεν εκανες δηλωση μαθηματων? Εκει επρεπε να δηλωσεις και τα συγγραμματα που δικαιουσαι!!!

xifia μακαρι να τα παιρναμε ολα απο τη σχολη αλλα δεν ειναι κατι οσο απλο ελπιζω να το καταλαβαινεις, αλλιως παντου θα γινοταν αυτο (γι αυτο αναφερω αλλες σχολες). Αλλα και παλι αν προσεξεις τη λιστα τα μισα σχεδον απο την αποθηκη θα τα παρουμε...
aithalis
aithalis
Power user
Power user

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 119
Ηλικία : 37
Ημ/νία εγγραφής : 06/02/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εδώ βιβλίο, εκεί βιβλίο που είναι το βιβλίο? - Σελίδα 2 Empty Απ: Εδώ βιβλίο, εκεί βιβλίο που είναι το βιβλίο?

Δημοσίευση από fx125cc Τρι Μάης 26, 2009 5:19 pm

aithalis έγραψε:Συγνωμη για να καταλαβω τι λες, εσυ δεν εκανες δηλωση μαθηματων? Εκει επρεπε να δηλωσεις και τα συγγραμματα που δικαιουσαι!!!

Δεν πείρα ποτέ στα χέρια μου κανένα έντυπο που να έπρεπε να δηλώσω συγγράμματα κατά την διάρκεια της εγγραφής
-υπέθεσα αφού το δήλωσα το μάθημα με την αίτηση εγγραφής, αυτό έφτανε και θεωρείται το μάθημα δηλωμένο
-τώρα, το ότι έπρεπε να μου είχαν δώσει , ή πει, την αίτηση των συγγραμμάτων, αυτό εγώ δεν το γνώριζα, και δεν μου είπαν και τίποτα
Όταν εμείς οι παλαιοί πήγαμε να γραφτούμε, γινόταν της Πόπης, και οι αιτήσεις μας ήταν συμπληρωμένες από την γραμματεία για να ταιριάζουν στο νέο πρόγραμμα σπουδών, κάπου εκεί, έπρεπε να πάρουμε και μια δήλωση για τα συγγράμματα... πουν την;
Όσοι το γνώριζαν το έκαναν, με εμάς που δεν το ξέραμε όμως και από το 2000 που είμαι στην σχολή κάτι τέτοιο δεν συμπλήρωσα ποτέ και αγνοούσα την ύπαρξή του, δε θα έπρεπε μαζί με την αίτηση εγγραφής να μου έδιναν και αίτηση συγγραμμάτων;

EDIT
όπα τώρα το έπιασα
εννοείς ότι στην αίτηση εγγραφής δίπλα από κάθε μάθημα είχε και ένα κουτάκι για να γράψεις τον αριθμό του συγγράμματος scratch
ε... αυτο, δεν μας είπαν γιατί ήταν, δε θυμάμαι καλά άλλα πρέπει να μου είπαν, εκεί να μην συμπληρώσω κάτι διότι η αίτηση ήταν έτοιμη όπως προείπα
-δεν έπρεπε κανονικά να μου την δώσει, και να μου πει, εκτός να την κοιτάξω για κανένα λάθος, να συμπληρώσω και τους αριθμούς των συγγραμμάτων
ε λοιπόν δεν το έκανε, μου την έδειξε απλά και γρήγορα και μου είπε κοίταξε αν δεν σου έχουμε περάσει κάποιο μάθημα
fx125cc
fx125cc
Guru
Guru

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 318
Ηλικία : 43
Τόπος Διαμονής : Περιστέρι
Ημ/νία εγγραφής : 27/11/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εδώ βιβλίο, εκεί βιβλίο που είναι το βιβλίο? - Σελίδα 2 Empty Απ: Εδώ βιβλίο, εκεί βιβλίο που είναι το βιβλίο?

Δημοσίευση από aithalis Τετ Μάης 27, 2009 5:29 am

Εμενα μου το χαν τονισει στη γραμματεια για το συγγραμα, αν δεν στο ειπαν λαθος τους σιγουρα...
Πηγαινε αν θες στη γραμματεια στον 2ο να δεις μηπως τα συμπληρωσεις τωρα
aithalis
aithalis
Power user
Power user

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 119
Ηλικία : 37
Ημ/νία εγγραφής : 06/02/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εδώ βιβλίο, εκεί βιβλίο που είναι το βιβλίο? - Σελίδα 2 Empty Απ: Εδώ βιβλίο, εκεί βιβλίο που είναι το βιβλίο?

Δημοσίευση από AndreasGR89 Τετ Μάης 27, 2009 6:55 am

Σημερα που πηγα να παρω τα βιβλια παντως απο Γ εξαμηνο ειχε 2.Ηθελα να παρω και μαθηματικα 2 τα οποια δηλωσα για πρωτη φορα και δεν ειχε το ονομα μου !!Μου ειπε μαλιστα ο τυπος εκει περα οτι πολοι ειχαν προβλημα με τα μαθηματικα 2...Τι γινετε ρε σεις...

AndreasGR89
Power user
Power user

Αριθμός μηνυμάτων : 116
Ηλικία : 34
Ημ/νία εγγραφής : 20/06/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εδώ βιβλίο, εκεί βιβλίο που είναι το βιβλίο? - Σελίδα 2 Empty Απ: Εδώ βιβλίο, εκεί βιβλίο που είναι το βιβλίο?

Δημοσίευση από devaxal Τετ Μάης 27, 2009 1:31 pm

fx125cc έγραψε:
aithalis έγραψε:Συγνωμη για να καταλαβω τι λες, εσυ δεν εκανες δηλωση μαθηματων? Εκει επρεπε να δηλωσεις και τα συγγραμματα που δικαιουσαι!!!

Δεν πείρα ποτέ στα χέρια μου κανένα έντυπο που να έπρεπε να δηλώσω συγγράμματα κατά την διάρκεια της εγγραφής
-υπέθεσα αφού το δήλωσα το μάθημα με την αίτηση εγγραφής, αυτό έφτανε και θεωρείται το μάθημα δηλωμένο
-τώρα, το ότι έπρεπε να μου είχαν δώσει , ή πει, την αίτηση των συγγραμμάτων, αυτό εγώ δεν το γνώριζα, και δεν μου είπαν και τίποτα
Όταν εμείς οι παλαιοί πήγαμε να γραφτούμε, γινόταν της Πόπης, και οι αιτήσεις μας ήταν συμπληρωμένες από την γραμματεία για να ταιριάζουν στο νέο πρόγραμμα σπουδών, κάπου εκεί, έπρεπε να πάρουμε και μια δήλωση για τα συγγράμματα... πουν την;
Όσοι το γνώριζαν το έκαναν, με εμάς που δεν το ξέραμε όμως και από το 2000 που είμαι στην σχολή κάτι τέτοιο δεν συμπλήρωσα ποτέ και αγνοούσα την ύπαρξή του, δε θα έπρεπε μαζί με την αίτηση εγγραφής να μου έδιναν και αίτηση συγγραμμάτων;

EDIT
όπα τώρα το έπιασα
εννοείς ότι στην αίτηση εγγραφής δίπλα από κάθε μάθημα είχε και ένα κουτάκι για να γράψεις τον αριθμό του συγγράμματος scratch
ε... αυτο, δεν μας είπαν γιατί ήταν, δε θυμάμαι καλά άλλα πρέπει να μου είπαν, εκεί να μην συμπληρώσω κάτι διότι η αίτηση ήταν έτοιμη όπως προείπα
-δεν έπρεπε κανονικά να μου την δώσει, και να μου πει, εκτός να την κοιτάξω για κανένα λάθος, να συμπληρώσω και τους αριθμούς των συγγραμμάτων
ε λοιπόν δεν το έκανε, μου την έδειξε απλά και γρήγορα και μου είπε κοίταξε αν δεν σου έχουμε περάσει κάποιο μάθημα



ετσι ηταν λοιπον..ο κος Δημοπουλος το ειχε αναφερει αρκετες φορες στο site του για να το προσεξουμε.απο εκει το ειδα και εγω και το εκανα γιατι στη γραμματεια ειναι αδιαφοροι εντελως.απλα πρεπει να υποψιαστουμε εμεις γιατι υπαρχουν αυτα τα κουτακια διπλα απο τα επιλεγμενα μαθηματα........
devaxal
devaxal
Power user
Power user

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 252
Ηλικία : 37
Τόπος Διαμονής : Αιγάλεω
Ημ/νία εγγραφής : 19/06/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εδώ βιβλίο, εκεί βιβλίο που είναι το βιβλίο? - Σελίδα 2 Empty Απ: Εδώ βιβλίο, εκεί βιβλίο που είναι το βιβλίο?

Δημοσίευση από fx125cc Τετ Μάης 27, 2009 3:16 pm

τέλος πάντων, τουλάχιστον έχουμε προθεσμία μέχρι τις 5 Ιουνίου για να το διορθώσουμε αυτό στην γραμματεία

EDIT
Τζίφος, πήγα στην γραμματεία και με ύφος η κυρία υπεύθυνη μου είπε πως οι λίστες έφυγαν και δε μπορώ να κάνω τίποτα
επίσης στο ύφος συμπεριλαμβανόταν η πρόταση "ας τα δηλώσει μόνος του ο Κ. Δημόπουλος"

Βλακείες... αν δεν έχουν φύγει ακόμα οι λίστες μπορούν να το κάνουν, απλά δε θέλουν να μπουν στην διαδικασία διόρθωσης 20+ αιτήσεων
τι φταίω εγώ και οι υπόλοιποι αν δεν μας τόνισαν κατά την εγγραφή να σημειώσουμε τους αριθμούς στα κουτάκια γιατί είναι για τα βιβλία;
fx125cc
fx125cc
Guru
Guru

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 318
Ηλικία : 43
Τόπος Διαμονής : Περιστέρι
Ημ/νία εγγραφής : 27/11/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εδώ βιβλίο, εκεί βιβλίο που είναι το βιβλίο? - Σελίδα 2 Empty Απ: Εδώ βιβλίο, εκεί βιβλίο που είναι το βιβλίο?

Δημοσίευση από liakofan Πεμ Μάης 28, 2009 2:00 am

@devaxal,fx125cc για να μην τα χωνουμε συνεχεια στη γραμματεια ,οταν ειχα παει να γραφτω εγω ειχε μαλιασει η γλωσσα τους να το λενε σε οποιον επαιρνε δηλωση,επισης στις πρωτες θεωριες όλοι οι καθηγητες μας ελεγαν τι παιζει με τα βιβλια και ποιο να διαλεξουμε.
Βεβαια το πιο σωστο θα ηταν να αναγραφοταν πανω στη δηλωση αλλα πως θα γλιτωναν κανα βιβλιο?
liakofan
liakofan
Guru
Guru

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 367
Ηλικία : 40
Ημ/νία εγγραφής : 28/08/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εδώ βιβλίο, εκεί βιβλίο που είναι το βιβλίο? - Σελίδα 2 Empty Απ: Εδώ βιβλίο, εκεί βιβλίο που είναι το βιβλίο?

Δημοσίευση από aithalis Πεμ Μάης 28, 2009 7:43 am

Να προσεχουμε καποια πραγματακια και μονοι μας και να μη τα περιμενουμε ολα ετοιμα. Αν καποιος διαβαζε τις οδηγιες στη πρωτη σελιδα της δηλωσης ελεγε οτι δηλωνουμε τα συγγραματα διπλα απο καθε μαθημα...
Αυτο που σου ειπαν στη γραμματεια παντως ισχυει εχουν σταλει οι λιστες μαλλον θα ειναι διαδικαστικα δυσκολο να προσθεσουν κι αλλα ονοματα...
aithalis
aithalis
Power user
Power user

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 119
Ηλικία : 37
Ημ/νία εγγραφής : 06/02/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εδώ βιβλίο, εκεί βιβλίο που είναι το βιβλίο? - Σελίδα 2 Empty Απ: Εδώ βιβλίο, εκεί βιβλίο που είναι το βιβλίο?

Δημοσίευση από yorgos Πεμ Μάης 28, 2009 8:26 am

Κοιτάξτε, το σωστό θα ήταν, όπως κοιτάνε με ζήλο μην έχεις πηδήξει κάνα μάθημα στην δήλωση να κοιτάνε και το άδειο κουτάκι, διαφορετικά να μπαίνει μόνο του, αυτόματα, από το σύστημα το πρώτο σύγγραμμα, ώστε να μην έχουμε αυτά τα προβλήματα. Εξάλλου τα βιβλία είναι δωρεάν, βάση του συντάγματος και όλοι τα δικαιούνται οπότε δεν μπορώ να καταλάβω αυτήν την επίμονη αδιαφορία.
Πόσο μάλλον όταν ξέρω από πρώτο χέρι, ότι τα άτομα που δουλεύουνε στην γραμματεία έχουν καλή καρδιά κατά βάθος και πάντα βοηθάνε αν υπάρχει ένα προσωπικό πρόβλημα!!! Και μην μου πείτε ότι δεν ισχύει αυτό που λέω γιατί έχω προσωπική εμπειρία

Βέβαια από την άλλη το βέλτιστο θα ήταν να υποβάλλονται οι δηλώσεις OnLine και να διορθώνονται τα λάθη εκείνη την στιγμή. Αλλά άμα γίνει αυτό ποτέ, εγώ θα γίνω αστροναύτης! Laughing
yorgos
yorgos
User
User

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 94
Ηλικία : 39
Ημ/νία εγγραφής : 30/10/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εδώ βιβλίο, εκεί βιβλίο που είναι το βιβλίο? - Σελίδα 2 Empty Απ: Εδώ βιβλίο, εκεί βιβλίο που είναι το βιβλίο?

Δημοσίευση από Zada Πεμ Μάης 28, 2009 8:45 am

Παιδια, μια ερωτηση σχετικα με το θεμα...επειδη ειμαι new στο ΑΤΕΙ.. το ολο αυτο θεμα με τα βιβλια , που δεν ειναι-ερχοντε στην ωρα τους εννοοω, γινετε και σε αλλες χρονιες-εξαμηνα???
Αυτη την στιγμη κανω μια συγκριση και σε σχεση και με τα αλλα τμηματα που υπαρχουν εκει....τα οποια εχουν προμηθευτει τα βιβλια, πολυ πιο νωρις απο εμας τους ηλεκτρονικους....για π.χ. χτες πηρα τα δυο πρωτα βιβλια...(!!!)
Zada
Zada
Power user
Power user

Αριθμός μηνυμάτων : 177
Ηλικία : 34
Τόπος Διαμονής : Out of this world
Ημ/νία εγγραφής : 28/01/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εδώ βιβλίο, εκεί βιβλίο που είναι το βιβλίο? - Σελίδα 2 Empty Απ: Εδώ βιβλίο, εκεί βιβλίο που είναι το βιβλίο?

Δημοσίευση από manolog3 Πεμ Μάης 28, 2009 2:19 pm

fx125cc έγραψε:
τι φταίω εγώ και οι υπόλοιποι αν δεν μας τόνισαν κατά την εγγραφή να σημειώσουμε τους αριθμούς στα κουτάκια γιατί είναι για τα βιβλία;

Και στο προηγουμενο εξαμηνο (χειμερινο) ΠΑΛΙ ειχαμε δηλωσει και συμπληρωσει στο κουτακι διπλα απο το μαθημα ποιο βιβλιο θελουμε, δεν ηταν κατι καινουργιο που μας ετυχε τον Μαρτιο και πελαγωσαμε. Μαλιστα απο τον περασμενο Σεπτεμβριο γκαριζαμε και παλι τους βριζαμε που μας εβαζαν στην διαδικασιας της επιλογης των βιβλιων.

Ας μην τα ριχνουμε ολα στη γραμματεια, οταν εχουμε ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ μεγαλο μεριδιο ευθυνης. Δεν γινεται την ωρα που κανουμε την δηλωση των μαθηματων να μας ρωταει αν καποιο μαθημα το εχουμε ξαναδηλωσει παλαιοτερα ή οχι ωστε να γνωριζει αν εχουμε παραλαβει το βιβλιο. Αυτο ειναι δικια μας ευθυνη.... εμεις ξερουμε τι βιβλια εχουμε στο σπιτι μας και τι οχι!!!
manolog3
manolog3
Power user
Power user

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 132
Ηλικία : 36
Τόπος Διαμονής : Πειραιάς
Ημ/νία εγγραφής : 28/08/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εδώ βιβλίο, εκεί βιβλίο που είναι το βιβλίο? - Σελίδα 2 Empty Απ: Εδώ βιβλίο, εκεί βιβλίο που είναι το βιβλίο?

Δημοσίευση από fx125cc Πεμ Μάης 28, 2009 3:04 pm

Προσωπικά δεν μου τόνισαν τίποτα
όταν έκανα την εγγραφή μας τα έδειχναν γρήγορα, μας λέγαν να κοιτάξουμε αν εκείνοι έχουν κάνει κάποιο λάθος λόγο της αλλαγής προγράμματος, δε γινόταν καμία αναφορά στα κουτάκια
-οι αιτήσεις για τους παλαιούς ήταν συμπληρωμένες, με το ίδιο σκεπτικό θα έπρεπε να είχαν ρωτήσει αν θα έπρεπε να συμπληρώσουν και τον αριθμό του βιβλίου, η έστω εκείνη την στιγμή να μας λέγαν ποιο και αν έχουμε πάρει από προηγούμενο εξάμηνο το βιβλίο του μαθήματος, έτσι ώστε να μην το ξανασειμιώναμε όσοι το ξέραμε,
δεν θα ήταν παίδεμα πάλι για αυτούς να βλέπαν πάλι τις αιτήσεις για να δουν ποιοι σημείωσαν να πάρουν βιβλία ενώ τα έχουν από το προηγούμενο εξάμηνο;
και πάλι εγώ πρώτη φορά τα αντιλήφθηκα τα κουτάκια και πριν κάτι μέρες κατάλαβα τον ρόλο τους
-Με συνομιλία που είχα με τον Κ Δημόπουλο με λίγα λόγια μου είπε ότι σε κάποιους δεν τα είχαν συμπληρώσει σωστά και του πήγαν χαρτί για το ποιοι δικαιούνται τελικά, και επίσης η γραμματεία έχει την δυνατότητα να σου διορθώσει την αίτηση ακόμα και τώρα, σε κάποιον το κάνανε και είχαν δώσει ενα επίσημο έγγραφο στον Κ Δημόπουλο που έγραφε οτι τελικά ο συγκεκριμένος αν και δεν το είχε επιλέξει τελικά με εγκριση της γραμματείας το δικαιούται

-Που είναι τώρα οι παρατάξεις να φωνάξουν γι 'αυτο το φαινόμαινο, όταν κάποιοι από κάποια παράταξη για ιδεολογικούς λόγους δεν έβαλαν αριθμούς στην δήλωση τους για να μην συμβαδίζουν με τον νόμο Γιαννάκου, αλλα το βιβλίο με μούφα υπευθινη δήλωση το πήραν απο τον Κ Δημόπουλο.
-Δυστιχός η λύση τώρα πια είναι να το γυρίσουμε πίσω ή να το πληρώσουμε και κοστίζει γύρο στα 55€ τιμή αγοράς (ενώ 35 € κοστίζουν στο ΤΕΙ)
fx125cc
fx125cc
Guru
Guru

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 318
Ηλικία : 43
Τόπος Διαμονής : Περιστέρι
Ημ/νία εγγραφής : 27/11/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εδώ βιβλίο, εκεί βιβλίο που είναι το βιβλίο? - Σελίδα 2 Empty Απ: Εδώ βιβλίο, εκεί βιβλίο που είναι το βιβλίο?

Δημοσίευση από invi69 Παρ Μάης 29, 2009 1:57 am

πιστεύω οτι θα βρεθεί κάποια λύση στο ζήτημα, και σωστό θα ήταν αυτοί που έχουν πρόβλημα με τα βιβλία του κυρίου Δημόπουλου να μαζευτούν(ξέρουν ποιοι είναι) και να πανε στην γραμματεία ωραία και καλά και να ζητήσουν να διορθωθεί το σφάλμα τους. και μην ακούσω οτι η γραμματεία δεν μπορεί να το διορθώσει και τέτοιοες μπαρούφες. για τα δικάτους τα "παιδια" ξέρουν να τα φτιάχνουν όλα.
invi69
invi69
Boss
Boss

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 661
Ηλικία : 40
Τόπος Διαμονής : Πολυγωνο(οχι πενταγωνο)
Ημ/νία εγγραφής : 06/06/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εδώ βιβλίο, εκεί βιβλίο που είναι το βιβλίο? - Σελίδα 2 Empty Απ: Εδώ βιβλίο, εκεί βιβλίο που είναι το βιβλίο?

Δημοσίευση από inter81 Παρ Μάης 29, 2009 11:57 am

Παντος εγω πηγα την πεμπτη στις εκδωσεις ΤΖΙΟΛΑ και ακομα δεν ειχαν παει τις καταστασεις , αφου εχασα και το μαθημα. Μαλλον στην γραμματεια βαρεθηκαν τις ερωτησεις μας και για να μας ξεφορτοθουν μας λενε ψεματα.

inter81
Newbie
Newbie

Αριθμός μηνυμάτων : 11
Ηλικία : 42
Ημ/νία εγγραφής : 07/09/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εδώ βιβλίο, εκεί βιβλίο που είναι το βιβλίο? - Σελίδα 2 Empty Απ: Εδώ βιβλίο, εκεί βιβλίο που είναι το βιβλίο?

Δημοσίευση από binary Σαβ Μάης 30, 2009 12:11 am

invi69 έγραψε:πιστεύω οτι θα βρεθεί κάποια λύση στο ζήτημα, και σωστό θα ήταν αυτοί που έχουν πρόβλημα με τα βιβλία του κυρίου Δημόπουλου να μαζευτούν(ξέρουν ποιοι είναι) και να πανε στην γραμματεία ωραία και καλά και να ζητήσουν να διορθωθεί το σφάλμα τους. και μην ακούσω οτι η γραμματεία δεν μπορεί να το διορθώσει και τέτοιοες μπαρούφες. για τα δικάτους τα "παιδια" ξέρουν να τα φτιάχνουν όλα.

Το σωστό και το ηθικό είναι να καλυφθεί αρχικά ο Δημόπουλος με τον ένα ή τον άλλο τρόπο.
Είναι απαράδεκτο να κοροϊδευόμαστε μεταξύ μας.

Το worst case scenario είναι η γραμματεία να πεί (και με το δίκιο της) "κόφτε το λαιμό σας, εγώ είχα αναρτήσει σε κάθε πίνακα και site την διαδικασία των βιβλίων".
Σε αυτήν την περίπτωση τι θα γίνει? Θα χρεωθεί ο καθηγητής τη δικιά μας ολιγωρία? Θα πρέπει, επειδή εμείς δεν ενδιαφερθήκαμε να μάθουμε τι είναι αυτό που υπογράφουμε, να χρεώνουμε με ένα μηνιάτικο τον καθηγητή που είχε την φαεινή ιδέα να μας βοηθήσει?

Πάντως φαντάζομαι ότι η κίνηση του να μοιραστούν τα βιβλία από τον καθηγητή νωρίτερα δεν θα επαναληφθεί μετά από αυτό το μπάχαλο.
Ένα μπάχαλο που οφείλεται σε εμάς τους ίδιους και σε κανέναν άλλο.
Είναι κρίμα κάθε καλή κίνηση που πάει να γίνει στη σχολή αυτή, να την καταστρέφουμε έτσι.
binary
binary
Power user
Power user

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 107
Ηλικία : 40
Τόπος Διαμονής : Guildford
Ημ/νία εγγραφής : 02/07/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εδώ βιβλίο, εκεί βιβλίο που είναι το βιβλίο? - Σελίδα 2 Empty Απ: Εδώ βιβλίο, εκεί βιβλίο που είναι το βιβλίο?

Δημοσίευση από yorgos Σαβ Μάης 30, 2009 1:20 am

καλά ναι το σίγουρο είναι ότι πρέπει να αποκαταστήσετε το Κ.Δημόπουλο! πήγε να κάνει ένα καλό ο άνθρωπος και βρήκε τον μπελά του.
yorgos
yorgos
User
User

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 94
Ηλικία : 39
Ημ/νία εγγραφής : 30/10/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εδώ βιβλίο, εκεί βιβλίο που είναι το βιβλίο? - Σελίδα 2 Empty Απ: Εδώ βιβλίο, εκεί βιβλίο που είναι το βιβλίο?

Δημοσίευση από aithalis Σαβ Μάης 30, 2009 3:38 am

Αυτο που εχετε να κανετε εσεις που δεν ειστε στις λιστες ειναι να επιστεψετε τα βιβλια στον Δημοπουλο και οταν βρεθει λυση με τη γραμματεια θα τα παρετε.
aithalis
aithalis
Power user
Power user

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 119
Ηλικία : 37
Ημ/νία εγγραφής : 06/02/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εδώ βιβλίο, εκεί βιβλίο που είναι το βιβλίο? - Σελίδα 2 Empty Απ: Εδώ βιβλίο, εκεί βιβλίο που είναι το βιβλίο?

Δημοσίευση από fx125cc Κυρ Μάης 31, 2009 3:17 pm

aithalis έγραψε:Αυτο που εχετε να κανετε εσεις που δεν ειστε στις λιστες ειναι να επιστεψετε τα βιβλια στον Δημοπουλο και οταν βρεθει λυση με τη γραμματεια θα τα παρετε.
Δυστιχος εγω εχω γράψει και εχω σημειώσει σε αυτά τα βιβλία, οπότε μάλλον θα τα πλερώσω αναγκαστικά
Διαβάστε και το καλό
-Ένας γνωστός μου, ίδιας χρονιάς εισαγωγής στο ΤΕΙ με εμένα,με πήρε αλαφιασμένος σήμερα τηλέφωνο να μου πει για τα βιβλία, του Κ Δημοπουλου,(είδε κάπως αργά τι έχει συμβεί) μου είπε λοιπόν ότι:
-όταν έκανε εγγραφή, την έτοιμη όπως προείπα, ρώτησε στην γραμματεία για τα κουτάκια και του είπαν να μην συμπληρώσει τίποτα γιατι,μετα απο ερωτηση που δέχτηκε αν τα μαθήματα τα δηλώνει πρώτη φορά, εκείνος απάντησε όχι, (οτι τα χρωστάει και τα ξανά δηλώνει) και του είπαν, τοτε δε χρειάζεται να γράψεις τίποτα
Δεν του είπαν όμως ότι είναι για βιβλία και την πάτησε όπως εγώ.
Το παλικάρι τα έπαιξε και μου είπα αναγκαστικά και αυτός θα τα πληρώσει
Κάποιοι πίστευαν ότι η δήλωση συγγραμμάτων ήταν μόνο για τα καινούργια εξάμηνα, αλλά κανείς στην γραμματεία όταν γραφόντουσαν οι παλαιοί δεν τους τόνισαν για βιβλία που δεν έχουμε πάρει οτι πρέπει να σημειώσουμε αριθμό, προφανώς θεώρησαν οτι τα έχουμε πάρει απο προηγούμενα εξάμηνα και έτσι δε μπήκαν στο κόπο να το τονίζουν pale

EDIT
Το Βιβλίο ΣΣΚ και Φίλτρα θα το πληρώσουμε , όσοι το έχουν πειράξει η το θέλουν τέλος πάντων,στην τιμή που το αγοράζει και το ΤΕΙ 35€ στην Δεσποινίδα Σαρρή, στο εργαστήριο φυσικά.
Μη την πετύχει κανείς στους διαδρόμους και της φωνάζει έλα να σου πληρώσω το βιβλίο, έλεος.
fx125cc
fx125cc
Guru
Guru

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 318
Ηλικία : 43
Τόπος Διαμονής : Περιστέρι
Ημ/νία εγγραφής : 27/11/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εδώ βιβλίο, εκεί βιβλίο που είναι το βιβλίο? - Σελίδα 2 Empty Επιστροφή ή πληρωμή βιβλίου Φίλτρων/ΣΣ&Κ

Δημοσίευση από hdimop Τρι Ιουν 02, 2009 11:31 pm

Όσοι πήραν βιβλίο δηλώνοντάς μου ότι είχαν επιλέξει το βιβλίο κατά την δήλωση μαθημάτων, αλλά δεν το είχαν κάνει, έχουν 3 επιλογές:
1. Να το πληρώσουν ή να το επιστρέψουν αν είναι άθικτο
2. Να κάνουν το κορόϊδο και να χρεωθώ εγώ το κόστος (επικίνδυνο...)
3. Να ζητήσουν (διεκδικήσουν?) να διορθώσουν την δήλωσή τους στη Γραμματεία, συμπληρώνοντας "1" στο αντίστοιχο τετραγωνίδιο. Αυτά είναι τα σπουδαστικά θέματα με τα οποία θα έπρεπε να ασχολούνται οι εκρόσωποί σας και οι παρατάξεις, αντί να διοργανώνουν εκδρομές (με το αζημίωτο...) στη Μύκονο, στην Αράχωβα και στα μπουζουκτζήδικα και αντί να πουλάνε τσαμπουκά προσπαθώντας να απαγορεύσουν την αξιολόγηση ή να κάνουν λαϊκές συνελεύσεις επαναστατικώ δικαίω, χωρίς καμία νομιμοποίηση και σοβαρότητα...

Οσοι πληρώσουν το βιβλίο και:
α) περάσουν το μάθημα, έχει καλώς, είχαν μια μικρή ζημία 35 ευρώ
β) δεν περάσουν το μάθημα, να το δηλώσουν στο επόμενο εξάμηνο επιλέγοντας και το βιβλίο που δικαιούνται και όταν μου έλθουν οι καταστάσεις, θα υπογράψουν και θα πάρουν πίσω τα 35 ευρώ.

Στο μέλλον να είστε πιο προσεκτικοί γιατί δεν είστε πλέον παιδάκια αλλά ενήλικες.

hdimop
Power user
Power user

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 132
Ηλικία : 72
Τόπος Διαμονής : Κηφισιά
Ημ/νία εγγραφής : 07/06/2007

http://www.teipir.info

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης