www.electronicsteipir.gr
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

parking τει

+12
jreaper
invi69
okeanis
xifias
tsakaritas
tmac
aithalis
UQBARAIGIO
zapata
fx125cc
liakofan
VECTRAMAN
16 απαντήσεις

Σελίδα 1 από 2 1, 2  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

parking τει Empty parking τει

Δημοσίευση από VECTRAMAN Τρι Μαρ 31, 2009 8:22 am

ρε παιδια θελω να μιλησω για ενα θεμα που με τρωει πολυ καιρο.φυσικα θελω να μιλησω για το θεμα του παρκινγκ μεσα στο τει.πολλοι συναδελφοι πιστευω πως εχουν το ιδιο προβλημα.τωρα τελευταια φαγαμε το ακυρο με την μπαρα μπροστα στο κτιριο μας και αναγκαζομαστε να βαζουμε τα αυτοκηνιτα μας απο πισω απο το κτιριο.το προβλημα ειναι οτι ο δρομος εκει ειναι γεματος λακουβες και το κυριοτερο ειναι γεματος καρφια και προκες.εχω πατησει ηδη δυο.ρε παιδια τοσα λεφτα ριχνουν στο τει πιστευω δεν ειναι δυσκολο να φτιαξουν αυτο το κομματι εστω με τσιμεντο.μπορουμε να κανουμε κατι?? Question
VECTRAMAN
VECTRAMAN
User
User

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 74
Ηλικία : 39
Τόπος Διαμονής : Νεα Σμυρνη
Ημ/νία εγγραφής : 11/10/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

parking τει Empty Απ: parking τει

Δημοσίευση από liakofan Τρι Μαρ 31, 2009 9:45 am

Εμ εδω σε θελω....που ειναι οι εκπροσωποι που "βγαλαμε".
Αλλοι ειναι σε παρτυ και σε βισματα,αλλοι ειναι περα βρεχει και αλλοι φωναζουν για οτι να ναι αντι να πανε ολοι μαζι και να πουνε στον προεδρο να κανει κατι με το παρκινγκ που ειναι λες και πας σε παραλια για μπανιο.Τη κωλο μπουλντοζα την εχει 2 μετρα πιο διπλα και καθεται,δεν μπορει να κανει ενα περασμα τουλαχιστον να μην εχουμε λακουβες???
Αλλα τι λεω εδω καναμε ποσους μηνες να καλυψουμε το κενο απο το τσιμεντο στο χωμα,εαν πηγαιναμε μονοι μας να το βαλουμε θα φωναζαν και θα το ξυλωναν.
Το μονο που ξερουν ειναι να κολανε αφισες....."εμεις" δεν εκλεξαμε αντιπροσωπους,αφισοκολλητες εκλεξαμε.....
Καλα Να Παθουμε
liakofan
liakofan
Guru
Guru

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 367
Ηλικία : 40
Ημ/νία εγγραφής : 28/08/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

parking τει Empty Απ: parking τει

Δημοσίευση από fx125cc Τρι Μαρ 31, 2009 9:54 am

Και που 'σαι ακόμα, απ΄το να μπαίνουν μέσα στην τάξη και να διακόπτουν τα μαθήματα με στυλ του , με τσαμπουκά θα σου κάνουμε "ενημέρωση" σπουδαστή, καλά θα κάνουν να μην είναι "αφισοκολιδες" και να ρίξουν κανένα τέτοιο θέμα, 9 χρονιά κοντεύω στην σχολή, και από τα 100 θέματα που θέτουν τα 2 έχουν σχέση με το ΤΕΙ
Μη παρκάρεται στην μπάρα. ο Δημόπουλος είπε θα κλείνει αμάξια προκειμένου να παρκάρει Smile
fx125cc
fx125cc
Guru
Guru

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 318
Ηλικία : 43
Τόπος Διαμονής : Περιστέρι
Ημ/νία εγγραφής : 27/11/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

parking τει Empty Απ: parking τει

Δημοσίευση από liakofan Τρι Μαρ 31, 2009 10:16 am

Εδω δεν εχεις δικιο γιατι καταφερε και ειπε σε καποια φαση οποιος θελει μπορει να φυγει,βεβαια την ωρα που το ειπε ειχαν ηδη φυγει οι πιο πολλοι.Επισης δεν αναφερθηκα σιγκεκριμενα σε καποιους ΟΛΟΙ φταινε και πρωτα ΕΜΕΙΣ.αλλα για να το καταλαβουμε πρεπει να φτασουμε 25 ή 28 και παλι καλα να λες γιατι ξερουμε τι γινεται εξω....
liakofan
liakofan
Guru
Guru

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 367
Ηλικία : 40
Ημ/νία εγγραφής : 28/08/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

parking τει Empty Απ: parking τει

Δημοσίευση από fx125cc Τρι Μαρ 31, 2009 1:47 pm

liakofan έγραψε:Εδω δεν εχεις δικιο γιατι καταφερε και ειπε σε καποια φαση οποιος θελει μπορει να φυγει,βεβαια την ωρα που το ειπε ειχαν ηδη φυγει οι πιο πολλοι.Επισης δεν αναφερθηκα σιγκεκριμενα σε καποιους ΟΛΟΙ φταινε και πρωτα ΕΜΕΙΣ.αλλα για να το καταλαβουμε πρεπει να φτασουμε 25 ή 28 και παλι καλα να λες γιατι ξερουμε τι γινεται εξω....
Αυτό που δε μου άρεσε είναι ότι αποκάλεσε τον άλλο πασπίτη
Από την στιγμή που θέλεις να λέγεσαι σοβαρή φοιτητική παράταξη και φέρνεις βουλευτή να ακούσει τα προβλήματα των σπουδαστών, όταν μέσα στην κουβέντα για τις συνελεύσεις λες εμείς δεν κοιτάμε τους άλλους από τα κόμματα και ακούμε τις προτάσεις τους και θέλουμε διάλογο
ε δε μπορείς όταν ο άλλος σου λέει, εγώ δε το κρύβω ότι είμαι στην ΠΑΣΠ γιατί δε μου δίνετε και έμενα φυλλάδιο, να γυρίζεις μετά επειδή έχετε να μικρο διαξιφισμό να του προσφωνείς "κατάλαβες Πασπιτι"
Αυτά είναι κατινιες, και βλακείες, Δεν πρόκριτε να καταλάβουν ότι, βλέποντάς τους έτσι οι σπουδαστές, απομακρύνονται από το ενδιαφέρον των φοιτητικών παρατάξεων
και επιτέλους κάποιοι ας κοιτάξουν και λίγο την εμφάνιση τους και τις σπουδές τους
Δε γίνετε να έρχεσαι και να λες πετάνε έξω σπουδαστές από την στιγμή που είσαι +00 εξάμηνο,
και στην τελική δεν έγινε κάτι τέτοιο +5 χρόνια τις είπαν της κοπέλας
το τόσο το έκανε ο τυπάς τοοοοοοοοοσσοοοοοοοοοοο
Στο θέμα μας
Πρέπει να τελειώνει ο εξωτερικός χώρος του κτιρίου, ήθελα να ξερα δεν το περίμεναν ότι θα γεμίζαμε αυτοκίνητα, πρέπει να τα σπάσουμε για να τον φτιάξουν;;
και οι καθηγητές δε φταίνε σε τίποτα, πολύ καλά έχουνε δικό τους χώρο να παρκάρουν
fx125cc
fx125cc
Guru
Guru

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 318
Ηλικία : 43
Τόπος Διαμονής : Περιστέρι
Ημ/νία εγγραφής : 27/11/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

parking τει Empty Απ: parking τει

Δημοσίευση από zapata Τρι Μαρ 31, 2009 3:22 pm

Το θέμα με τις μπάρες έχει ιστορία στο ΤΕΙ. Παλιά είχαν γίνει διάφορα σκηνικά με μπάρα που είχε μπει μπροστά στο φυλάκιο με σκοπό να μην αφήνουν κανένα να παρκάρει μέσα στο ΤΕΙ. Το θέμα τότε λύθηκε με "δραστικό" τρόπο (την ξυλώσαμε).

Συγκεκριμένα με εμάς, η μπάρα μπήκε με απαίτηση των καθηγητών Η/Ν και Αυτοματισμού. Αφού έγινε όμως ατύχημα με συνάδελφό μας Η/Ν (από ότι φαίνεται ο Δημόπουλος κατά λάθος σήκωσε τη μπάρα ενώ ο άλλος περνούσε με αμάξι, κάνωντάς του σοβαρή ζημιά), σε μια κινητοποίηση στον πρόεδρο για άσχετο θέμα, του ζητήσαμε να βγάλει τις μπάρες από το Ζ.

Αυτός ισχυρίστηκε ότι μετά το ατύχημα το πρότεινε στους καθηγητές και αυτοί δεν δέχτηκαν (επειδή, όπως ο ίδιος μου είπε, βαριούνται να παρκάρουν πίσω από τη διοίκηση που έχει μεγάλο παρκινγκ). Το πόσο είναι αλήθεια δεν ξέρω πάντως σίγουρα αρχικά η μπάρα ήταν ιδέα των καθηγητών.

Πάντως επειδή ούτε ο πρόεδρος, ούτε οι καθηγητές θα θέλουν να ξεβολευτούν, γνώμη μου είναι ότι πρέπει τη δουλειά να την κάνουμε μόνοι μας όπως τότε.
Υπόψιν και με την άλλη μπάρα πριν 4 χρόνια είχε γίνει ατύχημα με τον ίδιο τρόπο, μόνο που εκτός από τα 500 χιλιάρικα δρχ. ζημιά στο αμάξι το παλικάρι από το σοκ που έπαθε (η μπάρα του σήκωσε το αυτοκίνητο τελείως) είχε δαγκώσει και κόψει τη γλώσσα του!
zapata
zapata
User
User

Αριθμός μηνυμάτων : 62
Ηλικία : 106
Τόπος Διαμονής : ΑΙΓΑΛΕΩ
Ημ/νία εγγραφής : 23/02/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

parking τει Empty Απ: parking τει

Δημοσίευση από UQBARAIGIO Τρι Μαρ 31, 2009 10:05 pm

Αρχίσαμε πάλι και λέει ο καθένας το μακρύ και το κοντό του για βλακείες!!!!!!!!!!!!
Τις μπάρες όταν πρωτοφτιάχτηκε το κτήριο δεν τις είχαν σε λειτουργία επειδη νομιζαν ότι οι σπουδαστές του κτηρίου αυτού είναι άνθρωποι!!!!!!!!!!!
Αντιθέτως δείξαμε ότι είμαστε όλοι ζώα!!!
Είχαν βγάλει ανακοινώσεις ότι το συγκεκριμένο πάρκιν είναι για τους καθηγητές αλλά αφού δε γέμιζε με τα αυτοκίνητά τους, μιας και πολλοί δε πατανε καν στο ΤΕΙ, είπαν να αφήνουν να βάζουν και κάποιοι σπουδαστές.
Όταν όμως πάμε σαν τα ζώα και πιάνουμε όλες τις θέσεις αλλά και πολύ περισσότερες από αυτές που πρέπει και δεν έιχαν που να παρκάρουν ενεργοποίησαν το σύστημα με τις μπάρες.
Δεν καταλαβαίνω που βρίσκετε το παράλογο και με πιο δικαίωμα ζητάτε ντε και καλά θέσεις;Σας τις χρωστάνε;
Γιατί όλοι εσείς που έχετε πρόβλημα δεν χρησιμοποιείτε τα ΜΜΜ;
Από τότε που φτιάχτηκε το μετρό στο Αιγάλεω περνάνε τουλαχιστον 7 λεωφορεία που σε αφήνουν μπροστά στο ΤΕΙ.(βγαίνεις Αιγάλεω και σε 10 λεπτά είσαι ΤΕΙ)
Και μη μου πείτε ότι όλοι έρχεστε από την άλλη άκρη της γης και δε μπορείτε να έρθετε χωρίς αυτοκίνητο.
Πρώτα να λέμε τα σωστά και μετά να ζητάμε πράγματα και δε χρειάζεται να φτάνουμε σε ακρότητες.

Υ.Γ. Ο συγκεκριμένος καθηγητής απ'όσο ξέρω δεν παρκάρει στο πάρκιν οπότε μου φαίνεται παράλογο να ήταν αυτός. Ξέρω όμως για ένα περιστατικό που ένας καθηγητής βγήκε και ενώ ξεκίνησε η μπάρα να ανεβαίνει κάποιος έξυπνος νόμιζε ότι θα προλάβαινε να μπει αλλά τελικά του σήκωσε όλο το πισω μέρος!!!Νομίζω ότι ο τύπος πήρε ότι του άξιζε(και να έμπαινε πως θα έβγαινε;;; )
UQBARAIGIO
UQBARAIGIO
User
User

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 56
Ηλικία : 40
Τόπος Διαμονής : Gerakas
Ημ/νία εγγραφής : 28/06/2007

http://andriot.homeip.net

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

parking τει Empty Απ: parking τει

Δημοσίευση από VECTRAMAN Τετ Απρ 01, 2009 2:59 am

το θεμα συναδελφοι ειναι τι μπορουμε να κανουυμε μπας και ριξουν λιγο τσιμεντο απο πισω.πιστευω δεν ειναι κατι το ακατορθωτο.τοσα αλλα κανουν... Wink
VECTRAMAN
VECTRAMAN
User
User

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 74
Ηλικία : 39
Τόπος Διαμονής : Νεα Σμυρνη
Ημ/νία εγγραφής : 11/10/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

parking τει Empty Απ: parking τει

Δημοσίευση από fx125cc Τετ Απρ 01, 2009 3:47 am

UQBARAIGIO τα είπες πολύ καλά με υπερκάλυψες
Αντιθέτως zapata, επειδή ζούμε στο Ελλαδισταν δε χρειάζεται αφού όλα παν κατά διαόλου να τα διαλύσουμε όλα,
δεν είναι λύση"γίνετε όλοι ζώα και βάρβαροι και εμπρός για μια θέση χωρίς μπάρες"
Αν ο κάθε μπαστουνόβλαχος που οδηγάει ένα αμάξι και λέει ότι παρακολουθεί εκπαίδευση, αγνοεί την δύναμη των αυτοματισμών, τότε καλά να πάθει που νόμιζε ότι η μπάρα θα λυπηθεί τα χρήματα του που τσουλάν πάνω σε 4 ρόδες
Δεν είχε μυαλό; ας πληρώσει τώρα.
Δημιουργήθηκε κάτι για να ευκολύνει μια κατάσταση, αν κάποιοι πηγαίνουν αντίθετα γιατί απλά είναι στην φύση τους, τότε το καλύτερό που έχουν να κάνουν είναι να αλλάξουν τακτική.
Δεν θα αλλάξουν ορισμένα μέτρα γιατί κάποιοι απλά δεν θέλουν να νιώσουν
fx125cc
fx125cc
Guru
Guru

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 318
Ηλικία : 43
Τόπος Διαμονής : Περιστέρι
Ημ/νία εγγραφής : 27/11/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

parking τει Empty Απ: parking τει

Δημοσίευση από aithalis Τετ Απρ 01, 2009 5:26 am

Ο χώρος παρκινγκ που μπήκε η μπαρα ειναι μικρός και σιγουρα δεν θα έλυνε το προβλημά μας...

Τ ο θέμα ειναι να φτιάξουν τον χωρο απο πισω απο το κτίριο, αν γίνει αυτο θα είμαστε μια χαρά σιγουρα.
aithalis
aithalis
Power user
Power user

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 119
Ηλικία : 37
Ημ/νία εγγραφής : 06/02/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

parking τει Empty Απ: parking τει

Δημοσίευση από zapata Τετ Απρ 01, 2009 7:56 am

Αγαπητέ UQBARAIGIO, νομίζω ότι τα επιχειρήματά σου ειναι λάθος, για να μην πω κάτι πιο βαρύ, και βεβαίως πολύ εύκολο να τα αντικρούσει κανείς.

Κατ' αρχήν σε σχέση με το ύφος σου. Επειδή διαφωνείς με κάτι δε χρειάζεται να απαντάς με φανφαρόζικα λογίδρια αποκαλώντας σχεδόν συλλήβδην τους συναδέλφους σου ζώα (όπως και ο fx125cc για τα περί μπαστουνόβλαχων).

2. Εγώ απλώς έκανα ένα ιστορικό σχετικά με τις κατά καιρούς μπάρες στο ΤΕΙ για να γνωρίζουμε όλοι τι έχει γίνει σε ανάλογες περιπτώσεις στο παρελθόν. Βάση αυτού εγώ απλώς ΠΡΟΤΕΙΝΑ μια λύση αντίθετα με εσένα που μας ΕΠΕΒΑΛΛΕΣ να σεβαστούμε αυτά τα ανώτερα όντα, τους καθηγητές και μας είπες καλά να πάθουν όσοι τόλμησαν να αμφισβητήσουν ΤΗ ΜΠΑΡΑ!

3. Με ποιά ακριβώς λογική ένας καθηγητής είναι ανώτερος από έναν από εμάς; Με την ίδια λογική που ένας λευκός είναι ανώτερος από ένα μαύρο; Και αν ένας συνάδελφός έχει π.χ. κινητικά προβλήματα πρέπει ή όχι να παρκάρει όσο πιο άνετα μπορεί; Εκτός και αν είναι και αυτός κατώτερος επειδή είναι σπουδαστής.

4. Για το αν μας το χρωστάνε. Μόνο οι καθηγητές πλήρωσαν φόρους για να φτιαχτεί το κτίριο; Αν το πάμε αναλογικά οι γονείς μας έχουν σκάσει πολλά περισσότερα από αυτούς άρα με τη λογική σου θα έπρεπε να παρκάρουμε μόνο εμείς και όχι αυτοί.

5. Το επιχείρημα για τα ΜΜΜ το σκέφτηκες πολύ πριν το πεις; Τα 7 λεωφορεία και το μετρό οι καθηγητές δεν μπορούν να τα χρησιμοποιήσουν;;; Ή οι μεγαληότητές τους δε μπαίνουν στο 703 γιατί μετά θα μειωθεί η υψηλή ποιότητα του μαθήματος που μας προσφέρουν;

Όπως έγινε προφανές από τα παραπάνω ο ακραίος (δε θα πω και το ζώο γιατί δε μ' αρέσουν αυτά) είσαι εσύ όχι εγώ. Και αυτό το γλείψιμο στους καθηγητές και το αυτομαστίγωμα πραγματικά δεν τα καταλαβαίνω και στεναχωριέμαι που βρέθηκε έστω και ένας να συμφωνεί μαζί σου. ΌΛΟΙ πρέπει να έχουμε ίσα δικαιώματα αλλά αν δεν τα διεκδικήσουμε σιγά μη μας τα δώσουν, γιατί όπως λες και εσύ UQBARAIGIO κανείς δε μας τα χρωστάει.
zapata
zapata
User
User

Αριθμός μηνυμάτων : 62
Ηλικία : 106
Τόπος Διαμονής : ΑΙΓΑΛΕΩ
Ημ/νία εγγραφής : 23/02/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

parking τει Empty Απ: parking τει

Δημοσίευση από zapata Τετ Απρ 01, 2009 8:09 am

Υ.Γ. Εξίσου αγαπητέ fx125cc, όταν κάποιος σε λέει ζώο και εσύ του απαντάς ότι σε υπερκάλυψε, εκτός του ότι τον δικαιολογείς, επιπλέον μειώνεις την αξία του λόγου και της κρίσης σου γιατί ως γνωστόν τα ζώα δεν έχουν (δε σε λέω ζώο εκτός και αν όντως το πιστεύεις οπότε δεν έχω λόγο να σε αμφισβητήσω)!

Υ.Γ.2 Ο aithalis τελικά είδε το θέμα πιο σφαιρικά και από όλους μας επομένως πρέπει να παραδεχτούμε ότι έκανε την πιο σωστή πρόταση για το ζήτημα. Είδατε που δεν είναι όλοι ζώα τελικά;! χα,χα,χα,χα
zapata
zapata
User
User

Αριθμός μηνυμάτων : 62
Ηλικία : 106
Τόπος Διαμονής : ΑΙΓΑΛΕΩ
Ημ/νία εγγραφής : 23/02/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

parking τει Empty Απ: parking τει

Δημοσίευση από tmac Τετ Απρ 01, 2009 8:49 am

zapata έγραψε:
3. Με ποιά ακριβώς λογική ένας καθηγητής είναι ανώτερος από έναν από εμάς; Με την ίδια λογική που ένας λευκός είναι ανώτερος από ένα μαύρο; Και αν ένας συνάδελφός έχει π.χ. κινητικά προβλήματα πρέπει ή όχι να παρκάρει όσο πιο άνετα μπορεί; Εκτός και αν είναι και αυτός κατώτερος επειδή είναι σπουδαστής.

Για τα άτομα με ειδικές ανάγκες φαντάζομαι θα έπρεπε να υπάρχουν χώροι ειδικά για αυτούς. Πολύ πιο εύκολο δε αν το κάθε άτομο ζητήσει τον δικό του μόνιμο χώρο κοντά στο κτήριο...αν προβλέπεται κάτι τέτοιο δλδ, είμαστε αρκετά μπανανία ωστε να μην προβλέπεται.

Για τους καθηγητές, zapata, φαντάζεσαι να είμαστε 50+ μέσα στην αίθουσα και ο καθηγητής να μην έχει έρθει γιατί για κανα 20λεπτο (στην καλύτερη) ψάχνει για πάρκινγκ? Ναι είναι σημαντικότερο το να βρει ένας καθηγητής από εμάς.

Εγώ μπορώ να έρθω στη σχολή μέσο όρο 1 ώρα ( έχω κάνει και 1.5) μεσω συγκοινωνίας, ενώ με το αμάξι κάνω μέσο όρο 15 λεπτά (έχω κάνει και 7, max 45). Μην τα βάζετε με τις πιθανότητες...συνολικά είμαστε πολλοί φοιτητές.
tmac
tmac
Guru
Guru

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 418
Ηλικία : 35
Τόπος Διαμονής : Νέα Φιλαδέλφεια
Ημ/νία εγγραφής : 30/10/2007

http://alluminatoi.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

parking τει Empty Απ: parking τει

Δημοσίευση από zapata Τετ Απρ 01, 2009 9:33 am

Προσωπικά δεν έχω αυτοκίνητο και για την ακρίβεια δεν έχω καν λεφτά να βγάλω δίπλωμα (είμαι από επαρχία και τα σκάω σε νοίκια) και έτσι κινούμαι αποκλειστικά με ΜΜΜ. Επιπλέον, πιστεύω ότι όλοι συνειδητά πρέπει να χρησιμοποιούμε συγκοινωνία προκειμένου να περιορίζουμε τη ρύπανση και την αποπνικτική κατάσταση, ειδικά στην Αθήνα.

Τα πράγματα όμως δεν είναι τόσο ειδυλλιακά και κάποιοι είτε γιατί βαριούνται είτε γιατί όντως δεν έχουν αρκετό χρόνο χρησιμοποιούν αμάξι. Το να λες ότι όλοι πρέπει να παίρνουν λεωφορεία, ξεκινώντας αρκετή ώρα νωρίτερα από τα σπίτια τους όπως παραδέχεσαι, μόνο και μόνο για να μην κινδυνεύσει κανένας καθηγητής να αργήσει για το μάθημα (ενώ εμείς ας τραβιόμαστε 20' όπως λες αν έρθουμε με αμάξι) δεν είναι σοβαρό επιχείρημα.
Να έρχεται και ο καθηγητής 20' νωρίτερα για να είναι σίγουρος ότι δε θα αργήσει. Μην ξεχνάς ότι μιλάμε για ανθρώπους που στην πλειοψηφία τους δεν έχουν πάνω από 8 ώρες μάθημα την εβδομάδα ενώ εμείς ξεροσταλιάζουμε με τις ώρες στο ΤΕΙ. Δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να διευκολύνονται μόνο αυτοί και όχι εμείς.

Υ.Γ. Η ιδέα ήταν αρχικά του VECTRAMAN όχι μόνο του aithalis οπότε ο συνάδελφος ας με συγχωρέσει για την παράληψη.
zapata
zapata
User
User

Αριθμός μηνυμάτων : 62
Ηλικία : 106
Τόπος Διαμονής : ΑΙΓΑΛΕΩ
Ημ/νία εγγραφής : 23/02/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

parking τει Empty Απ: parking τει

Δημοσίευση από tsakaritas Τετ Απρ 01, 2009 9:34 am

Episis na pros8eso oti sto tei pame gia ma8hma... den pame oute gia mpasket, oute na katsoume na pioume kafe 10 ores epidi exei 1 euro..... telioses to ma8hma s??? pare to amaksaki s kai to mpoulo....

tsakaritas
Power user
Power user

Αριθμός μηνυμάτων : 212
Ηλικία : 37
Ημ/νία εγγραφής : 25/05/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

parking τει Empty Απ: parking τει

Δημοσίευση από zapata Τετ Απρ 01, 2009 9:57 am

Διαφωνώ και με το τελευταίο. Tsakarita έτσι όπως το θέτεις μου θυμίζεις ένα σύνθημα που γράφουν οι αναρχικοί που λέει 'Δουλέψτε, ψωνίστε και σπίτια σας γρήγορα!'.

Σκέψου εδώ στο ΤΕΙ πόσους ανθρώπους έχουμε γνωρίσει και με τους οποίους είμαστε πλέον φίλοι, πόσες φορές συζητήσαμε τα προβλήματά μας με άσχετους συναδέλφους σε πηγαδάκια ή πολιτικές διαδικασίες και πήραμε ή δεν πήραμε λύσεις, με πόσες συναδέλφισες προσπαθήσαμε να ''ανταλάξουμε απόψεις'' και κυρίως τηλέφωνα (άσχετα αν οι περισσότεροι δεν αξιωθήκαμε ποτέ χα,χα,χα), πόσο χαλαρώσαμε παίζοντας το μπασκετάκι που λες και όλα αυτά ανάμεσα στην πίεση των μαθημάτων.

Μπορεί να ακούγομαι ρομαντικός αλλά αν πηγαίναμε με τη λογική σου έπρεπε να γίνουμε ρομποτάκια που απλά έρχονται στη σχολή μαθαίνουν ότι μαθαίνουν και ''γρήγορα σπίτια τους''. Τους εντατικούς ρυθμούς μας τους επιβάλλουν σήμερα για να είμαστε συνηθισμένοι και όταν θα δουλεύουμε. Εκεί να δεις πόσο θα λησμονήσεις το φραπέ που πίνεις ψιλοχαλαρός τώρα στο ΤΕΙ. Επομένως νομίζω ότι η κοινωνική μας ζωή στο ΤΕΙ είναι αυτό που μας σώζει από την τρέλα της καθημερινότητας.

Μπορεί να υπερέβαλλα λίγο με τα ρομποτάκια αλλά καταλαβαίνεις τι θέλω να πω.
zapata
zapata
User
User

Αριθμός μηνυμάτων : 62
Ηλικία : 106
Τόπος Διαμονής : ΑΙΓΑΛΕΩ
Ημ/νία εγγραφής : 23/02/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

parking τει Empty Απ: parking τει

Δημοσίευση από tmac Τετ Απρ 01, 2009 10:40 am

Οι σχολές σίγουρα δεν πρέπει να είναι μόνο για μάθημα...Δεν είμαστε ρομπότ (μια χαρά το είπες zapata). Και ότι επιπλέον γίνεται δεν είναι ανάγκη να μην είναι και επιμορφωτικό. Το θέμα είναι να μένουν οι φοιτητές στην σχολή αλλά να κάνουν και κάτι χρήσιμο (και τα μπασκετάκια χρειάζονται αν και δεν έτυχε παίξω ποτέ στη σχολή).

Να προσθέσω πως οι καθηγητές σε αντίθεση με τους φοιτητές ασκούν λειτούργημα. Ας μην δίχνουμε την απογοήτευση μας για κάτι που έστω και θεωρητικά έχουν δικαίωμα να έχουν ώστε να γίνει το μάθημα ποιοτικά και στην ώρα του.

Να προσθέσω επίσης πως ο χόρος στάθμευσης των καθηγητών σίγουρα δεν πρόκειται να λύσει το πρόβλημα πάρκινγκ.

Θα έπρεπε να είχαν σχεδιαστεί θέσεις στο κεντρικό πάρκινγκ (πολλοί πιάνουν 2 γιατί σκεύτονται μην τους γρατζουνίσουν το αμάξι), να είχαν κουρευτεί τα δέντρα που καλύπτουν θέσεις και να είχε τσιμεντοθεί το δικό μας και και και...
tmac
tmac
Guru
Guru

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 418
Ηλικία : 35
Τόπος Διαμονής : Νέα Φιλαδέλφεια
Ημ/νία εγγραφής : 30/10/2007

http://alluminatoi.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

parking τει Empty Απ: parking τει

Δημοσίευση από xifias Τετ Απρ 01, 2009 11:13 am

καλα τα ειπατε ολα.δυιλησατε τον κωνωπα πραγματικα.το ετσι το αλλιως,φταινε δε φταινε,ποιοι φταινε,γιατι...το προβλημα ειναι σχεδον ανυπαρκτο κατα τη γνωμη μου.τσακωνεστε κ μιλατε για 10 8εσεις παρκιν περιπου?για ενα κοματακι μπροστα απτο κτηριο ζ αν καταλαβα καλα που εχει κ την "μπαρα που φυτρωνει απτη γη"?ε ας περπατησουμε κ λιγο ρε παιδια,αν μπορουσαμε να παρουμε κ το αμαξι μεσα στην αιθουσα 8α το παιρναμε?

επισης αν δε κανω λαθος το κτηριο ζ εχει υπογειο παρκιν?δεν ειμαι καθολου σιγουρος ομως σαυτο.

επισης ας ανοιξει εκεινη η πορτα που βλεπει πετρου ραλλη στη σταση να μπαινουμε κατευθειαν απο εκει να μη κανουμε το γυρο..

τελος μπροστα στο χωματινο μερος χωραει κ γω δε ξερω ποσα αυτοκινητα.εχει λιγες λακουβες βεβαια..

ΥΓ:ποση δυναμη εχει αυτη η μπαρα που σηκωσε μανι μανι 2 αυτοκινητα?αυτο δεν ειναι μπαρα ειναι γερανος συνεργειου! Razz Razz Razz
xifias
xifias
Power user
Power user

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 258
Ηλικία : 39
Ημ/νία εγγραφής : 05/07/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

parking τει Empty Απ: parking τει

Δημοσίευση από fx125cc Τετ Απρ 01, 2009 11:35 am

Ένα κατεβατό ετοιμασα και επειδή μου πίρε ώρα ήθελε log in παλι και το έχασα lol!
Μονο που είδα θέμα για ανωτερότητα για να εχει δικαίωμά κάποιος να παρκάρει άπλα, έβαλα τα γέλια
όσο για το ξεροστάλιασμα, είπαμε, δεν ειναι ανάγκη να υπερβάλουμε
έχω δει πολλούς καθηγητές να φεύγουν απόγευμα από το ΤΕΙ, πόσο μαλλον κάποιοι που κάθονται και σε εργαστήρια
π.χ Δημόπουλος, μη μου πεις zapata πως κάνει μόνο 8 ωρες μάθημα 4 Δευτερα 4 Τρίτη και τελείωσε;; ο άνθρωπος εχει φύγει και στις 8
μη μου πεις ότι ξέρεις τα ωράρια όλων των καθηγητών; και να είναι έτσι, που δεν είναι όσο και να χτυπάτε τον ποπό σας στο πάτωμα, με πιο δικαίωμά εσύ κρίνεις ότι επειδή κάνουν λίγες ώρες δεν έχουν δικαίωμα να παρκάρουν
cheers cheers
προς τι αυτή η εχθρότητα προς στους καθηγητές βρε zapata, μήπως στο λύκειο φώναζες "μπουρλότο και φωτιά στα σχολικά κελιά;" και ήσουν μπροστάρης σε καταλήψεις;
μήπως είσαι και fun τις έκφρασης "να καεί να καεί το μπου..... το ΤΕΙ" scratch
κατά τα λεγόμενα σου βρε zapata ξεροσταλιάζουμε τα καημένα
fx125cc
fx125cc
Guru
Guru

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 318
Ηλικία : 43
Τόπος Διαμονής : Περιστέρι
Ημ/νία εγγραφής : 27/11/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

parking τει Empty Απ: parking τει

Δημοσίευση από UQBARAIGIO Τετ Απρ 01, 2009 12:16 pm

Καταρχήν και επειδή με φανφαρόζικα λογίδρια μάλλον δεν καταλαβαίνει κανείς τίποτα, το ύφος είναι κάτι καθαρά προσωπικό θέμα και δεν έχει κανένας το δικαίωμα να σου λέει το οτιδήποτε γι'αυτό. Κάθε νοήμων άνθρωπος( όχι ζώο) καταλαβαίνει αυτά που λες και δεν κρίνει από το ύφος σου.
2. Η ιστορική αναδρομή που έγινε ήταν απλά κάτι σαν απειλή εκλαϊκευμένα:Δε μας άρεσε η μπάρα και την ξυλώσαμε(για να δείτε τι γίνετε όταν δε μας αρέσει κάτι!!!)
3. Εσύ κ εγώ και όλοι τους πληρώνουν για να κάνουν τη δουλειά τους και γι'αυτό τους πληρώνουμε και πάρκιν. Αν έχει κανένας πρόβλημα μ'αυτό να το πει στους αρμόδιους. Σε πληροφορώ ότι υπάρχει άτομο με κινητικά προβλήματα που έχει ζητήσει να χρησιμοποιεί το πάρκιν και του έχουν δώσει controller.Το έμαθα σήμερα που ρώτησα όπως θα μπορούσαν να κάνουν όλοι. Να ρωτάνε πρώτα και μετά να κρίνουν.
4. Δε χρωστάει κανένας καθηγητής και κανένα 3βάθμιο ίδρυμα τίποτα παραπάνω από το να σου δώσει τα κατάλληλα εφόδια ώστε να βγεις ένας ολοκληρωμένος απόφοιτος(γνωστικά περισσότερο). Δεν ήξερα ότι σ'αυτά συμπεριλαμβάνεται και το πάρκιν!!!!!!!!!!
5. Και ποιος σας είπε ότι οι περισσότεροι καθηγητές έρχονται με το χλυδάτο αυτοκίνητό τους στο ΤΕΙ και ότι έχουν πρόσβαση στο χώρο με τη μπάρα;Ξέρω πολλούς καθηγητές(από εκτάκτους μέχρι και τακτικούς καθηγητές) που χρησιμοποιούν σε μονιμη βάση τα ΜΜΜ και πρόσβαση με controller έχουν τακτικοί καθηγητές και αναπληρωτές μόνο.

Τα ζώα μαθαίνουν να ζουν σε αγέλες και κοπάδια ενώ οι άνθρωποι δυσκολεύονται πάρα πολύ να ζήσουν με το διπλανό τους.
Έχω μάθει να τα χώνω στους καθηγητές και αν κοιτούσες άλλα topics(π.χ. για τον professor ΦΑΝΤΑΡΟ) θα το καταλάβαινες. Δεν τους γλύφω και δεν τους έχω ανάγκη γιατί είμαι κύριος στα μαθήματα τους. Επίσης δεν είμαι κομματοποιημένος οπότε μπορώ να φέρω ανεξάρτητη και καθαρή τη δική μου γνώμη.
Αν νομίζει κανείς ότι το να τσιμεντώσουμε το ΤΕΙ είναι καλύτερη ιδέα από το να χρησιμοποιούμε πολύ περισσότερο τα ΜΜΜ, τότε τι να πω; Πάντως θα συνεχίσω να είμαι ακραίος και να υποστηρίζω το δεύτερο σε σχέση με το πρώτο.

Μπορεί να μην πιστεύω λέξη απ'αυτά που λες αλλά θα υπερασπιστώ μεέχρι και με τη ζωή μου το δικαίωμα ελεύθερα να λες τη γνώμη σου(παλιό αλλά καλό)
Καλό θα ήταν όμως να ρωτούσες πριν μιλήσεις zapata για τους συνδέλφους μας με κινητικά προβλήματα, για το ποιος έχει πρόσβαση, για το ότι γλύφω τους καθηγητές.
Πολύ περισσότερο όμως με πείραξε το ότι έκρινες το ύφος μου γιατί το ύφος μου είμαι εγώ όπως το ύφος σου είσαι εσύ και δε πρόκειται ποτέ να σε κρίνω γι'αυτό. Μίλησα ξεκάθαρα με δεδομένα και αντέκρουσα αυτά που είπες με πράγματα που ισχύουν. Αν θες ρώτησε πως μπορείς να εκφράσεις τη γνώμη σου στο συμβούλιο και να συζητήσεις κάτι, αν το θες, και θα δεις ότι είναι πολύ εύκολο. Το μόνο που πρέπει να κάνεις είναι να ρωτήσεις και λίγοι είναι αυτοί που δε θα σου απαντήσουν. Αυτό που επίσης έμαθα σήμερα είναι ότι το τμήμα της Λογιστικής πριν 2 χρόνια είχε κάνει ένα ερωτηματολόγιο για αυτούς που έρχονται στο ΤΕΙ στα πλαίσια μιας πτυχιακής. Πως έρχονται, από που κλπ για καθηγητές και σπουδαστές και ότι το αποτέλεσμα ήταν ενδιαφέρον. Δεν είχα το χρόνο να ψάξω και μάλλον δε θα το κάνω μιας και δεν έχει νόημα το τι ισχύει στην πραγματικότητα για πολλούς. Λυπάμαι για τα λάθος μηνύματα που ακούγονται γι'αυτό το θέμα.
Ευχαριστώ για την υπομονή και την κατανόησή σας.Συγνώμη στο συνάδελφο για τα λεγόμενά μου αλλά ποτέ για το ύφος μου.
UQBARAIGIO
UQBARAIGIO
User
User

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 56
Ηλικία : 40
Τόπος Διαμονής : Gerakas
Ημ/νία εγγραφής : 28/06/2007

http://andriot.homeip.net

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

parking τει Empty Απ: parking τει

Δημοσίευση από okeanis Πεμ Απρ 02, 2009 4:34 am

xifias έγραψε:

ΥΓ:ποση δυναμη εχει αυτη η μπαρα που σηκωσε μανι μανι 2 αυτοκινητα?αυτο δεν ειναι μπαρα ειναι γερανος συνεργειου! Razz Razz Razz
Αυτή η μπάρα στο τελευταίο περιστατικό που έγινε με το αυτοκίνητο τρύπησε το ντεπόζιτο της βενζίνης και κατέστρεψε και το σασμάν.Όμως εμένα η απορία μου είναι άλλη.Από όσο ξέρω αυτά τα συστήματα με τις μπάρες έχουν για προστασία αριστερά και δεξιά αισθητήρες(παρόμοιους με αυτούς που υπάρχουν στις πόρτες π.χ. των ασανσέρ και ανιχνεύουν κίνηση) έτσι ώστε αν περάσει αυτοκίνητο την ώρα που η μπάρα ανεβαίνει,εκείνη να σταματήσει.Πώς λοιπόν έγινε το ''ατύχημα'' αυτό?
okeanis
okeanis
Power user
Power user

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 212
Ηλικία : 39
Τόπος Διαμονής : athens
Ημ/νία εγγραφής : 02/07/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

parking τει Empty Απ: parking τει

Δημοσίευση από fx125cc Πεμ Απρ 02, 2009 4:56 am

okeanis έγραψε:
Αυτή η μπάρα στο τελευταίο περιστατικό που έγινε με το αυτοκίνητο τρύπησε το ντεπόζιτο της βενζίνης και κατέστρεψε και το σασμάν.Όμως εμένα η απορία μου είναι άλλη.Από όσο ξέρω αυτά τα συστήματα με τις μπάρες έχουν για προστασία αριστερά και δεξιά αισθητήρες(παρόμοιους με αυτούς που υπάρχουν στις πόρτες π.χ. των ασανσέρ και ανιχνεύουν κίνηση) έτσι ώστε αν περάσει αυτοκίνητο την ώρα που η μπάρα ανεβαίνει,εκείνη να σταματήσει.Πώς λοιπόν έγινε το ''ατύχημα'' αυτό?

Λάθος μεγάλο, αυτοί οι αισθητήρες είναι για να βλέπουν την κίνηση του αυτοκινήτου που θα περάσει εκείνη την στιγμή. Αν δουν ένα κενό, αμέσως η μπάρα κλείνει, οπότε όταν θα φύγει το ένα αμάξι και αντικρίσει ο ένας αισθητήρας τον άλλο, τελείωσε, η μπάρα ανέβηκε
Στο ανσανσερ είναι διαφορετικά φτιαγμένο, έτσι ώστε να μην κλείσει η πόρτα άνθρωπο, μη ξεχνάς πως κάποια ανσανσερ έχουν και στην πόρτα αισθητήρα για την πίεση, αν την τραβήξεις την ώρα που κλείνει, θα ανοίξει
η μπάρα λειτουργεί αλλιώς, άπαξ και κοιταχτούν οι αισθητήρες ανέβηκε η μπάρα, και πρέπει να ξαναδώσεις το σήμα για να ξαναπέσουν.
fx125cc
fx125cc
Guru
Guru

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 318
Ηλικία : 43
Τόπος Διαμονής : Περιστέρι
Ημ/νία εγγραφής : 27/11/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

parking τει Empty Απ: parking τει

Δημοσίευση από invi69 Πεμ Απρ 02, 2009 11:28 pm

ρε παιδια αντιαρματικη μπαρα εβαλαν???προσωπικα θεωρω οτι το πιο σωστο θα ήταν να έχουμε κάποιο σύστημα ώστε μια μέρα να παρκάρουν τα ζυγά και μια μέρα τα μονά ή κάτι παρόμοιο. ώστε το τει να αποσυμφωρηθεί λίγο. σας αρέσει να μην μπορείτε να περάσετε ανάμεσα στα αυτοίνητα??δεν θα θέλατε να μπορείτε να κάνετε την βολτίτσα σας άνετα σε έναν χώρο με πράσινο που μυριζει άνοιξη και όχι λαμαρίνα και πλαστικό. αυτο θα έπρεπε να συζητάμε και όχι το να μας δώσουν έξτρα παρκινγκ. αν ηταν στο χερι μου θα υπήρχε ένας χώρος πάρκινγκ κοντά στη σδο και ο αλλός πίσω απο το εστιατόριο και όλα τα υπόλοιπα πεζοδρομιση και πράσινο μπας και αναπνεύσουμε λίγο οξυγόνο και δουλέψει κανα εγκεφαλικό κύτταρο παραπάνω. για τραβάτε μια βόλτα στο πολυτεχνείο πάνω ζωγράφου να δείτε πως πρέπει να είναι ένα ανώτερο ίδρυμα.
invi69
invi69
Boss
Boss

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 661
Ηλικία : 40
Τόπος Διαμονής : Πολυγωνο(οχι πενταγωνο)
Ημ/νία εγγραφής : 06/06/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

parking τει Empty Απ: parking τει

Δημοσίευση από tmac Παρ Απρ 03, 2009 1:52 am

invi, στο Πολυτεχνείο έχουν ολόκληρη τσιμεντούπολη και τους περισσεύει τεράστεια έκταση πρασίνου. Δεν συγκρίνονται οι διαστάσεις τους με τις δικές μας.
tmac
tmac
Guru
Guru

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 418
Ηλικία : 35
Τόπος Διαμονής : Νέα Φιλαδέλφεια
Ημ/νία εγγραφής : 30/10/2007

http://alluminatoi.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

parking τει Empty Απ: parking τει

Δημοσίευση από tsakaritas Παρ Απρ 03, 2009 2:53 am

Oταν λεω το αμαξακι σου και μπουλο δεν εννοω να πας σπιτι σου να κοιμηθεις... τραβα αλλου να πιεις καφε ή οτι αλλο θες γιατι ο αλλος την ωρα που εσυ κωλοβαρας εχει κανει 100 γυρους να βρει παρκινγκ να παει για μαθημα. σαφως και δεν ειμαστε ρομποτ αλλα το τει δεν ειναι καφετερια.ασε που οι πιο πολλοι δεν πανε ποτε για μαθημα,μια ζωη βολτες πανω κατω και αν μπουν στο μαθημα φευγουν στο 20λεπτο και τα 20λεπτο που ειναι μεσα θες να τον σκοτωσεις επειδη δεν βγαζει τον σκασμο...ξεφυγαμε λιγο απο το θεμα μας ομως Razz Razz Razz

tsakaritas
Power user
Power user

Αριθμός μηνυμάτων : 212
Ηλικία : 37
Ημ/νία εγγραφής : 25/05/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 1 από 2 1, 2  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης