www.electronicsteipir.gr
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Άδεια Πρακτικής

5 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Άδεια Πρακτικής Empty Άδεια Πρακτικής

Δημοσίευση από hh Τετ Ιουλ 03, 2013 11:22 am

Γνωρίζει κανείς πόσες ημέρες άδειας-απουσίας δικαιούμαστε από την πρακτική για να γράψουμε στην εξεταστική ;

hh
User
User

Αριθμός μηνυμάτων : 80
Ηλικία : 63
Ημ/νία εγγραφής : 02/03/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Άδεια Πρακτικής Empty Απ: Άδεια Πρακτικής

Δημοσίευση από Akumu Τετ Ιουλ 03, 2013 10:32 pm

Θα ηταν καλο αυτο να το συζητησεις με τον εργοδοτη σου. Ο "νομος" λεει οτι μπορεις να παρεις 5 μερες αδεια ολες και ολες. Δεν υπαρχει φοιτητικη αδεια σε αυτη την περιπτωση.
Akumu
Akumu
Mod
Mod

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 450
Ηλικία : 36
Τόπος Διαμονής : Πειραιας
Ημ/νία εγγραφής : 19/11/2007

http://bigcitynightmare.blogspot.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Άδεια Πρακτικής Empty Απ: Άδεια Πρακτικής

Δημοσίευση από hh Τετ Ιουλ 03, 2013 10:43 pm

Akumu έγραψε:Θα ηταν καλο αυτο να το συζητησεις με τον εργοδοτη σου. Ο "νομος" λεει οτι μπορεις να παρεις 5 μερες αδεια ολες και ολες. Δεν υπαρχει φοιτητικη αδεια σε αυτη την περιπτωση.
Εδώ είναι το πρόβλημα... ο εργοδότης λέει 5 μέρες απουσίας, η γραμματεία του τει λέει να αναπλήρωσω τις επιπλέον μέρες στο τέλος της πρακτικής (ο εργοδότης δεν το δέχεται), το γραφείο πρακτικής λέει ότι δικαιούμε υπηρεσιακό, το φεκ γράφει για διευκολύνσεις για την προετοιμασία και συμμετοχή π.χ. 10 άδειες βραχείας απουσίας + 14 μέρες φοιτητική άδεια.

υγ. πήρα 4 μέρες για την εξεταστική και μάλλον θα χρειαστώ άλλες 3 το Σεπτέμβριο

hh
User
User

Αριθμός μηνυμάτων : 80
Ηλικία : 63
Ημ/νία εγγραφής : 02/03/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Άδεια Πρακτικής Empty Απ: Άδεια Πρακτικής

Δημοσίευση από cheat Παρ Ιουλ 05, 2013 5:30 am

Xwris na exw kapoia idieteri gnwsi epi tou thematos mou fnte lgko pws stin ellada pou zoume tha isxuei "o nomos" tou ergodoti...

cheat
Power user
Power user

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 174
Ηλικία : 34
Τόπος Διαμονής : holargos
Ημ/νία εγγραφής : 17/03/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Άδεια Πρακτικής Empty Απ: Άδεια Πρακτικής

Δημοσίευση από SEGKA Παρ Ιουλ 05, 2013 8:08 am

Εγώ που κάνω πρακτική στον ΟΤΕ δικαιουμουνα 5 μερες αδεια.Αυτες τις 5 μερες αν ελειπα δεν τισ πληρωνομουνα.
Πρακτηκαριος στο τμήμα μου έκανε 6 μερες απουσιας και τον ενημερωσαν οτι δεν μπορούνε να τον κρατησουνε 1 μερα παρπάνω για να την αναπληρώσει , έτσι του ζήτησαν χαρτι απο γιατρό για να μπορέσουνε να την δικαιολογήσουνε!

Παντως ο Akumu απο όσο ξέρω πηρε 5 μηνες αδεια και 5 μέρες δουλειας
Razz
SEGKA
SEGKA
Power user
Power user

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 195
Ηλικία : 35
Τόπος Διαμονής : Korydallos
Ημ/νία εγγραφής : 17/01/2008

http://www.Cashjite.com/?share=7987

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Άδεια Πρακτικής Empty Απ: Άδεια Πρακτικής

Δημοσίευση από pats Τρι Ιουλ 09, 2013 3:56 am

Επειδη ηρθε και η ωρα για την δικη μου πρακτικη θα ηθελα να σας ρωτησω κατι σχετικο.Εργαζομαι περιπου 7 χρονια σε εταιρια τηλεπικοινωνιων και δεν ειμαι δηλωμενος ως τεχνικος.
Στην περιπτωση μου μου ειπαν απο την γραμματεια οτι δεν μπορω να κανω την πρακτικη μου στην εταιρεια διοτι πρεπει ο επιβλεπων της πρακτικης μου να εχει σφραγιδα μηχανικου.
Και ρωταω λοιπον.Θα πρεπει να παραιτηθω και να χασω ολα τα δικαιωματα μου απο την εταιρεια και να προσληφθω καπου ως πρακτικαριος ,και αφενος να στερησω την θεση απο καποιο παιδι που δεν εργαζεται αφετερου αν ειναι σωστο κατι τετοιο που μου λενε και αν καποιος το εχει ξεπερασει αυτο.
Ευχαριστω πολυ

pats
Power user
Power user

Αριθμός μηνυμάτων : 136
Ηλικία : 41
Ημ/νία εγγραφής : 13/01/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Άδεια Πρακτικής Empty Απ: Άδεια Πρακτικής

Δημοσίευση από SEGKA Πεμ Αυγ 01, 2013 7:04 am

Στην πρακτικη στον οτε ειχα εναν συναδελφο αυτοματιστη τει πειραια ο οποιος δουλευε στο τεχνικο τμημα του οτε χρονια.
Αυτος ειχε συμφωνησει με τον υπευθυνο του για 6 μηνες να το δηλωσουν ως πρακτικη, και η γραμματεια το δεχτηκε. Δεν ξερω λεπτομέρειες όπως αυτο που λες περι μηχανικου αλλα δε ςμηπως μπορεις να το κανεις ετσι.
SEGKA
SEGKA
Power user
Power user

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 195
Ηλικία : 35
Τόπος Διαμονής : Korydallos
Ημ/νία εγγραφής : 17/01/2008

http://www.Cashjite.com/?share=7987

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης