www.electronicsteipir.gr
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

To ΤΕΙ ΠΕΙΡΑΙΑ θα παραμείνει κλειστό στις 20-26/11

+19
xchris
Johny
Akumu
helloweenakias
Aguero
krystalenia
anemos
zaxos
enenick
punchliner
Ινδιανος
Eladir
SEGKA
pats
cheat
Cool
Calm Dreamer
jka
nikst
23 απαντήσεις

Σελίδα 1 από 4 1, 2, 3, 4  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

 To ΤΕΙ ΠΕΙΡΑΙΑ θα παραμείνει  κλειστό στις 20-26/11 Empty To ΤΕΙ ΠΕΙΡΑΙΑ θα παραμείνει κλειστό στις 20-26/11

Δημοσίευση από nikst Δευ Νοε 19, 2012 5:47 am

To ΤΕΙ ΠΕΙΡΑΙΑ θα παραμείνει κλειστό την Τρίτη 20/11 και Τετάρτη 21/11 λόγω κατάληψης από τον Σύλλογο Διοικητικών Υπαλλήλων.

Απο την κεντρικη σελιδα.




Έχει επεξεργασθεί από τον/την nikst στις Δευ Νοε 26, 2012 7:53 am, 4 φορές συνολικά
nikst
nikst
Power user
Power user

Αριθμός μηνυμάτων : 164
Ηλικία : 33
Ημ/νία εγγραφής : 28/01/2012

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

 To ΤΕΙ ΠΕΙΡΑΙΑ θα παραμείνει  κλειστό στις 20-26/11 Empty Απ: To ΤΕΙ ΠΕΙΡΑΙΑ θα παραμείνει κλειστό στις 20-26/11

Δημοσίευση από jka Δευ Νοε 19, 2012 8:01 am

Καλησπέρα, θα ήθελα να ρωτήσω, αν γνωρίζει κανείς, αν η διοίκηση, έχει το δικαίωμα να βάζει λουκέτο σε όλη τη σχολή,

Ευχαριστώ πολύ για την όποια απάντηση,

Ρωτάω γιατί ανησυχώ, μήπως επειδή δε γίνουν αρκετά μαθήματα χαθούν κάποια εργαστηριακά μαθήματα του 7ου εξαμήνου

jka
Newbie
Newbie

Αριθμός μηνυμάτων : 5
Ηλικία : 40
Ημ/νία εγγραφής : 19/11/2012

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

 To ΤΕΙ ΠΕΙΡΑΙΑ θα παραμείνει  κλειστό στις 20-26/11 Empty Απ: To ΤΕΙ ΠΕΙΡΑΙΑ θα παραμείνει κλειστό στις 20-26/11

Δημοσίευση από nikst Δευ Νοε 19, 2012 8:27 am

Ασε, τραγική η κατάσταση ειδικά στα εργαστήρια της Τεταρτης εχουν γινει δυο μαθηματα μαζι με την ενημέρωση.Δεν ξερω αν εχουν το δικαιωμα παντως εχει βγαλει ανακοινωση στηριξης και ο ΕΣΕΠ-ΤΕΙ Πειραια.

Το Δ.Σ. του ΕΣΕΠ-ΤΕΙ. Πειραιά, εκφράζει την αλληλεγγύη και τη συμπαράστασή του

στις κινητοποιήσεις του Διοικητικού Προσωπικού του Ιδρύματος.

Θεωρεί ότι ο νόμος 4046/2012 οδηγεί σε δραματικές μειώσεις των θέσεων εργασίας με

αποτέλεσμα την υποβάθμιση όχι μόνο των διοικητικών υπηρεσιών του Ιδρύματος αλλά

γενικότερα της εύρυθμης λειτουργίας του ΤΕΙ Πειραιά.

Θεωρεί απαράδεκτο και απάνθρωπο, το μέτρο των μετατάξεων-απολύσεων του

Διοικητικού Προσωπικού.

Για το Δ.Σ

Ο Πρόεδρος Ο Γεν. Γραμματέας



Απόστολος Κοκκόσης Αναστάσιος Ντάνος
nikst
nikst
Power user
Power user

Αριθμός μηνυμάτων : 164
Ηλικία : 33
Ημ/νία εγγραφής : 28/01/2012

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

 To ΤΕΙ ΠΕΙΡΑΙΑ θα παραμείνει  κλειστό στις 20-26/11 Empty Απ: To ΤΕΙ ΠΕΙΡΑΙΑ θα παραμείνει κλειστό στις 20-26/11

Δημοσίευση από jka Δευ Νοε 19, 2012 8:33 am

Σε ευχαριστω για την απαντηση, αλλα τι ειναι ο ΕΣΕΠ;

jka
Newbie
Newbie

Αριθμός μηνυμάτων : 5
Ηλικία : 40
Ημ/νία εγγραφής : 19/11/2012

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

 To ΤΕΙ ΠΕΙΡΑΙΑ θα παραμείνει  κλειστό στις 20-26/11 Empty Απ: To ΤΕΙ ΠΕΙΡΑΙΑ θα παραμείνει κλειστό στις 20-26/11

Δημοσίευση από nikst Δευ Νοε 19, 2012 8:41 am

Ενιαίος Σύλλογος Εκπαιδευτικού Προσωπικού
nikst
nikst
Power user
Power user

Αριθμός μηνυμάτων : 164
Ηλικία : 33
Ημ/νία εγγραφής : 28/01/2012

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

 To ΤΕΙ ΠΕΙΡΑΙΑ θα παραμείνει  κλειστό στις 20-26/11 Empty Απ: To ΤΕΙ ΠΕΙΡΑΙΑ θα παραμείνει κλειστό στις 20-26/11

Δημοσίευση από jka Δευ Νοε 19, 2012 8:42 am

Από όσο ξέρω πάντως, η κατάληψη δεν είναι νόμιμη διαδικασία,
και όσο νόμιμο είναι να βάζει λουκέτο κάποιος, άλλο τόσο νόμιμο είναι να σπάσεις τα λουκέτα

jka
Newbie
Newbie

Αριθμός μηνυμάτων : 5
Ηλικία : 40
Ημ/νία εγγραφής : 19/11/2012

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

 To ΤΕΙ ΠΕΙΡΑΙΑ θα παραμείνει  κλειστό στις 20-26/11 Empty Απ: To ΤΕΙ ΠΕΙΡΑΙΑ θα παραμείνει κλειστό στις 20-26/11

Δημοσίευση από nikst Δευ Νοε 19, 2012 8:58 am

Συμφωνώ...

Νομίζω είναι ξεκάθαρος εκβιασμός αυτό που κάνουν οι διοικητικοί υπάλληλοι αφού δεν έχουν κανέναν λόγο να εμποδίζουν την εκπαιδευτική λειτουργία.
nikst
nikst
Power user
Power user

Αριθμός μηνυμάτων : 164
Ηλικία : 33
Ημ/νία εγγραφής : 28/01/2012

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

 To ΤΕΙ ΠΕΙΡΑΙΑ θα παραμείνει  κλειστό στις 20-26/11 Empty Απ: To ΤΕΙ ΠΕΙΡΑΙΑ θα παραμείνει κλειστό στις 20-26/11

Δημοσίευση από jka Δευ Νοε 19, 2012 9:26 am

Δηλαδή κλείνουν το Τ.Ε.Ι. για να χάσουμε τη χρονιά μας, για να μειώσουν την εκπαίδευση στο ΤΕΙ και να χάσουμε εμείς και οι γονείς όσων σπουδάζουν χρήματα από τα λίγα που πλέον έχουν οι περισσότεροι, αν έχουν, για να μην ξαναψηφίσουμε το ίδιο κόμμα που όποιο και να ψηφίσουμε τα ίδια θα κάνει;

Πολύς τσαμπουκάς πέφτει

jka
Newbie
Newbie

Αριθμός μηνυμάτων : 5
Ηλικία : 40
Ημ/νία εγγραφής : 19/11/2012

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

 To ΤΕΙ ΠΕΙΡΑΙΑ θα παραμείνει  κλειστό στις 20-26/11 Empty Απ: To ΤΕΙ ΠΕΙΡΑΙΑ θα παραμείνει κλειστό στις 20-26/11

Δημοσίευση από Calm Dreamer Δευ Νοε 19, 2012 1:21 pm

Όταν λέω πως αυτοί έχουν ξεκινήσει διακοπές Χριστουγέννων...

Calm Dreamer
Newbie
Newbie

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 14
Ηλικία : 33
Ημ/νία εγγραφής : 15/03/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

 To ΤΕΙ ΠΕΙΡΑΙΑ θα παραμείνει  κλειστό στις 20-26/11 Empty Απ: To ΤΕΙ ΠΕΙΡΑΙΑ θα παραμείνει κλειστό στις 20-26/11

Δημοσίευση από Cool Δευ Νοε 19, 2012 2:20 pm

Δηλαδή όταν το κλείνουν οι φοιτητές είναι καλύτερα? Αυτοί έχουν δικαίωμα να βάλουν λουκέτο ενώ η διοικηση δεν έχει??

Cool
Newbie
Newbie

Αριθμός μηνυμάτων : 32
Ηλικία : 102
Τόπος Διαμονής : 127.0.0.1
Ημ/νία εγγραφής : 29/01/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

 To ΤΕΙ ΠΕΙΡΑΙΑ θα παραμείνει  κλειστό στις 20-26/11 Empty Απ: To ΤΕΙ ΠΕΙΡΑΙΑ θα παραμείνει κλειστό στις 20-26/11

Δημοσίευση από Calm Dreamer Δευ Νοε 19, 2012 3:47 pm

Cool έγραψε:Δηλαδή όταν το κλείνουν οι φοιτητές είναι καλύτερα? Αυτοί έχουν δικαίωμα να βάλουν λουκέτο ενώ η διοικηση δεν έχει??

γενικότερα το ίδρυμα. Razz

Calm Dreamer
Newbie
Newbie

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 14
Ηλικία : 33
Ημ/νία εγγραφής : 15/03/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

 To ΤΕΙ ΠΕΙΡΑΙΑ θα παραμείνει  κλειστό στις 20-26/11 Empty Απ: To ΤΕΙ ΠΕΙΡΑΙΑ θα παραμείνει κλειστό στις 20-26/11

Δημοσίευση από jka Δευ Νοε 19, 2012 4:26 pm

Κανείς δεν έχει "δικαίωμα" να κάνει κατάληψη, γιατί και εγώ έχω δικαίωμα να κάνω πάντα μάθημα.
Αν έχουν όρεξη για παρανομίες, ας πάνε να ρίξουν καμιά αμπούλα κλανιάς στα σπίτια των βουλευτών.
Στα ίσια, όχι μέσω των σπουδαστών και του ιδρώτα τους να πάρουν 1 πτυχίο δουλεύοντας και ταυτόχρονα.

Αν κάνουν απεργία, οι οποιοιδήποτε, ώστε να μην ψηφίσω ξανά τους ίδιους αλλά τους άλλους, που πάλι τα ίδια θα κάνουν, ΔΕ ΓΙΝΕΤΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΕΤΣΙ. Δίνουν στη σίτιση, τα παίρνουν απ τους καθηγητές, δίνουν σε μορφή κονδυλίων, τα παίρνουν από τα βιβλία, ουσιαστική αλλαγή με τις απεργίες δε γίνεται.

jka
Newbie
Newbie

Αριθμός μηνυμάτων : 5
Ηλικία : 40
Ημ/νία εγγραφής : 19/11/2012

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

 To ΤΕΙ ΠΕΙΡΑΙΑ θα παραμείνει  κλειστό στις 20-26/11 Empty Απ: To ΤΕΙ ΠΕΙΡΑΙΑ θα παραμείνει κλειστό στις 20-26/11

Δημοσίευση από cheat Τρι Νοε 20, 2012 8:24 am

paideia ol auta p lete wrea akougwntai kai swsta einai apla ta idia tha prepei na isxuoun otn i antistoixi katastasi simvenei ap tous foitites...kuriws pio palia pou to kleinan oi foitites de thimamai na legamai tpt tetio ...poso mallon tr pou oi kathigites exoun enan logo parapano

cheat
Power user
Power user

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 174
Ηλικία : 33
Τόπος Διαμονής : holargos
Ημ/νία εγγραφής : 17/03/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

 To ΤΕΙ ΠΕΙΡΑΙΑ θα παραμείνει  κλειστό στις 20-26/11 Empty Απ: To ΤΕΙ ΠΕΙΡΑΙΑ θα παραμείνει κλειστό στις 20-26/11

Δημοσίευση από pats Τρι Νοε 20, 2012 9:56 am

Ε το θεμα ειναι οτι θα ερθει η εξεταστικη και θα δινουμε 3 μαθηματα την μερα οπως παει η δουλεια.τουλαχιστον ας ληξει το θεμα τουλαχιστον μπας και κανουμε τις απαραιτητες ωρες στα εργαστηρια γιατι στα μαθηματα της τεταρτης εχουμε κανει 3 μαθηματα....

pats
Power user
Power user

Αριθμός μηνυμάτων : 136
Ηλικία : 41
Ημ/νία εγγραφής : 13/01/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

 To ΤΕΙ ΠΕΙΡΑΙΑ θα παραμείνει  κλειστό στις 20-26/11 Empty Απ: To ΤΕΙ ΠΕΙΡΑΙΑ θα παραμείνει κλειστό στις 20-26/11

Δημοσίευση από SEGKA Τετ Νοε 21, 2012 6:45 am

To ΤΕΙ ΠΕΙΡΑΙΑ θα παραμείνει κλειστό την Πέμπτη 22/11 και την Παρασκευή 23/11 λόγω κατάληψης από τον Σύλλογο Διοικητικών Υπαλλήλων


www.teipir.gr
SEGKA
SEGKA
Power user
Power user

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 195
Ηλικία : 34
Τόπος Διαμονής : Korydallos
Ημ/νία εγγραφής : 17/01/2008

http://www.Cashjite.com/?share=7987

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

 To ΤΕΙ ΠΕΙΡΑΙΑ θα παραμείνει  κλειστό στις 20-26/11 Empty Απ: To ΤΕΙ ΠΕΙΡΑΙΑ θα παραμείνει κλειστό στις 20-26/11

Δημοσίευση από Eladir Τετ Νοε 21, 2012 1:43 pm

Καλα γαμ****ε η κατασταση τελειως. Ουτε Χριστουγεννα να'ταν.
Eladir
Eladir
Power user
Power user

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 166
Ηλικία : 35
Τόπος Διαμονής : Αθηνα
Ημ/νία εγγραφής : 23/09/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

 To ΤΕΙ ΠΕΙΡΑΙΑ θα παραμείνει  κλειστό στις 20-26/11 Empty Απ: To ΤΕΙ ΠΕΙΡΑΙΑ θα παραμείνει κλειστό στις 20-26/11

Δημοσίευση από pats Παρ Νοε 23, 2012 5:33 am

Απο οτι βλεπω στην κεντρικη σελιδα λεει καιτην δευτερα κλειστο...

pats
Power user
Power user

Αριθμός μηνυμάτων : 136
Ηλικία : 41
Ημ/νία εγγραφής : 13/01/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

 To ΤΕΙ ΠΕΙΡΑΙΑ θα παραμείνει  κλειστό στις 20-26/11 Empty Απ: To ΤΕΙ ΠΕΙΡΑΙΑ θα παραμείνει κλειστό στις 20-26/11

Δημοσίευση από pats Σαβ Νοε 24, 2012 12:12 am

Τωρα που το λες και εμενα μου σβηνονται ποστ που κανω αλλα ελεγα οτι μαλλον δεν θα πατουσα αποστολη...γι αυτο και δεν ειχα γραψει

pats
Power user
Power user

Αριθμός μηνυμάτων : 136
Ηλικία : 41
Ημ/νία εγγραφής : 13/01/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

 To ΤΕΙ ΠΕΙΡΑΙΑ θα παραμείνει  κλειστό στις 20-26/11 Empty Απ: To ΤΕΙ ΠΕΙΡΑΙΑ θα παραμείνει κλειστό στις 20-26/11

Δημοσίευση από Ινδιανος Κυρ Νοε 25, 2012 2:47 am

Τι βλακίες είναι αυτές που λέτε περί νόμιμου και παράνομου. Όταν σου καταστρέφουν τη ζωή,όταν δουλεύεις 25 χρόνια κι είσαι 50 χρονών και σε πετάνε στο δρόμο με το έτσι θέλω και κρεμάνε εσένα και την οικογένεια σου,τότε η επίθεση ξεκινάει από τα πάνω,κι αν θέλετε να παίζετε με όρους νομιμότητας εξυπνάκηδες αυτές οι απόλυσεις κι αν είναι "παράνομες".Επίσης πρέπει λίγο να καταλάβουμε ότι πλέον οι επιθέσεις δεν είναι μεμονωμένες,αλλά συνολικές.Δεν θίγεται μόνο ο μισθός του διοικητικού ή του καθηγητή θιγόμαστε όλοι,όλο το σύστημα που συντελεί στη λειτουργία του ιδρύματος.Γι αυτό και κάθε εργαζόμενος-φοιτητής έχει το δικαίωμα να κλείνει το ίδρυμα με τέτοιου είδους αιτήματα,γιατί απλά πλέον μιλάμε με όρους επιβίωσης.Από κει και πέρα φυσικά ο καθένας μας πρέπει να τα στηρίζει αλλά ταυτόχρονα να κάνει και κριτική ώστε να δούμε αν όντως είναι λειτουργική η κατάληψη και τη στάση κρατάνε οι ίδιοι.Γι αυτό λοιπόν όλοι έσεις που "τρώγεστε" που χάνουμε τα μαθήματα μας,δείτε το θέμα λίγο πιο σφαιρικά,λίγο μακροπρόθεσμα.Σίγουρα είναι μαλακία που χάνουμε τα μαθήματά μας,κι εγώ προσωπικά τις τετάρτες δύο μαθήματα έχω κάνει όλα κι όλα στο εργαστήριο,άλλα κι εμείς αυριανοί εργαζόμενοι είμαστε,εμείς θα είμαστε οι διοικητικοί και ο κάθε εργαζόμενος που θα δουλεύει για 400 ευρώ και θα βιώσουμε σίγουρα χειρότερες καταστάσεις.Σκεφτείτε λίγο...
Ινδιανος
Ινδιανος
Newbie
Newbie

Αριθμός μηνυμάτων : 8
Ηλικία : 30
Ημ/νία εγγραφής : 20/09/2012

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

 To ΤΕΙ ΠΕΙΡΑΙΑ θα παραμείνει  κλειστό στις 20-26/11 Empty Απ: To ΤΕΙ ΠΕΙΡΑΙΑ θα παραμείνει κλειστό στις 20-26/11

Δημοσίευση από punchliner Κυρ Νοε 25, 2012 4:19 am

Ινδιανος έγραψε:Τι βλακίες είναι αυτές που λέτε περί νόμιμου και παράνομου. Όταν σου καταστρέφουν τη ζωή,όταν δουλεύεις 25 χρόνια κι είσαι 50 χρονών και σε πετάνε στο δρόμο με το έτσι θέλω και κρεμάνε εσένα και την οικογένεια σου,τότε η επίθεση ξεκινάει από τα πάνω,κι αν θέλετε να παίζετε με όρους νομιμότητας εξυπνάκηδες αυτές οι απόλυσεις κι αν είναι "παράνομες".Επίσης πρέπει λίγο να καταλάβουμε ότι πλέον οι επιθέσεις δεν είναι μεμονωμένες,αλλά συνολικές.Δεν θίγεται μόνο ο μισθός του διοικητικού ή του καθηγητή θιγόμαστε όλοι,όλο το σύστημα που συντελεί στη λειτουργία του ιδρύματος.Γι αυτό και κάθε εργαζόμενος-φοιτητής έχει το δικαίωμα να κλείνει το ίδρυμα με τέτοιου είδους αιτήματα,γιατί απλά πλέον μιλάμε με όρους επιβίωσης.Από κει και πέρα φυσικά ο καθένας μας πρέπει να τα στηρίζει αλλά ταυτόχρονα να κάνει και κριτική ώστε να δούμε αν όντως είναι λειτουργική η κατάληψη και τη στάση κρατάνε οι ίδιοι.Γι αυτό λοιπόν όλοι έσεις που "τρώγεστε" που χάνουμε τα μαθήματα μας,δείτε το θέμα λίγο πιο σφαιρικά,λίγο μακροπρόθεσμα.Σίγουρα είναι μαλακία που χάνουμε τα μαθήματά μας,κι εγώ προσωπικά τις τετάρτες δύο μαθήματα έχω κάνει όλα κι όλα στο εργαστήριο,άλλα κι εμείς αυριανοί εργαζόμενοι είμαστε,εμείς θα είμαστε οι διοικητικοί και ο κάθε εργαζόμενος που θα δουλεύει για 400 ευρώ και θα βιώσουμε σίγουρα χειρότερες καταστάσεις.Σκεφτείτε λίγο...
μια ωραία γνώμη μετά απο καιρό εδώ μέσα..έχουμε γεμίσει με δαπιτοπασπίτικες νοοτροπίες..μονο πώς θα τελειώσετε σας νοιάζει λες και δεν έχει άμεση σχέση η σχολή με την υπόλοιπη κατάσταση που επικρατεί..
punchliner
punchliner
Ghost
Ghost

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 1
Ηλικία : 33
Ημ/νία εγγραφής : 27/01/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

 To ΤΕΙ ΠΕΙΡΑΙΑ θα παραμείνει  κλειστό στις 20-26/11 Empty Απ: To ΤΕΙ ΠΕΙΡΑΙΑ θα παραμείνει κλειστό στις 20-26/11

Δημοσίευση από Cool Κυρ Νοε 25, 2012 4:31 pm

Κανένας δεν έχει το δικαίωμα να κλείνει το ίδρυμα. Ούτε φοιτητής ούτε εργαζόμενος. Κανένας δεν έχει το δικαίωμα να στερήσει την εκπαίδευση του καθενός. Κανένας δεν έχει δικαίωμα να βγάλει εμένα ή τους γονείς μου εκτός προϋπολογισμού επειδή για ένα εξάμηνο αποφάσισαν κάποιοι με το έτσι θέλω να μου στερήσουν την εκπαίδευσή μου.
Όποιος θέλει να βρει το δίκιο του, ας πάει στο γραφείο του εκάστοτε "υπεύθυνου" να διαμαρτυρηθεί. Αλλά ξέχασα, οι εργαζόμενοι που αποφάσισαν να κλείσουν το ίδρυμα, την πρώτη του μηνός θα πληρωθούν είτε δούλεψαν μία ημέρα είτε είκοσι. Οπότε γιατί να μη λουφάρουν και λιγάκι;
Σε ποιά άλλη χώρα γίνεται αυτό το πράγμα; Σε ποιά άλλη χώρα έχετε δει να στερεί ο καθένας το δικαίωμα της ανώτατης εκπαίδευσης στους φοιτητές;
Όσο για τις "δαπιτοπασπίτικες νοοτροπίες", ας το αφήσουμε καλύτερα. Είμαστε ανώτατο ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟ ίδρυμα, όχι πρεκλογικό κέντρο του κάθε κόμματος.

Cool
Newbie
Newbie

Αριθμός μηνυμάτων : 32
Ηλικία : 102
Τόπος Διαμονής : 127.0.0.1
Ημ/νία εγγραφής : 29/01/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

 To ΤΕΙ ΠΕΙΡΑΙΑ θα παραμείνει  κλειστό στις 20-26/11 Empty Απ: To ΤΕΙ ΠΕΙΡΑΙΑ θα παραμείνει κλειστό στις 20-26/11

Δημοσίευση από cheat Κυρ Νοε 25, 2012 5:41 pm

Εγω εχω να πω οτι το προβλημα των απολυσεων των εργαζομενων,αλλα και γενικοτερα καθε ειδους προβλημα δεν λυνεται με το να δημιουργουμε ενα αλλο...

cheat
Power user
Power user

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 174
Ηλικία : 33
Τόπος Διαμονής : holargos
Ημ/νία εγγραφής : 17/03/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

 To ΤΕΙ ΠΕΙΡΑΙΑ θα παραμείνει  κλειστό στις 20-26/11 Empty Απ: To ΤΕΙ ΠΕΙΡΑΙΑ θα παραμείνει κλειστό στις 20-26/11

Δημοσίευση από enenick Δευ Νοε 26, 2012 4:30 am

Cool έγραψε:Κανένας δεν έχει το δικαίωμα να κλείνει το ίδρυμα. Ούτε φοιτητής ούτε εργαζόμενος. Κανένας δεν έχει το δικαίωμα να στερήσει την εκπαίδευση του καθενός. Κανένας δεν έχει δικαίωμα να βγάλει εμένα ή τους γονείς μου εκτός προϋπολογισμού επειδή για ένα εξάμηνο αποφάσισαν κάποιοι με το έτσι θέλω να μου στερήσουν την εκπαίδευσή μου.
Όποιος θέλει να βρει το δίκιο του, ας πάει στο γραφείο του εκάστοτε "υπεύθυνου" να διαμαρτυρηθεί. Αλλά ξέχασα, οι εργαζόμενοι που αποφάσισαν να κλείσουν το ίδρυμα, την πρώτη του μηνός θα πληρωθούν είτε δούλεψαν μία ημέρα είτε είκοσι. Οπότε γιατί να μη λουφάρουν και λιγάκι;
Σε ποιά άλλη χώρα γίνεται αυτό το πράγμα; Σε ποιά άλλη χώρα έχετε δει να στερεί ο καθένας το δικαίωμα της ανώτατης εκπαίδευσης στους φοιτητές;
Όσο για τις "δαπιτοπασπίτικες νοοτροπίες", ας το αφήσουμε καλύτερα. Είμαστε ανώτατο ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟ ίδρυμα, όχι πρεκλογικό κέντρο του κάθε κόμματος.
Επειδη εσυ εχεις την νοοτροπια-αποψη λυκειου για την καταληψη(χανω μαθημα κτλ) και οχι σε τι πραγματικα βοηθαει πιστευεις οτι εχεις και δικιο?Κανουν καταληψη γιατι 24 οικογενειες θα εχουν τουλαχιστον εναν ανεργο μεσα στο σπιτι,και πιθανον να ειναι και 2 οι ανεργοι,και εσυ μου λες οτι σε πειραζει που χανεις μαθηματα?Γενικα εχω καταλαβει οτι ενα σημαντικο προβλημα που ευθυνεται για την τωρα κατασταση της ελλαδας ειναι οτι ο καθενας κοιταζει το προσωπικο του συμφερον,και οχι συλογικα.

enenick
Newbie
Newbie

Αριθμός μηνυμάτων : 16
Ηλικία : 32
Ημ/νία εγγραφής : 01/05/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

 To ΤΕΙ ΠΕΙΡΑΙΑ θα παραμείνει  κλειστό στις 20-26/11 Empty Απ: To ΤΕΙ ΠΕΙΡΑΙΑ θα παραμείνει κλειστό στις 20-26/11

Δημοσίευση από zaxos Δευ Νοε 26, 2012 4:41 am

Άυριο συνάδελφοι ξεκινάμε μαθήματα κανονικά?

zaxos
Newbie
Newbie

Αριθμός μηνυμάτων : 17
Ηλικία : 24
Ημ/νία εγγραφής : 12/09/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

 To ΤΕΙ ΠΕΙΡΑΙΑ θα παραμείνει  κλειστό στις 20-26/11 Empty Απ: To ΤΕΙ ΠΕΙΡΑΙΑ θα παραμείνει κλειστό στις 20-26/11

Δημοσίευση από pats Δευ Νοε 26, 2012 4:47 am

Δεν εχει βγει ακομα κατι αλλα αν κρινω απο το τει αθηνας που λεει οτι και αυτη την εβδομαδα κλειστα μαλλον δεν

pats
Power user
Power user

Αριθμός μηνυμάτων : 136
Ηλικία : 41
Ημ/νία εγγραφής : 13/01/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 1 από 4 1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης