www.electronicsteipir.gr
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

ΚΑΤΑΛΗΨΗ ΚΑΙ ΜΕΙΣ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ??????????????????

+24
ANNA!!
pats
pireas1986
onasis
apxwv
Dr. FUNKenstein
Subliminal
mesologgitis
cheat
SEGKA
gas
Blood_Talon
Asmodeus
giannis8893
oGiosTouNinja
invi69
spyros1917
kostaspach
tmac
anemos
devaxal
Akumu
pliktras
mariza_01
28 απαντήσεις

Σελίδα 1 από 4 1, 2, 3, 4  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

ΚΑΤΑΛΗΨΗ ΚΑΙ ΜΕΙΣ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ?????????????????? Empty ΚΑΤΑΛΗΨΗ ΚΑΙ ΜΕΙΣ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ??????????????????

Δημοσίευση από mariza_01 Τετ Φεβ 16, 2011 8:17 am

Παρα πολυ ωραια, το τει ειναι κλειστο μεχρι την παρασκευη και ο Κυριος που μιλησα απο το τηλεφωνο επικοινωνιας μου ειπε απο δευτερα βλεπουμε...
Και????
Τι θα γινει δλδ?
Ωραια καταλαβαινω οτι δεν πληρωνοντε οτι εχουνε προβλημα και οτι δεν ειναι σωστο αυτο που τους εχει συμβει..
Ομως οι φοιτητες που θελουν να τελειωσουν και δεν θελουν να χανουν αλλο ασκοπα των καιρο τους εκει μεσα τι θα γινουν?

Γιατι το τει Αθηνας και τα αλλα τει δεν κανουν καταληψη?
Μονο σε μας δεν τους πληρωνουν?
Και αφου εχουν προβλημα και δεν τους αρεσει γιατι δημιουργουν και σε ολους εμας προβλημα??

Μεχρι την Παρασκευη θα ειναι σιγουρα κλειστο και τα αποτελεσματα για τα μαθηματα τις δευτερας ποτε θα βγουν?
Πως θα ξερουμε αν δινουμε η οχι?

Εγινε μου ειπαν και γενικη συνελευση των φοιτητων και βγηκε υπερ τους..
Απο που ενημερωθηκαμε μαζικα εμεις οι φοιτητες για αυτο??

Την Παρασκευη εχει παλι γενικη συνελευση για να αποφασιστει αν θα συνεχισουν η οχι..
Δεν νομιζετε οτι πρεπει να παμε να δηλωσουμε οτι θελουμε να γινει η εξεταστικη μας..?????

mariza_01
mariza_01
Power user
Power user

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 144
Ηλικία : 37
Ημ/νία εγγραφής : 30/12/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΤΑΛΗΨΗ ΚΑΙ ΜΕΙΣ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ?????????????????? Empty Απ: ΚΑΤΑΛΗΨΗ ΚΑΙ ΜΕΙΣ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ??????????????????

Δημοσίευση από pliktras Τετ Φεβ 16, 2011 8:29 am

mariza_01 έγραψε:Παρα πολυ ωραια, το τει ειναι κλειστο μεχρι την παρασκευη και ο Κυριος που μιλησα απο το τηλεφωνο επικοινωνιας μου ειπε απο δευτερα βλεπουμε...
Και????
Τι θα γινει δλδ?
Ωραια καταλαβαινω οτι δεν πληρωνοντε οτι εχουνε προβλημα και οτι δεν ειναι σωστο αυτο που τους εχει συμβει..
Ομως οι φοιτητες που θελουν να τελειωσουν και δεν θελουν να χανουν αλλο ασκοπα των καιρο τους εκει μεσα τι θα γινουν?

Γιατι το τει Αθηνας και τα αλλα τει δεν κανουν καταληψη?
Μονο σε μας δεν τους πληρωνουν?
Και αφου εχουν προβλημα και δεν τους αρεσει γιατι δημιουργουν και σε ολους εμας προβλημα??

Μεχρι την Παρασκευη θα ειναι σιγουρα κλειστο και τα αποτελεσματα για τα μαθηματα τις δευτερας ποτε θα βγουν?
Πως θα ξερουμε αν δινουμε η οχι?

Εγινε μου ειπαν και γενικη συνελευση των φοιτητων και βγηκε υπερ τους..
Απο που ενημερωθηκαμε μαζικα εμεις οι φοιτητες για αυτο??

Την Παρασκευη εχει παλι γενικη συνελευση για να αποφασιστει αν θα συνεχισουν η οχι..
Δεν νομιζετε οτι πρεπει να παμε να δηλωσουμε οτι θελουμε να γινει η εξεταστικη μας..?????

Τα περισσότερα που έχεις γράψει μέχρι τώρα ,συγνώμη κιόλας αλλά φάνηκε σαν να μην ξέρεις που βρίσκεσαι..
1.Τι δουλειά έχουν τα άλλα ΤΕΙ;Εμείς έχουμε πρόβλημα οικονομικό χρόνια τώρα
2.Έκαναν αυτή την κίνηση μέσα στην εξεταστική και πήγαν ένα σωρό φοιτητές...Αν γινόταν στην αρχή του εξαμήνου πχ άντε να πήγαιναν 2-3 φοιτητές
3.Όλα αυτά που ειπώθηκαν σήμερα επειδή είδα τη Γ.Σ. μέσω live streaming.Ήταν για το καλό το δικό μας.Μπορεί τώρα να χάνουμε κάτι αλλά θα ξέρουμε ότι αγωνιστήκαμε για το μέλλον ,τουλάχιστον να αλλάξουμε κάτι..
Υ.Γ.Δεν έχω δει πιο εγωιστικό post.
Sorry.....Επειδή ξέρω τι είναι να είσαι απλήρωτος τόσους μήνες....Εγώ ξανά-τονίζω ότι θα τους στηρίξω.....Και θα προσπαθήσουμε να δούμε τι θα γίνει με τις εξετάσεις.....

pliktras
Boss
Boss

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 865
Ηλικία : 34
Ημ/νία εγγραφής : 10/01/2009

http://www.korgakias.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΤΑΛΗΨΗ ΚΑΙ ΜΕΙΣ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ?????????????????? Empty Απ: ΚΑΤΑΛΗΨΗ ΚΑΙ ΜΕΙΣ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ??????????????????

Δημοσίευση από mariza_01 Τετ Φεβ 16, 2011 8:51 am

Εγωιστικό είναι το post μου ή η κίνηση η δικιά τους να κλείσουν το τει?
Στην κατάσταση που είναι η χώρα ακόμα και ένα εξάμηνο κάνει την διαφορά γιατί στο "μέλλον" που εσύ νομίζεις ότι θα υπάρξει κανένας εργοδότης δεν θα κατανοήσει τον λόγο που καθυστέρησες να τελειώσεις την σχολή σου.

Για μενα που ειμαι ενας ανθρωπος που ποτε δεν του αρεσε να προκαλει αναστατωση στον διπλανο του μου πεφτει πολυ ολη αυτη η αναστωση. Δεν σου λεω οτι δεν καταλαβαινω το προβλημα τους και μαλιστα πιο πανω το εγραψα.. Ομως υπαρχουν και αλλες λυσεις.. Ας καταλαβουν το κτηριο του προεδρου..
Γιατι πρεπει να μου Γ@!#νε εμενα και σε πολλους ολους την εξεταστικη και τον προγραμματισμο που εχω??
Γιατι οι σωστες λυσεις δεν δινονται οταν προκαλεις και σε αλλους προβληματα..
Αυτο ειναι το πιο ευκολο..
Γιατι αν κλεισουν το τει οπως και εκαναν ναι μεν πιεζουν καταστασεις ομως δεν λογαριαζουν ολους εμας.. Οποτε καποιος που δεν με λογαριαζει γιατι πρεπει να απαιτει την συμπαρασταση μου??

Και οσο για το οτι ειμαι στον κοσμο μου, δεν θα μπω σε αυτη την αντιπαραθεση να σου απαντησω,όταν φτάσεις στην θέση που αντιπροσωπεύω(προφανώς είναι και άλλοι σπουδαστές στο πτυχίο) θα καταλάβεις..



mariza_01
mariza_01
Power user
Power user

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 144
Ηλικία : 37
Ημ/νία εγγραφής : 30/12/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΤΑΛΗΨΗ ΚΑΙ ΜΕΙΣ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ?????????????????? Empty Απ: ΚΑΤΑΛΗΨΗ ΚΑΙ ΜΕΙΣ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ??????????????????

Δημοσίευση από pliktras Τετ Φεβ 16, 2011 9:01 am

mariza_01 έγραψε:Εγωιστικό είναι το post μου ή η κίνηση η δικιά τους να κλείσουν το τει?
Στην κατάσταση που είναι η χώρα ακόμα και ένα εξάμηνο κάνει την διαφορά γιατί στο "μέλλον" που εσύ νομίζεις ότι θα υπάρξει κανένας εργοδότης δεν θα κατανοήσει τον λόγο που καθυστέρησες να τελειώσεις την σχολή σου.

Για μενα που ειμαι ενας ανθρωπος που ποτε δεν του αρεσε να προκαλει αναστατωση στον διπλανο του μου πεφτει πολυ ολη αυτη η αναστωση. Δεν σου λεω οτι δεν καταλαβαινω το προβλημα τους και μαλιστα πιο πανω το εγραψα.. Ομως υπαρχουν και αλλες λυσεις.. Ας καταλαβουν το κτηριο του προεδρου..
Γιατι πρεπει να μου Γ@!#νε εμενα και σε πολλους ολους την εξεταστικη και τον προγραμματισμο που εχω??
Γιατι οι σωστες λυσεις δεν δινονται οταν προκαλεις και σε αλλους προβληματα..
Αυτο ειναι το πιο ευκολο..
Γιατι αν κλεισουν το τει οπως και εκαναν ναι μεν πιεζουν καταστασεις ομως δεν λογαριαζουν ολους εμας.. Οποτε καποιος που δεν με λογαριαζει γιατι πρεπει να απαιτει την συμπαρασταση μου??

Και οσο για το οτι ειμαι στον κοσμο μου, δεν θα μπω σε αυτη την αντιπαραθεση να σου απαντησω,όταν φτάσεις στην θέση που αντιπροσωπεύω(προφανώς είναι και άλλοι σπουδαστές στο πτυχίο) θα καταλάβεις..



Γιατί αν κατάλαβες .Πέτυχαν το σκοπό τους να μαζέψουν κόσμο στις συνελεύσεις για να ξυπνήσουμε όλοι.Η χώρα είναι σε άθλια κατάσταση όπως λες και εσύ .Κοιτάς το δέντρο όχι το δάσος...Το δέντρο είναι η εξεταστική το δάσος η γενική κατάσταση της χώρας και συγκεκριμένα του τει μας......Αντί να παλέψεις να κερδίσεις κάτι για την αξία του πτυχίου τώρα που σου δίνετε η ευκαιρία κλαίγεσαι και κλαίγεστε όλοι για το τι θα κάνουμε...Να πηγαίνετε στις Γ.Σ. και να λέτε αυτό που θέλετε και αυτό που θεωρείτε εσείς σωστό...Και αν χαθούν μαθήματα δε χάθηκε ο κόσμος θα πάρει παράταση το εξάμηνο.....Δημιουργούμε συνεχώς πρόβλημα εκ του μη όντος...Έλεος πια....Τη Μιζέρια είναι αυτή.....;;;;;;;;
Δυστυχώς έτσι σκέφτονται οι Έλληνες για αυτό θα μας καβαλάνε πάντα......
Σηκωθείτε από τις καρέκλες...Ειδικά αυτοί που έχετε και μεταφορικό μέσο...Μη μιλάτε πίσω απο ένα πληκτρολόγια και κυρίως σταματήστε να γκρινιάζετε.....

pliktras
Boss
Boss

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 865
Ηλικία : 34
Ημ/νία εγγραφής : 10/01/2009

http://www.korgakias.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΤΑΛΗΨΗ ΚΑΙ ΜΕΙΣ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ?????????????????? Empty Απ: ΚΑΤΑΛΗΨΗ ΚΑΙ ΜΕΙΣ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ??????????????????

Δημοσίευση από mariza_01 Τετ Φεβ 16, 2011 9:23 am

Ακριβως οπως εσυ σκεφτονται οι Ελληνες με το στυλ ελα μωρε δεν εγινε και τιποτα να χαθει ενα μαθημα ελα μωρε δεν εγινε τπτ για μια εξεταστικη ελα μωρε δεν πειραζει να βγουμε απο το προγραμμα μας.. Στις αλλες χωρες που εχουν παει μπροστα νοιαζονται για το προγραμμα και την τιρηση του..
Το δεντρο και το δασος ειναι σχετικο για το καθενα μας.. Αναλογα σε ποια φαση της ζωης του βρισκεται.. Δεν γινετε να κοιταω στο τελος της σκαλας αν δεν προσεξω να παω στο επομενο σκαλι.. Θα πεσω..
Το πτυχιο ειναι το επομενο σκαλι λοιπον..

Ποτε δεν ημουν εναντια στους αγωνες του καθε κλαδου.. Ομως για μενα το τει δεν ειναι το "τσιφλικΙ" κανενος για να μπορει να το κλεινει οποτε θελει.. Ας πανε να κανουν καταληψη στην αρμοδια υπηρεσια υπουργειο η δεν ξερω που αλλου..
Η ευκολη λυση ειναι το τει.

Και οσο για τις συνελευσεις αυτο ειπα απο την αρχη.. Να κατεβουμε την παρασκευη για να δηλωσει ο καθενας την προσωπικη του αποψη..





mariza_01
mariza_01
Power user
Power user

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 144
Ηλικία : 37
Ημ/νία εγγραφής : 30/12/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΤΑΛΗΨΗ ΚΑΙ ΜΕΙΣ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ?????????????????? Empty Απ: ΚΑΤΑΛΗΨΗ ΚΑΙ ΜΕΙΣ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ??????????????????

Δημοσίευση από pliktras Τετ Φεβ 16, 2011 9:32 am

mariza_01 έγραψε:Ακριβως οπως εσυ σκεφτονται οι Ελληνες με το στυλ ελα μωρε δεν εγινε και τιποτα να χαθει ενα μαθημα ελα μωρε δεν εγινε τπτ για μια εξεταστικη ελα μωρε δεν πειραζει να βγουμε απο το προγραμμα μας.. Στις αλλες χωρες που εχουν παει μπροστα νοιαζονται για το προγραμμα και την τιρηση του..
Το δεντρο και το δασος ειναι σχετικο για το καθενα μας.. Αναλογα σε ποια φαση της ζωης του βρισκεται.. Δεν γινετε να κοιταω στο τελος της σκαλας αν δεν προσεξω να παω στο επομενο σκαλι.. Θα πεσω..
Το πτυχιο ειναι το επομενο σκαλι λοιπον..

Ποτε δεν ημουν εναντια στους αγωνες του καθε κλαδου.. Ομως για μενα το τει δεν ειναι το "τσιφλικΙ" κανενος για να μπορει να το κλεινει οποτε θελει.. Ας πανε να κανουν καταληψη στην αρμοδια υπηρεσια υπουργειο η δεν ξερω που αλλου..
Η ευκολη λυση ειναι το τει.

Και οσο για τις συνελευσεις αυτο ειπα απο την αρχη.. Να κατεβουμε την παρασκευη για να δηλωσει ο καθενας την προσωπικη του αποψη..








*τήρηση
Άποψή σου και καλά κάνεις και με κατηγορείς ότι σκέφτομαι σαν όλους τους Έλληνες......Αν εσύ τα έχεις καλά μέσα σου εγώ φτάνω και περισσεύω. Μόνο βαρέθηκα να ακούω τα ψεύτικα τα λόγια τα μεγάλα....Για να σας δω!!....Παρασκευή πηγαίνετε στη συνέλευση και προτείνετε να κάνετε κατάληψη στο Υπουργείο.......Αφού δημοκρατία έχουμε γιατί δεν πας να θέσεις τις απόψεις σου;

pliktras
Boss
Boss

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 865
Ηλικία : 34
Ημ/νία εγγραφής : 10/01/2009

http://www.korgakias.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΤΑΛΗΨΗ ΚΑΙ ΜΕΙΣ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ?????????????????? Empty Απ: ΚΑΤΑΛΗΨΗ ΚΑΙ ΜΕΙΣ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ??????????????????

Δημοσίευση από Akumu Τετ Φεβ 16, 2011 9:58 am

Πρωτον: pliktras δεν χρειαζεται να κανεις καθε post της mariza_01 quote...απλα κουραζει.
Δευτερον @mariza_01: η αληθεια ειναι οτι μονο το δικο μας τει εχει τοσο μεγαλο προβλημα ενω στα αλλα εκπεδευτικα υδριματα,ειτε τει ειτε αει, δεν υπαρχει τοσο μεγαλο προβλημα η γενικα προβλημα. Ειμαστε πρωτοι και σε αυτο.
Τριτον @pliktras: μην "trollαρεις" φερνοντας τους αλλους σε δυσκολη θεση και προσπαθησε να ακους την γνωμη τους και οχι απλα να λες την δικια σου σαν να ειναι απλα η "σωστη".
Τελος πανω στην συζητηση σας ολοι εχουμε καποια πραγματα να προτεινουμε αλλα το θεμα ποια ειναι εφικτα και ποια οχι...
Σιγουρα υπαρχουν και αλλοι τροποι καλυτερος απο την καταληψη απο την στιγμη που δεν θα αλλαξουν κατι ετσι...αυτο πιστευω εγω τουλαχιστον.
Akumu
Akumu
Mod
Mod

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 450
Ηλικία : 36
Τόπος Διαμονής : Πειραιας
Ημ/νία εγγραφής : 19/11/2007

http://bigcitynightmare.blogspot.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΤΑΛΗΨΗ ΚΑΙ ΜΕΙΣ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ?????????????????? Empty Απ: ΚΑΤΑΛΗΨΗ ΚΑΙ ΜΕΙΣ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ??????????????????

Δημοσίευση από devaxal Τετ Φεβ 16, 2011 10:09 am

Να συμφωνήσω με την προλαλήσασα.. κύριε Pliktra λογικό να έχεις αυτή την αντίληψη για τα πράγματα της σχολής,αλλά αν είχες χάσει και εσύ μαθήματα το 2006-07 λόγω των καταλήψεων και μετά συνειδητοποιούσες ότι οι "αγώνες" σου βγήκαν άκαρποι τώρα θα σου έλεγα αν θα αντιδρούσες.Ξέρω πολύ καλά πως είναι να μην σε πληρώνουν,είμαι από επαρχία και προσπαθώ με το μισθό της πρακτικής να κρατησω σπίτι και τα προς το ζην.Γι'αυτό μην κάνεις τέτοια επίθεση όταν μέχρι στιγμής δε σε έχει τρενάρει τπτ.
devaxal
devaxal
Power user
Power user

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 252
Ηλικία : 37
Τόπος Διαμονής : Αιγάλεω
Ημ/νία εγγραφής : 19/06/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΤΑΛΗΨΗ ΚΑΙ ΜΕΙΣ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ?????????????????? Empty Απ: ΚΑΤΑΛΗΨΗ ΚΑΙ ΜΕΙΣ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ??????????????????

Δημοσίευση από pliktras Τετ Φεβ 16, 2011 10:21 am

Παιδιά .Και εγώ από επαρχία είμαι και ζω Αθήνα τώρα και δεν έχω βίτσιο να χαθούν τα μαθήματα.Ούτε έχω κάνει τόσα posts επειδή δε νοιάζομαι για το ΤΕΙ.Προσπαθώ να καταλάβω όσο πιο καλά τα προβλήματα και δεν κοιτάω μόνο την εξεταστική(τώρα).Βλέπω όμως ότι αρχίζει να υπάρχει μια κινητικότητα για το θέμα που όλοι έχουν αγχωθεί και κάνουν posts "πανικού".Στη Γ.Σ. δεν αναφέρθηκαν στην κατάληψη μόνο...Αλλά και σε πολλά απο τα προβλήματα που έχει αυτό το Ίδρυμα.Δεν ξέρω ποιοι την παρακολούθησαν εγώ είμαι σύμφωνος σε πολλά που ειπώθηκαν. Έχουν γίνει πολλές καταλήψεις για "χαζά" θέματα ίσως,αλλά τώρα έτσι που είναι η χώρα "σε τεντωμένο σχοινί" όλο και περισσότερα θα βλέπουμε.Και σιγά σιγά τώρα θα καταλάβετε ότι οι απεργίες και όλα αυτά ίσως τώρα να έχουν μεγαλύτερη αξία....Ξεκινάνε κάποιοι να κάνουν την αρχή και αρχίζουμε και σκεφτόμαστε και εμείς τα δικά μας.Αλλά όλοι ένα είμαστε.Εγώ δεν μπορώ να ξέρω πότε "ξεχείλισε το ποτήρι" για τους εκπαιδευτικούς και γενικά για όλους τους εργαζομένους στη χώρα μας....Ούτε θέλω να επιβάλω ούτε έχω κάτι με κάποιον και πάω κόντρα.Απλά ότι καλύτερο μπορεί να γίνει ας γίνει.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την pliktras στις Τετ Φεβ 16, 2011 10:58 am, 1 φορά

pliktras
Boss
Boss

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 865
Ηλικία : 34
Ημ/νία εγγραφής : 10/01/2009

http://www.korgakias.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΤΑΛΗΨΗ ΚΑΙ ΜΕΙΣ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ?????????????????? Empty Απ: ΚΑΤΑΛΗΨΗ ΚΑΙ ΜΕΙΣ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ??????????????????

Δημοσίευση από anemos Τετ Φεβ 16, 2011 10:53 am

Mariza, devaxal και όλοι οι υπόλοιποι που καίγεστε (με το δίκιο σας) για την εξεταστική....

Δεν ξέρω άν κατανοείτε τί σημαίνει περικοπές σε συμβασιούχους... (Είναι ένα από τα "μουλωχτά" ζητήματα)

Χωρίς τους συμβασιούχους... πώς θα γίνουν τμήματα στα εργαστήρια;
Δεν έχει τμήμα στο εργαστήριο σημαίνει λίστα αναμονής για όσους δεν "χωρέσουν"
Λίστα αναμονής := κόβεσαι κι άν είσαι τυχερός έχεις προτεραιότητα για το επόμενο εξάμηνο.
Κοβεσαι := μετράνε τα εξάμηνα και κινδυνεύεις με διαγραφή.

Έχω βρεθεί τρία εξάμηνα σερί σε λίστα αναμονής στο ίδιο εργαστήριο.


Το παράδειγμα που ανέφερα στο http://electronicsteipeir.forumotion.com/t2158-topic Έγινε μπροστά στο εργαστήριο Ηλεκτρονικά 1 το 98 ή 99. (στο ισόγειο του κτιρίου Β) Δεν είχαν ανανεώσει τις συμβάσεις των "έκτακτων" κι Σιδηρας δε μπορούσε να φτιάξει τμήματα. (Μόνιμη κατάσταση εκείνη την περίοδο)

Το είδα με τα μάτια μου. Περίμενα κι εγώ να γραφτώ.

Αυτό είναι που θέλετε;


Και... mariza... αυτό που είπες από την αρχή με μεγάλα γράμματα... ήταν να κατέβουμε να ζητήσουμε να γίνει η εξεταστική. Όχι να πει ο καθένας την άποψή του.


Φιλικά,

anemos
Power user
Power user

Αριθμός μηνυμάτων : 213
Ηλικία : 106
Τόπος Διαμονής : όπου φυσάω
Ημ/νία εγγραφής : 06/12/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΤΑΛΗΨΗ ΚΑΙ ΜΕΙΣ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ?????????????????? Empty Απ: ΚΑΤΑΛΗΨΗ ΚΑΙ ΜΕΙΣ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ??????????????????

Δημοσίευση από pliktras Τετ Φεβ 16, 2011 10:58 am

mariza_01 έγραψε: Στις αλλες χωρες που εχουν παει μπροστα νοιαζονται για το προγραμμα και την τιρηση του..

Εδώ η χώρα έχει φαλιρίσει και εσύ μιλάς λες και ζεις σε άλλη χώρα.....Είναι δυνατόν να πάει μπροστά η Ελλάδα υπό κατοχή;;;Μήπως να περιμένουμε και αναπτυξιακά έργα που δήλωσε πριν κάνα 6μηνο ο ΓΑΠ;Smile))
Εντελώς φιλικά.....

pliktras
Boss
Boss

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 865
Ηλικία : 34
Ημ/νία εγγραφής : 10/01/2009

http://www.korgakias.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΤΑΛΗΨΗ ΚΑΙ ΜΕΙΣ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ?????????????????? Empty Απ: ΚΑΤΑΛΗΨΗ ΚΑΙ ΜΕΙΣ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ??????????????????

Δημοσίευση από anemos Τετ Φεβ 16, 2011 11:06 am

Και τώρα που το πρόσεξα...

Mariza... λες για πως σε άλλες χώρες νοιάζονται για το "πρόγραμμα."

Δεν ξέρω τί ακριβώς ενοείς "πρόγραμμα"...
Αυτό που μπορώ να σε διαβεβαιώσω είναι πως άν πας σε αγγλικό πανεπιστήμιο και πεις πως οι καθηγητές σου είναι απλήρωτοι...

απλά δε θα σε πιστέψουν.

Να μη μιλήσουμε για λίστες αναμονής σε εργαστήρια...

Φιλικά,


anemos
Power user
Power user

Αριθμός μηνυμάτων : 213
Ηλικία : 106
Τόπος Διαμονής : όπου φυσάω
Ημ/νία εγγραφής : 06/12/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΤΑΛΗΨΗ ΚΑΙ ΜΕΙΣ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ?????????????????? Empty Απ: ΚΑΤΑΛΗΨΗ ΚΑΙ ΜΕΙΣ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ??????????????????

Δημοσίευση από pliktras Τετ Φεβ 16, 2011 11:10 am

Στην Αγγλία έδειξαν οι φοιτητές την οργή τους..Όταν είπαν ότι θα αυξήσουν τα δίδακτρα ξεσηκώθηκαν για να υποστηρίξουν κάτι...Εγώ το βλέπω θετικότατο....Μπράβο τους.

pliktras
Boss
Boss

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 865
Ηλικία : 34
Ημ/νία εγγραφής : 10/01/2009

http://www.korgakias.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΤΑΛΗΨΗ ΚΑΙ ΜΕΙΣ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ?????????????????? Empty Απ: ΚΑΤΑΛΗΨΗ ΚΑΙ ΜΕΙΣ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ??????????????????

Δημοσίευση από tmac Τετ Φεβ 16, 2011 12:41 pm

Και το ΤΕΙ Θεσσαλονίκης έχει πρόβλημα μαζί με το δικό μας.

Μας ΕΙΧΑΝ επιβάλει , όπως και σε όλα τα ιδρύματα, 30% μείωση του προϋπολογισμού και από ότι κατάλαβα δεν τηρήθηκε. Τώρα ζητάνε να τηρηθεί και μένουν ξεκρέμαστοι οι άνθρωποι. Ρε συ anemos έτσι δεν είναι; Γιατί τα ψάχνεις κάτι τέτοια.

@pliktras το εξάμηνο δεν παίρνει παράταση όσες φορές θέλουμε, είναι λίγο "ελληνικός" τρόπος σκέψης Razz . Το χάνεις το εξαμηνάκι μετά από κάποιες παρατάσεις φυσιολογικά.

Επειδή είναι εξεταστική περίοδος που σημαίνει ότι τελευταία στιγμή σταματάνε κάποιους που πάνε για πτυχίο, ε είναι κάπως ευαίσθητη περίοδος. Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω γιατί αφού είναι από τον Σεπτέμβριο απλήρωτοι διαμαρτήρονται τώρα στην εξεταστική;

Αφού ξέρουμε ότι το ελληνικό κράτος δεν είναι φερέγγυο. Πως να το κάνουμε. Εδώ έκοψαν υποτροφίες από το ΙΚΥ και πάμε Eurovision.

http://estarian.blogspot.com/2011/02/blog-post_15.html
tmac
tmac
Guru
Guru

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 418
Ηλικία : 36
Τόπος Διαμονής : Νέα Φιλαδέλφεια
Ημ/νία εγγραφής : 30/10/2007

http://alluminatoi.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΤΑΛΗΨΗ ΚΑΙ ΜΕΙΣ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ?????????????????? Empty Απ: ΚΑΤΑΛΗΨΗ ΚΑΙ ΜΕΙΣ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ??????????????????

Δημοσίευση από pliktras Τετ Φεβ 16, 2011 12:48 pm

Προτιμάμε όμως όλοι αντί να δούμε τα προβλήματα και να κινητοποιηθούμε ,να λέμε για τη eurovision να παραπονιόμαστε για τις απεργίες ΜΜΜ για καταλήψεις και γενκά μια μιζέρια και μια γκρίνια..(Του τύπου ποπο κρίση ρε φίλε ακριβό το ένα ακριβό το άλλο....Αλλά ετοιμάζω και ένα ταξιδάκι αυτές τις μέρες)...Και όλα αυτά στην τελική είναι σαν να μας αρέσει η κατάσταση που μας έχουν επιβάλει οι μ#@#ες οι δικοί μας και οι άλλοι...Smile

Αυτό λέγεται.............

pliktras
Boss
Boss

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 865
Ηλικία : 34
Ημ/νία εγγραφής : 10/01/2009

http://www.korgakias.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΤΑΛΗΨΗ ΚΑΙ ΜΕΙΣ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ?????????????????? Empty Απ: ΚΑΤΑΛΗΨΗ ΚΑΙ ΜΕΙΣ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ??????????????????

Δημοσίευση από tmac Τετ Φεβ 16, 2011 1:04 pm

pliktras έγραψε:Προτιμάμε όμως όλοι αντί να δούμε τα προβλήματα και να κινητοποιηθούμε ,να λέμε για τη eurovision να παραπονιόμαστε για τις απεργίες ΜΜΜ για καταλήψεις και γενκά μια μιζέρια και μια γκρίνια..(Του τύπου ποπο κρίση ρε φίλε ακριβό το ένα ακριβό το άλλο....Αλλά ετοιμάζω και ένα ταξιδάκι αυτές τις μέρες)...Και όλα αυτά στην τελική είναι σαν να μας αρέσει η κατάσταση που μας έχουν επιβάλει οι μ#@#ες οι δικοί μας και οι άλλοι...Smile

@pliktras Πρόσεχε γιατί πράττεις αυτά που κατακρίνεις. Είχε μια δόση γκρίνιας όλο αυτό που είπες. Το θέμα είναι να κάνουμε πολιτισμένο διάλογο να μάθουμε και καμια πληροφορία παραπάνω. Τα άλλα είναι σάλτσες να δώσουμε και ένα τόνο παραπάνω.

Γενικά ένα σύγχρονο αγγλικό ρητό λέει, step up or shut up. Δηλαδή πες ή κάνε κάτι χρήσιμο αλλιώς αν είναι μόνο να γκρινιάζεις απλά μη το κάνεις...

Απλά το θέμα με το έκτακτο προσωπικό είναι να κάνει step up μετά την εξεταστική και εμείς μάλλον να κάνουμε step up για να τους το πούμε.
tmac
tmac
Guru
Guru

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 418
Ηλικία : 36
Τόπος Διαμονής : Νέα Φιλαδέλφεια
Ημ/νία εγγραφής : 30/10/2007

http://alluminatoi.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΤΑΛΗΨΗ ΚΑΙ ΜΕΙΣ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ?????????????????? Empty Απ: ΚΑΤΑΛΗΨΗ ΚΑΙ ΜΕΙΣ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ??????????????????

Δημοσίευση από pliktras Τετ Φεβ 16, 2011 1:16 pm

Μάλλον ή δεν καταλαβαίνεις ή δεν έχεις διαβάσει τα posts.Δες όλο τον τίτλο και δες τι έχω γράψει και αν αυτό είναι γκρίνια τότε τι να σου πω....

pliktras
Boss
Boss

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 865
Ηλικία : 34
Ημ/νία εγγραφής : 10/01/2009

http://www.korgakias.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΤΑΛΗΨΗ ΚΑΙ ΜΕΙΣ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ?????????????????? Empty Απ: ΚΑΤΑΛΗΨΗ ΚΑΙ ΜΕΙΣ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ??????????????????

Δημοσίευση από tmac Τετ Φεβ 16, 2011 1:29 pm

pliktras έγραψε:Μάλλον ή δεν καταλαβαίνεις ή δεν έχεις διαβάσει τα posts.Δες όλο τον τίτλο και δες τι έχω γράψει και αν αυτό είναι γκρίνια τότε τι να σου πω....

Κατάλαβα πολύ καλά τι λες. Απλά το θέτεις με τον άσχημο τρόπο που εσύ κατακρίνεις (έτσι το βλέπω όταν λες "όλοι", "ετοιμαζω ένα ταξιδάκι" που είναι κάπως υπερβολές, ενώ θα μπορούσε να είναι πιο σοβαρό). Δε θα κάτσουμε να αναλύσουμε τι είναι γκρίνια τώρα...Εγώ φιλικά το είπα. Ας το αφήσουμε εδώ, τα ίδια λέμε σχεδόν Razz
tmac
tmac
Guru
Guru

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 418
Ηλικία : 36
Τόπος Διαμονής : Νέα Φιλαδέλφεια
Ημ/νία εγγραφής : 30/10/2007

http://alluminatoi.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΤΑΛΗΨΗ ΚΑΙ ΜΕΙΣ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ?????????????????? Empty Απ: ΚΑΤΑΛΗΨΗ ΚΑΙ ΜΕΙΣ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ??????????????????

Δημοσίευση από pliktras Τετ Φεβ 16, 2011 2:06 pm

tmac έγραψε:
pliktras έγραψε:Μάλλον ή δεν καταλαβαίνεις ή δεν έχεις διαβάσει τα posts.Δες όλο τον τίτλο και δες τι έχω γράψει και αν αυτό είναι γκρίνια τότε τι να σου πω....

Κατάλαβα πολύ καλά τι λες. Απλά το θέτεις με τον άσχημο τρόπο που εσύ κατακρίνεις (έτσι το βλέπω όταν λες "όλοι", "ετοιμαζω ένα ταξιδάκι" που είναι κάπως υπερβολές, ενώ θα μπορούσε να είναι πιο σοβαρό). Δε θα κάτσουμε να αναλύσουμε τι είναι γκρίνια τώρα...Εγώ φιλικά το είπα. Ας το αφήσουμε εδώ, τα ίδια λέμε σχεδόν Razz

Όσους ακούω τελευταία που έχουν την άποψη για τα γεγονότα απέξω απέξω.....Λένε 2 πράγματα που ακούνε τριγύρω , γκρινιάζουν και μετά για αυτά που έχουν παραπονεθεί τα δέχονται και τα πράττουν...Ένα παράδειγμα είπα μάλλον δεν μπορείς να το κατανοήσεις....Ολόκληρος τίτλος απονομής μιζέριας και πανικού και εσύ επικεντρώθηκες σε αυτά που είπα εγώ...Τέλος πάντων.Καλό βράδυ.

pliktras
Boss
Boss

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 865
Ηλικία : 34
Ημ/νία εγγραφής : 10/01/2009

http://www.korgakias.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΤΑΛΗΨΗ ΚΑΙ ΜΕΙΣ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ?????????????????? Empty Απ: ΚΑΤΑΛΗΨΗ ΚΑΙ ΜΕΙΣ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ??????????????????

Δημοσίευση από tmac Τετ Φεβ 16, 2011 2:28 pm

Πω πω μανία με το "δεν μπορείς να το κατανοήσεις" Razz δεν είναι πυρηνική φυσική.

Και επειδή πράγματα που πιστεύεις ότι είναι λάθος? Σε εκνευρίζει? Συνέχισε την επιχειρηματολογία σου μέχρι να τους πείσεις να έρθουν μαζί σου. Αυτό.

Ο τίτλος θέτει άκομψα το πρόβλημα (είναι κεφαλαία και με πολλά ερωτηματικά ντάξει), αλλά δεν αλλάζει τώρα τί να κάνουμε. Υπάρχουν χειρότερα προβλήματα. (ε...mariza_01 μας άγχωσες όσο να ναι με τέτοιο τίτλο). Cool ...

Καλό βράδυ to you too.
tmac
tmac
Guru
Guru

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 418
Ηλικία : 36
Τόπος Διαμονής : Νέα Φιλαδέλφεια
Ημ/νία εγγραφής : 30/10/2007

http://alluminatoi.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΤΑΛΗΨΗ ΚΑΙ ΜΕΙΣ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ?????????????????? Empty Απ: ΚΑΤΑΛΗΨΗ ΚΑΙ ΜΕΙΣ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ??????????????????

Δημοσίευση από kostaspach Τετ Φεβ 16, 2011 3:06 pm

Αλλιώς ήθελα να ξεκινησώ αλλά θα αρχίσω με την ακόλουθη παρατήρηση. Απο κάποιο σημείο και μετά βαρέθηκα να διαβάζω τα post που υπήρχαν γιατί πιστεύω, συγνώμη παιδία, πως μπήκατε σε μια ατέρμονη διαδικασία του στύλ οχι αυτό αλλά το αλλό και γιατί αυτό και όχι εκείνο. Παραθέτω λοιπόν και γώ το δικό μου συλλογισμό. Ξεκαθαρίζω εξ'αρχής πως στέκομαι αλλυλλέγυος σε κάθε αγώνα με δίκαια αιτήματα που όμως ο αγώνας γίνεται με σοφρωσύνη. Κατάγομαι και 'γω απο επαρχία και είναι πράγματι γεγονός που η κρίση έχει πλήξει την οικογένια μου. Είμαι στο πτυχίο και θέλω να τελειώσω για να συμβάλλω στα οικονομικά του σπιτιού μου. Οι φίλοι απλήρωτοι καθηγητές έχουν δίκαιο και είναι πράγματικά απάνθρωπο να έχεις 3 μήνες να πληρωθείς. Τους καταλαβαίνω απόλυτα γιατί και μέσα στην οικογένια μου συμβαίνει το ίδιο σε μεγαλύτερο βαθμό και διάρκεια, αλλά πιστεύω πως θα μπορόυσανε να κάνουν υπομονή μια βδομάδα να τελειώσουμε την εξεταστική μας και μετά να βγούμε ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ να διαδηλώσουμε για τα δίκαια αιτήματα μας. Αν δεν μπορόυσανε να κάνουν υπομονή ας κάνανε απεργία και όχι κατάληψη γιατί σαφώς κάθε αγώνας έχει ένα κόστος αλλά προτίστως για αυτόν που τον κάνει. Άλλο κατάληψη και άλλο απεργία. Το μήνυμα στο υπουργείο ή όπου αλλού είναι το ίδιο είτε έχουμε εξεταστική είτε όχι αφού ακούγεται πως το ΤΕΙ Πειραιά είναι κλειστό. Κλέινω με μια επισήμανση. Είδα κάπου για τους αγώνες μας το '06-'07. Επ΄αυτού ένα θα γράψω, κανείς αγώνας δεν πάει χαμένος όταν είναι δίκαιο ακόμη και αν δεν πραγματωθεί το πλαίσιο του, μένει παρακαταθήκη για τον επόμενο....

kostaspach
Newbie
Newbie

Αριθμός μηνυμάτων : 16
Ηλικία : 37
Ημ/νία εγγραφής : 04/06/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΤΑΛΗΨΗ ΚΑΙ ΜΕΙΣ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ?????????????????? Empty Απ: ΚΑΤΑΛΗΨΗ ΚΑΙ ΜΕΙΣ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ??????????????????

Δημοσίευση από spyros1917 Πεμ Φεβ 17, 2011 1:42 am

Ρε παιδιά, το πρόβλημα που έχουν οι έκτακτοι είναι και δικό μας πρόβλημα! όχι μόνο απ την σκοπιά του ότι δεν θα γίνουν εργαστήρια και θα τον πιούμε στα επόμενα εξάμηνα! αλλά επειδή οι αιτίες των προβλημάτων που έχουν φέρει τους εκτάκτους σ αυτή την κατάσταση, είναι οι ίδιες αιτίες που σαν κάνουν σκάτε ένα μάτσο λεφτά για νοίκι (εγώ είμαι από αθήνα, οπότε το έχω γλιτώσει αυτό), που όταν τελειώσουμε θα είμαστε φθηνοί ΔΟΥΛΟΙ αν είμαστε τυχεροί και βρούμε δουλειά κλπ κλπ!

και απορώ που υπάρχουν ακόμα άνθρωποι που μπαίνουν απένταντι στους έκτακτους σαν να μην τους αφορά.. λες και αν έκαναν αργότερα κατάληψη οι έκτακτοι θα αυξάνονταν οι μισθοί μας, θα καταργούνταν ο ΦΠΑ, θα είχαμε φθηνό ρεύμα κλπ! αυτό θα γίνει μόνο όταν όλοι εμείς μαζί με τους εκτάκτους και τους άλλους εργαζόμενους ενωθούμε και αγωνιστούμε! και θα ήθελα να ποστάρω και ένα ποίημα του μπρεχτ σχετικά, που είναι πολύ γλαφυρό, σαν απάντηση στο ποστ

ΟΤΑΝ ΗΘΡΑΝ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ
ΤΟΥ ΤΣΙΓΓΑΝΟΥΣ ΔΕΝ ΑΝΤΕΔΡΑΣΑ.
ΔΕΝ ΗΜΟΥΝ ΤΣΙΓΓΑΝΟΣ.
ΟΤΑΝ ΗΡΘΑΝ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ ΤΟΥΣ ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΕΣ ΔΕΝ ΑΝΤΕΔΡΑΣΑ.
ΔΕΝ ΗΜΟΥΝ ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΗΣ.
ΟΤΑΝ ΗΘΡΑΝ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ ΤΟΥΣ ΕΒΡΑΙΟΥΣ ΔΕΝ ΑΝΤΕΔΡΑΣΑ.
ΔΕΝ ΗΜΟΥΝ ΕΒΡΑΙΟΥΣ.
ΟΤΑΝ ΗΡΘΑΝ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ ΕΜΕΝΑ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΑΠΟΜΕΙΝΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΤΙΔΡΑΣΕΙ

spyros1917
Ghost
Ghost

Αριθμός μηνυμάτων : 3
Ηλικία : 35
Ημ/νία εγγραφής : 11/02/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΤΑΛΗΨΗ ΚΑΙ ΜΕΙΣ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ?????????????????? Empty Απ: ΚΑΤΑΛΗΨΗ ΚΑΙ ΜΕΙΣ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ??????????????????

Δημοσίευση από invi69 Πεμ Φεβ 17, 2011 4:38 am

εχω φάει 8 χρονια απο την ζωη μου σε αυτο το κωλοτει διοτι συνεχεια κάποιος κάνει κατλαληψη για το μακρύ και το κοντό του. Σέβομαι τον αγώνα των εκτάκτων αλλά δεν τους αναγνωρίζω αυτο που κάνουν. πέραν οτι κάποιοι απο αυτούς ειναι αχαρακτηριστοι και δεν πρέπει να πληρωθούν διότι απλός δεν κάνουν κάτι, καλό θα ήταν να σκεφτούν οτι για μερικούς απο εμάς ειναι τελευταία εξεταστική και έχουμε και άλλους στόχους πέραν του τει. αν θέλουν να διαδηλωσουν να πάνε να κλεισουν το υπουργειο και τη βουλή, οχι το τει και ειδικα οχι μέσα στην εξεταστική. αυτές οι κινήσεις "εντυπωσιασμού" θυμίζουν μικροκομματικες τακτικές και απλός χάνουν ετσι το δικιο τους. Η εκπαιδευση ειναι λειτουργημα και οχι επάγγελμα. όλοι αυτοί εχουν να κάνουν με νέους ανθρώπους που έχουν ονειρα σε σκοτεινες εποχές και ειναι αθλιο και εγωιστικό να βάζουν τρικλοποδιά ένα βήμα πριν το τέρμα.
η εξεταστική είναι μια περιοδος στρες, επιβαρυμένης ψυχολογίας για όλους μας, δεν γίνεται να μας αλλάζουν τα φωτα και να ζητάνε και την υποστηριξη μας, ειναι αστειο.
invi69
invi69
Boss
Boss

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 661
Ηλικία : 40
Τόπος Διαμονής : Πολυγωνο(οχι πενταγωνο)
Ημ/νία εγγραφής : 06/06/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΤΑΛΗΨΗ ΚΑΙ ΜΕΙΣ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ?????????????????? Empty Απ: ΚΑΤΑΛΗΨΗ ΚΑΙ ΜΕΙΣ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ??????????????????

Δημοσίευση από oGiosTouNinja Πεμ Φεβ 17, 2011 4:57 am

Στην χώρα που ο καθένας νομιμοποιείται να κάνει κατάληψη όπου και όσο θέλει και να κλείνει τους δρόμους όποτε θέλει καλά κάνουν κι αυτοί και καταλάβαν το τει. Αυτοί είμαστε αυτό μας αξίζει. Στο όνομα της δημοκρατίας πάντα.

Τελικά σήμερα πέρασε κανείς καμιά βόλτα; Παραμένει υπό κατάληψη το "ίδρυμα"; Άυριο είναι 100% κλειστό;
oGiosTouNinja
oGiosTouNinja
Newbie
Newbie

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 19
Ηλικία : 42
Ημ/νία εγγραφής : 13/11/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΑΤΑΛΗΨΗ ΚΑΙ ΜΕΙΣ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ?????????????????? Empty Απ: ΚΑΤΑΛΗΨΗ ΚΑΙ ΜΕΙΣ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ??????????????????

Δημοσίευση από spyros1917 Πεμ Φεβ 17, 2011 5:01 am

η εκπαίδευση είναι λειτούργημα, αλλά αυτή η ευθύνη βαρύνει άλλους, όχι τους εκτάκτους φίλε μου! αυτούς που αποφασίζουν κάθε χρόνο να δίνουν όλο και λιγότερα χρήματα για το τει! εκεί να τα ρίχνεις και όχι στους εργαζομένους. και τέλος, αν πραγματικά πιστεύεις αυτά που λες, έλα να μας κάνεις εσύ μάθημα στο τει τσάμπα όταν ξεμείνουμε από καθηγητές! εκεί να σε δούμε τί μάγκας είσαι. λες και μόνο εσύ έχεις όνειρα και επιδιώξεις και όχι αυτοί οι άνθρωποι. αλλά όχι! πάντα εμείς είμαστε πιο έξυπνοι από τους άλλους και θα πετύχουμε!

spyros1917
Ghost
Ghost

Αριθμός μηνυμάτων : 3
Ηλικία : 35
Ημ/νία εγγραφής : 11/02/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 1 από 4 1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης