www.electronicsteipir.gr
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Δευτέρα 6/12/10

+10
Keane
SEGKA
Vengeance
Zada
saxakias
jery
PETROS1987
tstam2007
tsaka
thanos
14 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Πήγαινε κάτω

Δευτέρα 6/12/10 - Σελίδα 2 Empty Απ: Δευτέρα 6/12/10

Δημοσίευση από thanos Δευ Δεκ 06, 2010 1:17 am

Τελοσπάντων,όποιος είναι υγειώς σκεπτόμενος δεν είναι δυνατόν να συμμετέχει σε όλο αυτό.Και σήμερα έχει οργανωθεί απ'ότι φαίνεται να καεί πάλι το κέντρο.Τι φταίει ο κάθε καταστηματάρχης να του σπάνε κάθε λίγο το μαγαζί;Τέλοσπαντων,ξέρουμε τι σαπίλα υπάρχει στην Ελλάδα,κάθε μέρα τη βλέπουμε,οπότε μην παρασυρόμαστε..
thanos
thanos
Newbie
Newbie

Αριθμός μηνυμάτων : 39
Ηλικία : 36
Ημ/νία εγγραφής : 20/06/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Δευτέρα 6/12/10 - Σελίδα 2 Empty Απ: Δευτέρα 6/12/10

Δημοσίευση από pliktras Δευ Δεκ 06, 2010 1:40 am

thanos έγραψε:Τελοσπάντων,όποιος είναι υγειώς σκεπτόμενος δεν είναι δυνατόν να συμμετέχει σε όλο αυτό.Και σήμερα έχει οργανωθεί απ'ότι φαίνεται να καεί πάλι το κέντρο.Τι φταίει ο κάθε καταστηματάρχης να του σπάνε κάθε λίγο το μαγαζί;Τέλοσπαντων,ξέρουμε τι σαπίλα υπάρχει στην Ελλάδα,κάθε μέρα τη βλέπουμε,οπότε μην παρασυρόμαστε..
Ρε φίλε δεν υπάρχει κανένας(λογικός και μη) που καίει το κέντρο από οργή για το θάνατο του νέου και γενικά για κάθε περίπτωση.Τα κόμματα είναι πρώτα σε όλο αυτό το πανηγύρι θέλουν να δημιουργήσουν προβοκάτσια κλπ κλπ.Μην "μασάτε" ότι σας πλασάρουν τόσο εύκολα.Σκεφτείτε λίγο.Είναι η καλύτερη περίοδος μέσα στην κρίση μέσα στο γενικό χαμό της χώρας ,η κυβέρνηση να εκδώσει νέους νόμους και γενικά ,συμφέροντα δικά τους(ποτέ δικά μας).Αν σκεφτείτε τότε με το κ.χρυσοχοίδη που σκότωσαν τον φύλακα.Μετά ο κύριος Χρυσοχοϊδης έκανε πρόταση για την ασφάλεια των πολιτικών ως πιο ενισχυμένη με αμάξια κλπ(μέσα από αυτό το συμβάν ήθελε να δικαιολογήσει άλλες καταστάσεις)...Πείτε με ρε παιδιά καχύποπτο αλλά δε νομίζω ότι τόσα και άλλα τόσα είναι τυχαία.Αν σκεφτείτε όλα κάπου βρίσκουν ότι ταιριάζουν.

pliktras
Boss
Boss

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 865
Ηλικία : 34
Ημ/νία εγγραφής : 10/01/2009

http://www.korgakias.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Δευτέρα 6/12/10 - Σελίδα 2 Empty Απ: Δευτέρα 6/12/10

Δημοσίευση από icestein Δευ Δεκ 06, 2010 1:50 am

pliktras έγραψε:
icestein έγραψε:
tsaka έγραψε:H fanerh pliopsifia pou exi diaforetiki apopsi 8a katsi spiti t omos den 8a paei sth poreia.... poso mallon kapoios kanakis pou einai mono logia

Στην πορεία θα φάνε κανέναν υπαλληλάκο ή τσαμπα θα γίνει ?
Όσοι πάνε στην πορεία έχουν διαφορετική άποψη δηλαδή απο τους παραπάνω ?
Παιδιά καλό είναι αν δεν έχετε πάει σε πορεία να πάτε.Να δείτε πως είναι.Δεν έχει σχέση με εντάσεις μια ειρηνική πορεία.Και όσο για αυτό που είπες icestein "θα φάνε κανέναν υπαλληλάκο".Αυτό που έγινε με τους υπαλλήλους της Marfin bank δεν ήταν τυχαίο που έγινε σε μια από τις μεγαλύτερες πορείες.Κάποιοι θέλησαν με θεμιτά και αθέμιτα μέσα να κάνουν τους απλούς πολίτες που διαδηλώνουν χωρίς μπλοκ κομμάτων ,να φοβηθούν και να κάνουν πίσω,γιατί έτσι μας θέλουν ρε παιδιά(Μη μου πείτε πως δεν μας έχουν ναρκώσει σα λαό; Smile).Οπότε αν γίνεται μια πορεία ας μη σχολιάζουμε για το συμβάν .Απλά αν κάποιος νιώθει και θέλει να πάει μπορεί να το κάνει.Ειρηνικά πάντα....
Υ.Γ.Αν μαζευόμαστε πιο μαζικά και ειρηνικά όλοι και δεν περιμέναμε απο άλλους να κερδίσουν πράγματα και για εμάς.Τότε θα ήμασταν πολύ καλύτεροι και σαν άνθρωποι και ως χώρα γενικά.
Φιλικά

Tο θέμα είναι οτι όλο και κάτι θα βρίσκεται να μας χωρίζει σε στρατόπεδα και ότι αντί να γίνει μια πορεία και καλή , γίνονται 200/sec .
Η γραφικότητα πλέον του "τυχαίου γεγονότος" χαρακτηρίζεται απο όλο τον μη συνομωσιολογικό κόσμο ως η πιο επίκαιρη και η πιό κουραστική, χιλιοκοροϊδεμένη κτλ.
Εδώ στο master chef γίνονται πράματα και θάματα,βγήκε το καινούριο χαρυ πότερ και ο ολυμπιακός πήρε το πολυπόθητο διπλό με αμφιλεγόμενο πέναλτυ και τεχνητο οφ σαηντ, Η βαβάτση έβγαλε τσόντα και ο ρουβάς έκανε τριπλη κολοτουμπα στο καινουριο του κλιπ ! Άσε που το mad βάζει κομματάρες και για να κλείσω τραπεζι στον κιάμο να μου πεί πόσο πόνεσε πρέπει να εγκαταλείψω την ονούρ στο διαφημιστικο διάλειμμα για να πιάσω γραμμη.
Και σ όλα αυτά μέσα πρέπει να βρώ χρόνο να περάσω απ το γραφείο του καινούριου δημοτικου συμβουλου που είναι φίλος του θείου μου και συμαθητης του πατέρα μου να με δει για να μου βρεί καμια θεσούλα στο σουπερ μαρκετ.
Τυχαίο ? Μάλλον...
icestein
icestein
User
User

Αριθμός μηνυμάτων : 62
Ηλικία : 38
Ημ/νία εγγραφής : 22/10/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Δευτέρα 6/12/10 - Σελίδα 2 Empty Απ: Δευτέρα 6/12/10

Δημοσίευση από pliktras Δευ Δεκ 06, 2010 2:24 am

icestein έγραψε:
pliktras έγραψε:
icestein έγραψε:
tsaka έγραψε:H fanerh pliopsifia pou exi diaforetiki apopsi 8a katsi spiti t omos den 8a paei sth poreia.... poso mallon kapoios kanakis pou einai mono logia

Στην πορεία θα φάνε κανέναν υπαλληλάκο ή τσαμπα θα γίνει ?
Όσοι πάνε στην πορεία έχουν διαφορετική άποψη δηλαδή απο τους παραπάνω ?
Παιδιά καλό είναι αν δεν έχετε πάει σε πορεία να πάτε.Να δείτε πως είναι.Δεν έχει σχέση με εντάσεις μια ειρηνική πορεία.Και όσο για αυτό που είπες icestein "θα φάνε κανέναν υπαλληλάκο".Αυτό που έγινε με τους υπαλλήλους της Marfin bank δεν ήταν τυχαίο που έγινε σε μια από τις μεγαλύτερες πορείες.Κάποιοι θέλησαν με θεμιτά και αθέμιτα μέσα να κάνουν τους απλούς πολίτες που διαδηλώνουν χωρίς μπλοκ κομμάτων ,να φοβηθούν και να κάνουν πίσω,γιατί έτσι μας θέλουν ρε παιδιά(Μη μου πείτε πως δεν μας έχουν ναρκώσει σα λαό; Smile).Οπότε αν γίνεται μια πορεία ας μη σχολιάζουμε για το συμβάν .Απλά αν κάποιος νιώθει και θέλει να πάει μπορεί να το κάνει.Ειρηνικά πάντα....
Υ.Γ.Αν μαζευόμαστε πιο μαζικά και ειρηνικά όλοι και δεν περιμέναμε απο άλλους να κερδίσουν πράγματα και για εμάς.Τότε θα ήμασταν πολύ καλύτεροι και σαν άνθρωποι και ως χώρα γενικά.
Φιλικά

Tο θέμα είναι οτι όλο και κάτι θα βρίσκεται να μας χωρίζει σε στρατόπεδα και ότι αντί να γίνει μια πορεία και καλή , γίνονται 200/sec .
Η γραφικότητα πλέον του "τυχαίου γεγονότος" χαρακτηρίζεται απο όλο τον μη συνομωσιολογικό κόσμο ως η πιο επίκαιρη και η πιό κουραστική, χιλιοκοροϊδεμένη κτλ.
Εδώ στο master chef γίνονται πράματα και θάματα,βγήκε το καινούριο χαρυ πότερ και ο ολυμπιακός πήρε το πολυπόθητο διπλό με αμφιλεγόμενο πέναλτυ και τεχνητο οφ σαηντ, Η βαβάτση έβγαλε τσόντα και ο ρουβάς έκανε τριπλη κολοτουμπα στο καινουριο του κλιπ ! Άσε που το mad βάζει κομματάρες και για να κλείσω τραπεζι στον κιάμο να μου πεί πόσο πόνεσε πρέπει να εγκαταλείψω την ονούρ στο διαφημιστικο διάλειμμα για να πιάσω γραμμη.
Και σ όλα αυτά μέσα πρέπει να βρώ χρόνο να περάσω απ το γραφείο του καινούριου δημοτικου συμβουλου που είναι φίλος του θείου μου και συμαθητης του πατέρα μου να με δει για να μου βρεί καμια θεσούλα στο σουπερ μαρκετ.

Τυχαίο ? Μάλλον...
Eίπες το ίδιο ακριβώς και δε νομίζω ότι είναι τυχαίο.Απλά είναι βολεμένοι όλοι στην Ελλάδα , μόλις φτάσει το μαχαίρι στο κόκκαλο (γιατί ακόμα έχει λίγο ψαχνό) τότε θα χυθεί αίμα και τότε δε θα λέμε για τον Αλέξη που σκοτώθηκε τότε τα πράγματα θα είναι πολύ χειρότερα.Και αν θες να ξέρεις κάτι φίλε."ΓΡΑΜΜΕΝΟΥΣ" μας έχουν όλοι τους ,η δικιά μας γενιά θα τα τραβήξει όλα.Για αυτό μην περιμένεις να βγει ο 30αρης και ο 40αρης στο δρόμο...Και γενικά εγώ δε θα επιτρέψω στον εαυτό μου αυτή την κατάσταση.Και ο Παπαδόπουλος ήθελε να βλέπει η νεολαία το γουεμπλει και να πηγαίνει για καφέ και γενικά να κάθεται αμέτοχος απο τα κοινά.Σήμερα δεν είναι ο Παπαδόπουλος εδώ είναι άλλοι πολλοί.Αν σου αρέσει η κατάσταση κάτσε σπίτι σου,όπως είπα λαός υπνωτισμένος είμαστε .

pliktras
Boss
Boss

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 865
Ηλικία : 34
Ημ/νία εγγραφής : 10/01/2009

http://www.korgakias.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Δευτέρα 6/12/10 - Σελίδα 2 Empty Απ: Δευτέρα 6/12/10

Δημοσίευση από Keane Δευ Δεκ 06, 2010 6:16 pm

Σε αυτο που με ρώτησε ο RedArmada με κάλυψε η απαντηση που έδωσε ο Icestein.

Προσωπικά δεν με χαλάει καμια πορεία για κανέναν λόγο.Ο καθένας μπορεί να διαμαρτύρεται για ότι πιστεύει ότι είναι ο λάθος.Αλλο πορεία όμως και άλλο αργία, το δεύτερο μου φαίνεται γραφικό και υποκριτικό.

Όσον αφορά για την γενική αγανάκτηση που λέτε, κάποιοι από εμάς πήγαμε την Τεταρτη στην πορεία του ΠΑΜΕ, δεν έχει σημασία τίνος ήταν, εγώ προσωπικά δεν ψηφίζω ούτε ΚΚΕ ούτε ΠΚΣ.Εκείνη την ημερα έγινε κανονικά μάθημα και όσοι δεν πήγαμε πήραμε κανονικά απουσίες με κίνδυνο να χάσουμε ακόμα και εργαστήρια.

Για τους υπαλληλους της Marfin τώρα...ρε πληκτρα ότι κάνουν οι ψευτοαναρχικοί είναι προβοκάτσια δηλαδή;Και το συμβάν με τον Αφγανό προβοκάτσια ήταν;Μην τα βλέπουμε τόσο μονόπλευρα τα πράματα, καθυστερημένοι υπάρχουν ένθεν και ένθεν.Εδώ θα είμαστε να δούμε ποσο στο ντούκου θα περάσει η επέτειος του Αφγανού.





Έχει επεξεργασθεί από τον/την Keane στις Δευ Δεκ 06, 2010 9:03 pm, 1 φορά
Keane
Keane
Power user
Power user

Αριθμός μηνυμάτων : 115
Ηλικία : 34
Ημ/νία εγγραφής : 18/06/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Δευτέρα 6/12/10 - Σελίδα 2 Empty Απ: Δευτέρα 6/12/10

Δημοσίευση από pliktras Δευ Δεκ 06, 2010 8:45 pm

Keane έγραψε:Σε αυτο που με ρώτησε ο RedArmada με κάλυψε η απαντηση που έδωσε ο Icestein.

Προσωπικά δεν με χαλάει καμια πορεία για κανέναν λόγο.Ο καθένας μπορεί να διαμαρτύρεται για ότι πιστεύει ότι είναι ο λάθος.Αλλο πορεία όμως και άλλο αργία, το δεύτερο μου φαίνεται γραφικό και υποκριτικό.

Όσον αφορά για την γενική αγανάκτηση που λέτε, κάποιοι από εμάς πήγαμε την Τεταρτη στην πορεία του ΠΑΜΕ, δεν έχει σημασία τίνος ήταν, εγώ προσωπικά δεν ψηφίζω ούτε ΚΚΕ ούτε ΠΚΣ.Εκείνη την ημερα έγινε κανονικά μάθημα και όσοι δεν πήγαμε πήραμε κανονικά απουσίες με κίνδυνο να χάσουμε ακόμα και εργαστήρια.

Για τους υπαλληλους της Marfin τώρα...ρε πλήκτρα ότι κάνουν οι ψευτοαναρχικοί είναι προβοκάτσια δηλαδή;Και το συμβάν με τον Αφγανό προβοκάτσια ήταν;Μην τα βλέπουμε τόσο μονόπλευρα τα πράματα, καθυστερημένοι υπάρχουν ένθεν και ένθεν.Εδώ θα είμαστε να δούμε ποσο στο ντούκου θα περάσει η επέτειος του Αφγανού.



Θέλω να πω ότι αν κάποιος θέλει να πάει στην πορεία και το νιώθει πραγματικά δεν τον εμποδίζουν τα άτομα τα οποία δεν έχουν καμία σχέση με την ειρηνική διαδήλωση.

pliktras
Boss
Boss

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 865
Ηλικία : 34
Ημ/νία εγγραφής : 10/01/2009

http://www.korgakias.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Δευτέρα 6/12/10 - Σελίδα 2 Empty Απ: Δευτέρα 6/12/10

Δημοσίευση από Keane Δευ Δεκ 06, 2010 11:58 pm

Σε αυτό συμφωνώ αν και μπορώ να καταλάβω τον φόβο κάποιων που δεν έχουν πάει ποτε σε πορεία....
Keane
Keane
Power user
Power user

Αριθμός μηνυμάτων : 115
Ηλικία : 34
Ημ/νία εγγραφής : 18/06/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης