www.electronicsteipir.gr
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Ερώτηση: Gerber αρχεία για το CNC της σχολής

2 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Ερώτηση: Gerber αρχεία για το CNC της σχολής Empty Ερώτηση: Gerber αρχεία για το CNC της σχολής

Δημοσίευση από Επισκέπτης Παρ Μαρ 12, 2010 12:13 pm

Καλησπέρα, θέλω να φτιάξω ένα pcb στο εργαστήριο πλακετών, ξέρετε, αυτό δίπλα στην θυρίδα της γραμματείας.
Έχω έτοιμο το .brd αρχείο του pcb ( δεν το έφτιαξα εγώ ήταν έτοιμο από το net ) και από ότι μου είπαν χρειάζονται gerber αρχεία για το cnc.

Βρήκα ένα πρόχειρο οδηγό για αυτήν την δουλειά εδώ.
Αλλά από ότι βλέπω πρέπει να ορίσω μέγεθος αρίδας και να επιλέξω και ποία αρχεία gerber να δημιουργήσω. Γνωρίζει μήπως κανείς;

Ευχαριστώ Smile

Επισκέπτης
Επισκέπτης


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ερώτηση: Gerber αρχεία για το CNC της σχολής Empty Απ: Ερώτηση: Gerber αρχεία για το CNC της σχολής

Δημοσίευση από apxwv Σαβ Μαρ 13, 2010 2:57 am

επειδη θελω και εγω να φτιαξω μια πλακετα. ξερει κανεις ποτε ειναι ανοικτο? δεν το εχω δει ποτε να δουλευει...

apxwv
Newbie
Newbie

Αριθμός μηνυμάτων : 34
Ηλικία : 37
Ημ/νία εγγραφής : 16/01/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ερώτηση: Gerber αρχεία για το CNC της σχολής Empty Απ: Ερώτηση: Gerber αρχεία για το CNC της σχολής

Δημοσίευση από Επισκέπτης Σαβ Μαρ 13, 2010 3:59 am

Δευτέρες είναι μου είπε, αλλά μάλλον δεν έρχεται σε όλες, οπότε έχεις έτοιμα τα αρχεία και περνάς από εκεί τις δευτέρες και κοιτάς Very Happy

Επισκέπτης
Επισκέπτης


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ερώτηση: Gerber αρχεία για το CNC της σχολής Empty Απ: Ερώτηση: Gerber αρχεία για το CNC της σχολής

Δημοσίευση από jery Δευ Οκτ 01, 2012 1:44 pm

ξέρει κανείς τι μέρες και ώρες λειτουργεί το CNC? είναι συνεργάσιμος ο εργαστηριακός συνεργάτης , επειδή δεν το έχω ξανακάνει θα μπορούσα να έχω το λαπτοπ μαζί για να μου πει τι χρειάζεται

jery
Newbie
Newbie

Αριθμός μηνυμάτων : 7
Ηλικία : 39
Ημ/νία εγγραφής : 18/01/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ερώτηση: Gerber αρχεία για το CNC της σχολής Empty Απ: Ερώτηση: Gerber αρχεία για το CNC της σχολής

Δημοσίευση από Επισκέπτης Τρι Οκτ 02, 2012 3:18 am

Δεν ξέρω αν είναι ο ακόμα ο ίδιος, τότε που είχα πάει μου είχε εξηγήσει τι χρειάζεται και μου είχε δώσει και κάτι σχετικά αρχεία.

Επισκέπτης
Επισκέπτης


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης