www.electronicsteipir.gr
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

PAYPAL-EBAY

2 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

PAYPAL-EBAY Empty PAYPAL-EBAY

Δημοσίευση από SEGKA Παρ Μαρ 12, 2010 10:32 am

σπερα παιδια!!!! εφτιαξα προσφατως λογαριασμο στην paypal για αν κανω καμια αγορα απο ebay!

αλλα εχω καποιες αποριες και ελεγα μηπως ξερει κανεις να με βοηθησει. Embarassed Embarassed

εκανα λινκ την πιστωτικη μου και εχω 1,5 ευρω σαν funds στον λογαριασμο της paypal μου!!!

η ερωτηση μου ειναι αν κανω καποια αγορα απο ebay που ξεπερναει το ποσο που εχω στο λογαριασμο μου , δηλαδη τα 1,5 ευρω χρεωνεται η καρτα η πρεπει να βαλω και αλλα funds σοαριασμο της paypal??? και αν ναι μποει καποιος να μου πει πως γτ δν εβγαλα ακρη????

Υ.Γ τα 1,5 ευρω μπηκαε αυτοματα με το που εκανα link την καρτα μου
SEGKA
SEGKA
Power user
Power user

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 195
Ηλικία : 34
Τόπος Διαμονής : Korydallos
Ημ/νία εγγραφής : 17/01/2008

http://www.Cashjite.com/?share=7987

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

PAYPAL-EBAY Empty Απ: PAYPAL-EBAY

Δημοσίευση από Επισκέπτης Παρ Μαρ 12, 2010 10:37 am

Μόλις τελειώσουν τα fund θα κάνει ανάληψη από την κάρτα σου όσο χρειάζεται για να πληρώσεις αυτό που θα αγοράσεις. Δεν προσθέτεις εσύ funds στην paypal, αυτή αυτόματα κάνει ανάληψη όσα χρειάζεται μόνο.
Το 1,5ευρώ φαντάζομαι θα είναι επιστροφή από το verify της κάρτας.

Επισκέπτης
Επισκέπτης


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

PAYPAL-EBAY Empty Απ: PAYPAL-EBAY

Δημοσίευση από Santeron Παρ Μαρ 12, 2010 10:38 am

Το αρχικό 1,5 euro στο βάζει για να πιστοποιήσει ότι η κάρτα είναι δική σου. Θα σου έρθει με τον επόμενο λογαριασμό μία χρέωση 1,5 euro από το paypal με έναν κωδικό. Αυτόν τον κωδικό πρέπει να βάλεις στο paypal για να "ενεργοποιήσεις" την κάρτα. Αυτά στα επιστρέφει με την πρώτη αγορά που θα κάνεις. Δεν ξέρω πολλές λεπτομέρειες για το πως χρεώνει το paypal οπότε καλύτερα να σε βοηθήσει κάποιος άλλος.
Santeron
Santeron
Admin
Admin

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 1531
Ηλικία : 38
Τόπος Διαμονής : New Smirni, Athens, Greece
Ημ/νία εγγραφής : 07/06/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

PAYPAL-EBAY Empty Απ: PAYPAL-EBAY

Δημοσίευση από SEGKA Παρ Μαρ 12, 2010 10:40 am

phoebus έγραψε:Μόλις τελειώσουν τα fund θα κάνει ανάληψη από την κάρτα σου όσο χρειάζεται για να πληρώσεις αυτό που θα αγοράσεις. Δεν προσθέτεις εσύ funds στην paypal, αυτή αυτόματα κάνει ανάληψη όσα χρειάζεται μόνο.
Το 1,5ευρώ φαντάζομαι θα είναι επιστροφή από το verify της κάρτας.


ακριβως αυτο ειναι το 1,5 ευρω!!!

δηλαδη για αγορα απο ebaυ διαλεγω το προιον και πατωντας αμεση αγορα μετα χρεωνεται υτοματα στην πιστωτικη το ποσο και επικοινωνω με τν πωλητη οτι εχω πληρωσει ωστε να στειλει το προιον?????
SEGKA
SEGKA
Power user
Power user

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 195
Ηλικία : 34
Τόπος Διαμονής : Korydallos
Ημ/νία εγγραφής : 17/01/2008

http://www.Cashjite.com/?share=7987

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

PAYPAL-EBAY Empty Απ: PAYPAL-EBAY

Δημοσίευση από Επισκέπτης Παρ Μαρ 12, 2010 10:53 am

SEGKA έγραψε:
δηλαδη για αγορα απο ebaυ διαλεγω το προιον και πατωντας αμεση αγορα μετα χρεωνεται υτοματα στην πιστωτικη το ποσο και επικοινωνω με τν πωλητη οτι εχω πληρωσει ωστε να στειλει το προιον?????

Μόλις κερδίσεις στην δημοπρασία θα πας στην σελίδα της δημοπρασίας που κέρδισες και θα πατήσεις "pay now" ή θα πας στο email που θα έρθει από το ebay ή από το "my ebay" πάνω δεξιά. Τώρα δεν το θυμάμαι απέξω αλλά θα το βρεις δεν είναι δύσκολο.

Μόλις λοιπόν πατήσεις pay now θα σε πάει στην σελίδα της paypal όπου θα κάνεις login και θα επιβεβαιώσεις την πληρωμή. Μόλις γίνει η πληρωμή θα σου έρθει mail από την paypal ότι η πληρωμή έγινε ( σαν απόδειξη ).

Αν έχεις ρυθμίσει στο ebay και στην paypal την διεύθυνση αποστολής σωστά τότε δεν υπάρχει κανένας λόγος να επικοινωνήσεις με τον πωλητή. Αυτός θα δει την διεύθυνσή σου από το ebay ή paypal και θα το στείλει εκεί.

(Επίσης σχεδόν πάντα ο πωλητής θα στείλει μέσω ebay email σε εσένα ότι το προϊόν ταχυδρομήθηκε και είναι στον δρόμο.)
(μπορεί να πάρει μέρες μέχρι την αποστολή, 1-5 πχ.)
(Αυτά που σου λέω τώρα είναι στο περίπου, δεν τα θυμάμαι απέξω)

Επισκέπτης
Επισκέπτης


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

PAYPAL-EBAY Empty Απ: PAYPAL-EBAY

Δημοσίευση από SEGKA Παρ Μαρ 12, 2010 11:00 am

οκ βοηθησες πολυ!!! μπηκαμε σε μπελαδες με την κολογραφιδ ατου lg Razz
SEGKA
SEGKA
Power user
Power user

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 195
Ηλικία : 34
Τόπος Διαμονής : Korydallos
Ημ/νία εγγραφής : 17/01/2008

http://www.Cashjite.com/?share=7987

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης