www.electronicsteipir.gr
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Counter Strike

+2
fx125cc
pas2007
6 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Counter Strike Empty Counter Strike

Δημοσίευση από pas2007 Τρι Οκτ 27, 2009 2:31 am

Καλησπέρα συνάδελφοι.
Στην αίθουσα internet της σχολής μας βλέπω πολλούς που παίζουν το counter strike νομίζω χωρίς να φέρνουν αυτοί σε κάποιο flashακι η να το κατεβάζουν εκείνη την ώρα.

Επειδή έχω καιρό ν'ασχοληθώ με pcgames και μου άρεσε το counter strike πως γίνεται αυτό?
Παίζεις μέσω κάποιας σελίδας, με streaming απ'το Internet?
Ευχαριστώ

pas2007
User
User

Αριθμός μηνυμάτων : 81
Ηλικία : 38
Τόπος Διαμονής : Πειραιάς
Ημ/νία εγγραφής : 04/10/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Counter Strike Empty Απ: Counter Strike

Δημοσίευση από fx125cc Τρι Οκτ 27, 2009 10:42 am

Βλέπω ότι είσαι νέος και θα απαντήσω με επιείκεια
ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΠΑΙΖΟΥΝ ON LINE ΣΚΑΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΙΘΟΥΣΑ ΤΗΣ ΣΧΟΛΗΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΓΕΛΟΙΟΙ. Αφού ο σκοπός της είναι η έρευνα
τι άλλο θα ακούσω, στην κενή ώρα ας παίξουμε και ένα CS.
Ρε δε πάτε καλά
Και άλλο τόσο εσύ που ζητάς και βοήθεια, αντί να ζητήσεις βοήθεια για κάποιο site για κάποια εργασία σε εργαστήριο
Τι να πω. ΤΡΑΒΑΤΕ ΝΑ ΛΙΩΣΕΤΕ ΤΑ ΜΥΑΛΑ ΣΑΣ ΜΕ ONLINE MMORPG KAI SHOUT EM UP
και μετά βγείτε σε μια παράταξη και πείτε στο ΤΕΙ ΠΕΙΡΑΙΑ 7 ΧΡΟΝΙΑ Μ.Ο ΓΙΑ ΠΤΥΧΙΟ, αν θέλετε να παίζεται τέτοια πως να περάσετε μαθήματα στην ώρα σας.

Άι στο λύκο συγχύστηκα Evil or Very Mad

ΥΓ
Και να σου πω κάτι να ξέρεις δεν θα απάνταγα έτσι αν έκανες το post στο κατάλληλο section που αν έψαχνες θα έβλεπες ότι έχουμε ανοίξει θέμα με online games
,μα και εσύ να ζητάς βοήθεια για το δίκτυο της σχολής για να παίξεις, έλεος δηλαδή

Τώρα βέβαια αν θες βοήθεια για να το δοκιμάσεις σπίτι σου τότε αλλάζει το θέμα. Αλλά για να παίξεις στην αίθουσα της σχολής είμαι κάθετος και δεν θα ήθελα να δω κανέναν να σου προτείνει λύση γιατί έτσι θα τα ισοπεδώσουμε όλα
fx125cc
fx125cc
Guru
Guru

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 318
Ηλικία : 43
Τόπος Διαμονής : Περιστέρι
Ημ/νία εγγραφής : 27/11/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Counter Strike Empty Απ: Counter Strike

Δημοσίευση από pas2007 Τρι Οκτ 27, 2009 11:43 am

δεν ειχα σκοπο να απαντησω αλλα τραβα βρες καμια γκομενα να ξεθολωσεις.
δεν καταλαβαινω τι ζορι τραβας αλλα αφου εδω ειναι ενοτητα για γενικη συζυτηση μπορει ο καθενας να ποσταρει οτι σχετικο με παιχνιδια θελει.
Αν δεν σου αρεσει τοτε προβλημα σου.
ΤΟ οτι εισαι VIP member δεν σημαινει οτι μπορεις και να κρινεις. Ο καθενας ειναι ελευθερος να κανει οτι θελει.
Μηπως εχεις κολλημα με τη χουντα και δεν στο εχουν πει?
Αει στον λυκο.

pas2007
User
User

Αριθμός μηνυμάτων : 81
Ηλικία : 38
Τόπος Διαμονής : Πειραιάς
Ημ/νία εγγραφής : 04/10/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Counter Strike Empty Απ: Counter Strike

Δημοσίευση από fx125cc Τρι Οκτ 27, 2009 3:24 pm

Δε το ξέραμε ότι φτιάχτηκε η αιθουσα internet για να πηγαίνει ο κάθε στενόμυαλος σαν και εσένα να παίζει counter strike

-Εσύ είσαι αυτός που θέλει γκόμενα και όχι Counter Strike

-Μη ξεχνάς ότι είναι φόρουμ του τμήματος ηλεκτρονικής, και κακό δεν κάνει να ψάχνεις και λίγο παλιά θέματα

-Εσύ δεν πόσταρες κάτι σχετικό με παιχνίδια
ΑΛΛΑ ΤΟ ΠΩΣ ΘΑ ΠΑΙΞΕΙΣ ΣΤΗΝ ΑΙΘΟΥΣΑ ΤΟΥ ΤΕΙ, ΓΙΑ ΤΟΝ ΘΕΟ ΡΕ ΦΙΛΑΡΑ
ΜΗΠΩΣ ΤΗΝ ΑΙΘΟΥΣΑ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΟΥΜΕ INTERNET CAFE
ΝΑ βγάζουν και κανένα παραπάνω μεροκάματο οι υπεύθυνοι

Μα καλά, πόσο σοβαρός είσαι με αυτό που πήγες και Postαρες, μα την Παναγία κάτσε λίγο σκέψου.
ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΒΛΑΚΕΣ ΕΚΕΙ ΣΤΗΝ ΑΙΘΟΥΣΑ ΠΟΥ ΑΦΗΝΟΥΝ ΤΟΥΣ ΣΠΟΥΔΑΣΤΕΣ ΝΑ ΠΑΙΖΟΥΝ ONLINE GAMES. Θα μας τρελαίνεται τελείως. Και έχει το θράσος να ρωτάς κάτι τέτοιο

Ξέρω αντιδρώ υπερβολικά, αλλά δεν άντεξα
Σε φορουμ για ηλεκτρονικά και συζητήσεις για το τμήμα να ρωτάς κάτι που πρέπει να είναι παράδειγμα προς αποφυγήν
Δε παίζει κανένα ρόλο που είμαι VIP, μα κανέναν σου λέω
Εξάλλου μόνος σου το είπες "Ο καθένας είναι ελεύθερος να κάνει ότι θέλει" (έτσι βέβαια θεωρείτε την Δημοκρατία(κούνια που σας κούναγε))

Παρακαλώ έναν Mod η Admin
Να κλειδώσει το θέμα ή να μου πει τουλάχιστον ότι είμαι λάθος

Και ξανασυμπληρώνω, είμαι υπερβολικός εδώ το παραδέχομαι. αλλά έλεος... οδηγίες για CS στην αίθουσα του ΤΕΙ. λίγο τσίπα ρε παιδιά, μη τα γ.......ε όλα
Δηλαδή γουστάρετε την αίθουσα για online gaming;
μου θυμίζει το θέμα με το wifi και τα online games στους διαδρόμους του ΤΕΙ, τουλάχιστον αυτό ήταν υποφερτό κάπως
fx125cc
fx125cc
Guru
Guru

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 318
Ηλικία : 43
Τόπος Διαμονής : Περιστέρι
Ημ/νία εγγραφής : 27/11/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Counter Strike Empty Απ: Counter Strike

Δημοσίευση από Eladir Τετ Οκτ 28, 2009 4:11 am

Αμα ο αλλος εχει κενο κανα 4 ωρες και πρεπει να κατσει στο ΤΕΙ που ειναι το κακο να παει στην αιθουσα internet να περασει την ωρα του οπως αυτον θεωρει καλυτερα ?

Τωρα για το πως παιζουν CS δεν ξερω, το εχω δει και εγω μερικες φορες.
Eladir
Eladir
Power user
Power user

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 166
Ηλικία : 35
Τόπος Διαμονής : Αθηνα
Ημ/νία εγγραφής : 23/09/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Counter Strike Empty Απ: Counter Strike

Δημοσίευση από fx125cc Τετ Οκτ 28, 2009 4:34 am

Ασχέτως λοιπόν με την υπερβολική μου αντίδραση, Eladir πιστεύεις ότι κάτι τέτοιο είναι σωστό;;;
δηλαδή αν κάνουν αίθουσα internet και στο δικό μας κτίριο, να την χρησιμοποιούμε για τέτοιους λόγους;;
Συγνώμη παιδιά αλλά δεν νομίζω να ακούγετε και πολύ καλά.
Είδα το Θέμα και διαβάζοντας το νόμιζα ότι ο topic starter θα έδειχνε την δυσαρέσκιά του για κάτι τέτοιο, αντί αυτού , ζητάει βοήθεια για παίξει σε αίθουσα Ακαδημαϊκού Ιδρύματος online shout em up που παίζεται σε Internet cafe. Αν έχει κενό και θέλει τους ελάχιστους πόρους που δίνουν στο ΤΕΙ μας, και ευτυχώς που έχουμε και αυτήν την αίθουσα σε όλο το ΤΕΙ, να τους χαραμίσει έτσι, τι άλλο να πω;;
Ας πάει έξω να πιει ένα καφέ, να βρει και ένα Internet cafe να παίξει, αλλά ξέχασα αυτό κοστίζει, αφού το ΤΕΙ είναι τζάμπα ας εκμεταλλευτούμε την ευκολία που μας δίνει το Ίδρυμα για άλλο σκοπό. Δεν είναι κανένας βλάκας ο pas2007, γιατί να βγει έξω και να πληρώσει ενώ στο ΤΕΙ είναι δωρεάν Laughing

Ρε 'σεις πάτε στο ΤΕΙ να μάθετε ή γιατί έχει Free internet και φθηνό καφέ;;

Α ρε Έλληνες master στα παραθυράκια (και δεν εννοώ στα Windows).
fx125cc
fx125cc
Guru
Guru

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 318
Ηλικία : 43
Τόπος Διαμονής : Περιστέρι
Ημ/νία εγγραφής : 27/11/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Counter Strike Empty Απ: Counter Strike

Δημοσίευση από Santeron Τετ Οκτ 28, 2009 7:33 am

Πρώτον, lol από το site του κ. Δημόπουλου που μόλις κατάλαβα τι εννοούσε:
Αντί να χάνετε το χρόνο σας με το Counter Strike...
- Windows 7 Review (PDF 488 KB)
- Cloud Computing (PDF 433 KB)
και όποιος δεν μπορεί να τα διαβάσει, ας πάει να μάθει Αγγλικά ή να αλλάξει επάγγελμα.

Δεύτερον, συμφωνώ με τον fx125cc πάνω στο θέμα απλά δεν είμαι υπέρ της "σκληρής" γλώσσας που χρησιμοποίησε. Μπορούσες να εκφράσεις την δυσαρέσκεια σου αλλιώς. Όσο για τον pas2007, θεωρώ ότι είναι ξεκάθαρη η κατεύθυνση του forum στην οποιαδήποτε ακαδημαϊκή ανησυχία του καθενώς αλλά νομίζω ότι αυτή δεν είναι μία από αυτές. Στο πλαίσιο την κοινότητας που έχουμε δημιουργήσει, έχουμε μιλήσει αρκετές φορές για gaming αλλά αυτό το ζήτημα είναι λίγο τραβηγμένο. Δεν θα μπω στην διαδικασία να σε κρίνω στο τι κάνεις στον ελεύθερό σου χρόνο μέσα στην σχολή αλλά το μόνο που έχω να πω είναι ότι κάποια στιγμή πρέπει να καταλάβουμε ότι είμαστε φοιτητές και κατ' επέκταση επιστήμονες και πρέπει να κόψουμε τις βλακείες και να επικεντρωθούμε σε αυτό που κάνουμε.

Anyway όπως και να έχει δεν μ' αρέσει να κλειδώνω θέματα αλλά αμα συνεχίσετε τις βλακείες θα το κάνω (έχω μεθύσει από την εξουσία)... Very Happy
Santeron
Santeron
Admin
Admin

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 1531
Ηλικία : 38
Τόπος Διαμονής : New Smirni, Athens, Greece
Ημ/νία εγγραφής : 07/06/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Counter Strike Empty Απ: Counter Strike

Δημοσίευση από fx125cc Τετ Οκτ 28, 2009 8:03 am

Ομολόγησα ότι ήμουν υπερβολικός Crying or Very sad
αλλά κάποιες φορές δυστυχώς δεν κρατιέμαι. lol!
Αdmin και να το κλείδωνες δεν θα είχες και άδικο, απλά δε ξέρω τι θα υποθέσω αν θα βρεθεί άνθρωπος να δώσει βοήθεια cheers
fx125cc
fx125cc
Guru
Guru

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 318
Ηλικία : 43
Τόπος Διαμονής : Περιστέρι
Ημ/νία εγγραφής : 27/11/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Counter Strike Empty Απ: Counter Strike

Δημοσίευση από andi Τετ Οκτ 28, 2009 11:34 am

Δεν εχω καταλαβει πραγματικα ποια ειναι η ενοχληση σου φιλε fx125cc.Αντι να προσπαθησουμε να ζητησουμε μια μεγαλυτερη αιθουσα internet με περισσοτερα pc's και 24 λειτουργια μας ενοχλει πως αξιοποιουν οι φοιτητες τον ελευθερο του χρονο.ΟΠΩΣ ΘΕΛΟΥΝ ΘΑ ΤΟΝ ΑΞΙΟΠΟΙΟΥΝ!!!Ειδαμε και κατι αλλους 28 ιδες που ειναι βουτηγμενοι στα βιβλια (και καλα!!)και νομιζουν πως θα γινουν super ηλεκτρονικοι.Να εχουμε και λιγακι το γνωθι σαυτον κυριε fx125cc...
YΓ. Και επειδη πιστευω πως ο καθε φοιτητης ειναι υπευθυνος για οποιαδηποτε ενεργεια που κανει θα σας πω πως και εγω επαιξα απο περιεργεια αυτο το παιχνιδι και δεν νομιζω να εγινα γελειος τοσο ξαφνικα...
Το παιχνιδι το κατεβαζεις απο το mininova και υστερα το μεταφερεις στο utorrent(μεσα σε 3 λεπτα ειναι ετοιμο).ΚΑΛΗ ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΗ [/b]
andi
andi
Power user
Power user

Αριθμός μηνυμάτων : 114
Ηλικία : 36
Ημ/νία εγγραφής : 02/05/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Counter Strike Empty Απ: Counter Strike

Δημοσίευση από fx125cc Τετ Οκτ 28, 2009 4:38 pm

Λοιπόν ένα ένα
φίλε μου καταρχάς είσαι κλασικός κοιταξοδουλακιας με αυτά που γράφεις, δηλαδή κοιτάς την δουλίτσα σου και θες και οι άλλοι να κάνουν το ίδιο (εμ δε πάει έτσι)
1)Δεν εχω καταλαβει πραγματικα ποια ειναι η ενοχληση σου φιλε fx125cc
Αν είχαμε λίγο μυαλό παραπάνω θα ενοχλούμασταν πολλοί, εγώ δε καταλαβαίνω πως σας αρέσει αυτό να γίνεται, αλλά από την στιγμή που κάτι γενικώς δεν ενοχλεί η νοοτροπία λέει άστο να γίνεται, όχι φίλε εκ πείρας σου μιλάω καλό είναι κάτι που ενοχλεί ηθικά, να λέγεται
2)Αντι να προσπαθησουμε να ζητησουμε μια μεγαλυτερη αιθουσα internet με περισσοτερα pc's και 24 λειτουργια
Πραγματικά αστειεύεσαι, δε νομίζω να θες κανένας να το πάρει στα σοβαρά αυτό;; Αν θες να το πάρουμε σοβαρά αυτό, ορίστε οι παρατάξεις σε περιμένουν και ο Πρόεδρος επίσης, αν και καλύτερα να πάω εγώ μια βόλτα γιατί αφού όλοι κοιτάν τις δουλειές τους κάποιος πρέπει να καταντήσει γραφικός διαμαρτυρώντας για το αυτονόητο.
3)μας ενοχλει πως αξιοποιουν οι φοιτητες τον ελευθερο του χρονο
Καρφάκι δε μου καίγεται για το τι θα κάνει στον ελεύθερο του χρόνο, αλλά νομίζω ότι τα ισοπεδώνουμε όλα ρωτώντας κάτι τέτοιο σε αυτό το φόρουμ, η ερώτηση με πείραξε, αν την έκανε στο insomnia ε δε νομίζω να αντιδρούσα έτσι, ισα ισα θα έκανα πλάκα λεγοντας του καλα εκει στο ΤΕΙ που πας σας αφήνουν να παίζεται τέτοια; ε ρε μάθηση
4)Ειδαμε και κατι αλλους 28 ιδες που ειναι βουτηγμενοι στα βιβλια (και καλα!!)και νομιζουν πως θα γινουν super ηλεκτρονικοι.Να εχουμε και λιγακι το γνωθι σαυτον κυριε fx125cc
δε θα το σχολιάσω πολύ, κάνε ένα ψάξιμο να δεις γιατί είμαι 28 και ακόμα σπουδάζω, ενώ άλλοι είναι 30+ παντρεμένοι και χρωστάν 20 μαθήματα και πόσα εργαστήρια, για την πληροφόρηση σου λοιπόν χρωστάω ένα μάθημα και κάνω την πτυχιακή μου. επίσης πήγα φαντάρος (Δόκιμος)και έχασα 17 μήνες και επίσης δεν κατάφερα να πάρω ούτε μία φοιτητική άδεια με αποτέλεσμα να χάσω 7 εξεταστικές, επίσης, πάλι, δούλευα πριν πάω φαντάρος και δουλεύω ακόμα, όλοι γνωρίζουμε πόσο δύσκολο είναι να συμβαδίσουν αυτά τα δύο. Σου εύχομαι στην ηλικία μου να έχεις κάνει το μεταπτυχιακό σου.
5)γω επαιξα απο περιεργεια αυτο το παιχνιδι και δεν νομιζω να εγινα γελειος τοσο ξαφνικα...
αν το έπαιξες μέσα στην αιθουσα internet του ΤΕΙ συγνώμη που στο λέω αλλά είσαι(διάβασε ποιους αποκαλώ έτσι και γιατί).Σπίτια σας κάντε ότι θέλετε, είναι ντροπή να εκμεταλευόμαστε τους πόρους του ΤΕΙ για άλλο σκοπό, στην τελική εσείς δε μαθαίνεται τίποτα.(βέβαια μπορείς να μου πεις πρόβλημά σου, αλλά έτσι είμαστε,κάνουμε την βλακεία και μετά δεν γουστάρουμε κανέναν να μας πει τίποτα)
6)ΚΑΛΗ ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΗ
είσαι απίστευτος, μόλις οδήγησες έναν σπουδαστή που δεν ενδιαφέρετε και πολύ για το τι σπουδάζει, από ότι φαίνεται, στο να κάνει την γυφτιά πραγματικά,παίζοντας Online από το ΤΕΙ άκουσον άκουσον.

Η βοήθεια σου θα είναι πολύτιμη, ελπίζω στο μέλλον όμως τέτοιες βοήθειες να είναι αχρείαστες γιατί πραγματικά είναι άλλο ένα από τα πολλά που διασύρουν την σχολή αν δεν το έχετε καταλάβει, μην φονάζεται όμως για προβλήματα στην σχολή όταν εσείς οι ίδιοι σηκώνεται τα χέρια ψηλά και δεν κάνετε κάτι να αλλάξει αυτό
Αν όμως προσπαθήσατε να κάνετε κάτι και καταλήξατε όπως εγώ σε αυτό το Θέμα του φόρουμ, τότε σας καταλαβαίνω απόλυτα.
Νομίζω πως αφού δόθηκε η πολυπόθητη βοήθεια καλό θα ήταν να κλειδωθεί το topic δεν αντέχω άλλο clown
fx125cc
fx125cc
Guru
Guru

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 318
Ηλικία : 43
Τόπος Διαμονής : Περιστέρι
Ημ/νία εγγραφής : 27/11/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Counter Strike Empty Απ: Counter Strike

Δημοσίευση από tmac Τετ Οκτ 28, 2009 6:40 pm

Locked και παρακαλώ να μην συνεχιστεί γιατί στο θέμα internet υπάρχει γενικά μια ευαισθησία Very Happy
tmac
tmac
Guru
Guru

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 418
Ηλικία : 35
Τόπος Διαμονής : Νέα Φιλαδέλφεια
Ημ/νία εγγραφής : 30/10/2007

http://alluminatoi.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης