www.electronicsteipir.gr
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

ΣΤΟΧΑΣΤΙΚΑ ΕΡΩΤΗΣΗ

4 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

ΣΤΟΧΑΣΤΙΚΑ ΕΡΩΤΗΣΗ Empty ΣΤΟΧΑΣΤΙΚΑ ΕΡΩΤΗΣΗ

Δημοσίευση από xifias Δευ Μαρ 16, 2009 11:49 am

Εχω μια απορια,ξερει κανεις να μου πει αν πρεπει να παρω τα στοχαστικα συστηματα θεωρια και εργαστηριο μιας κ εχω περασει το CAD παλια,κ τωρα περασα κ την οικονομοτεχνικη αναλυση.ειχα ακουσει πως οποιος εχει περασει αυτα τα 2 του περνιεται ο βαθμος κ στα στοχαστικα.εχετε υποψιν τιποτα?αν ειναι να ξερω για να γραφτω εργαστηριο.
xifias
xifias
Power user
Power user

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 258
Ηλικία : 39
Ημ/νία εγγραφής : 05/07/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΣΤΟΧΑΣΤΙΚΑ ΕΡΩΤΗΣΗ Empty Απ: ΣΤΟΧΑΣΤΙΚΑ ΕΡΩΤΗΣΗ

Δημοσίευση από tmac Δευ Μαρ 16, 2009 12:05 pm

Αν έχεις περάσει πριν την αλλαγή του εξαμήνου προγράμματος σπουδών το CAD, ο βαθμός που είχες πάρει θα πάει στα Στοχαστικά.

Το ότι πέρασες το ΔΟΝΑ του Κοκκώση τώρα κανονικά δεν σημαίνει ότι πέρασες και το εργαστηριακό μέρος, όταν πήγαμε κάποια παιδιά να ρώτησουμε τον Κοκκώση για αυτό το ζήτημα μας είπε ότι προσπάθησε να συνεννοηθεί με την γραμματεία και να επικοινωνήσει με την υπεύθυνη του τμήματος. Θεωρούσε ότι ήταν αυτονόητο αλλά...τέσπα. Είπε ότι εφόσον έχουμε περάσει το CAD παλιά δεν τίθεται θέμα να το ξαναχρωστάμε.

Άρα λογικά είσαι ΟΚ και πέρασες Στοχαστικά με τον βαθμό του CAD , και στο τωρινό πρόγραμμα έχεις περάσει το θεωρητικό μέρος του ΔΟΝΑ (δλδ αυτό που έδωσες και πέρασες τώρα) και το εργαστηριακό εφόσον συνεννοηθεί κάποτε η γραμματεία με τον Κοκκώση.

Πήγα δλδ σήμερα στην γραμματεία και μου είπαν μέχρι και ότι όχι μόνο το μάθημα έχει αλλάξει, αλλά ότι το κάνει και άλλος καθηγητής!!!! Ότι να ναι όμως...


Έχει επεξεργασθεί από τον/την tmac στις Δευ Μαρ 16, 2009 1:07 pm, 1 φορά
tmac
tmac
Guru
Guru

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 418
Ηλικία : 35
Τόπος Διαμονής : Νέα Φιλαδέλφεια
Ημ/νία εγγραφής : 30/10/2007

http://alluminatoi.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΣΤΟΧΑΣΤΙΚΑ ΕΡΩΤΗΣΗ Empty Απ: ΣΤΟΧΑΣΤΙΚΑ ΕΡΩΤΗΣΗ

Δημοσίευση από xifias Δευ Μαρ 16, 2009 12:23 pm

αποτι βλεπω στο προγραμα ο καθηγητης του διαχειρηση εργων CAD κ κατασκευη ειναι ο ιδιος.οποτε στοχαστκα θεωρια εργαστηριο δεν τα παιρνω.οκ.

βρηκα κ το χαρτι με τις αντιστοιχιες και λεει και καποια αλλα πραγματα κει.οπως οτι αν εχεις περασει ενα δονα του 5ου η 6ου εξαμηνου (περασα ενα που το εκανε ο κοκονης) σου περνανε τον βαθμο αυτο κ στα υπολοιπα 3 (αυτο εχει γινει σε μενα).κ παρακατω λεει οτι κατα τη μεταφορα στο νεο προγραμα αυτοι οι βαθμοι θα περαστουν σε 3 μαθηματα του νεου προγραματος 1 δονα κ 2 μη δονα.

δηλαδη σου περνανε μετα συστηματα διασφ ποιοτητας-κεραιες-μικροκυματα η ηλεκτρονικες μετρησεις αισθητηρια?

ειναι καλη προσφορα μπορω να πω..!αν ειναι ετσι..
xifias
xifias
Power user
Power user

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 258
Ηλικία : 39
Ημ/νία εγγραφής : 05/07/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΣΤΟΧΑΣΤΙΚΑ ΕΡΩΤΗΣΗ Empty Απ: ΣΤΟΧΑΣΤΙΚΑ ΕΡΩΤΗΣΗ

Δημοσίευση από tmac Δευ Μαρ 16, 2009 1:10 pm

(έκανα μια διορθωσούλα στο προηγούμενο post στην πρώτη γραμμή)

Εγώ αυτό το εξάμηνο πέρασα τη Διασφάλιση Ποιότητας του Κωστή, δλδ πέρασα το ΔΟΝΑ του Κοκκώση??? Γιατί πήγα σήμερα στη γραμματεία για να δηλώσω μαθήματα και δεν μου το είχαν διαγράψει...καλά θα πέσει πολύ γέλιο.
tmac
tmac
Guru
Guru

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 418
Ηλικία : 35
Τόπος Διαμονής : Νέα Φιλαδέλφεια
Ημ/νία εγγραφής : 30/10/2007

http://alluminatoi.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΣΤΟΧΑΣΤΙΚΑ ΕΡΩΤΗΣΗ Empty Απ: ΣΤΟΧΑΣΤΙΚΑ ΕΡΩΤΗΣΗ

Δημοσίευση από xifias Δευ Μαρ 16, 2009 1:30 pm

αποτι εχω καταλαβει το δονα του κοκοση ειναι "αυτονομο" μαθημα.τα μαθηματα δονα που περναγες ενα κ σου περναγαν κ αλλα πρεπει ναναι μονο αυτα του 5-6-7ου εξαμηνου.ξαναρωτα καλου κακου.
xifias
xifias
Power user
Power user

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 258
Ηλικία : 39
Ημ/νία εγγραφής : 05/07/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΣΤΟΧΑΣΤΙΚΑ ΕΡΩΤΗΣΗ Empty Απ: ΣΤΟΧΑΣΤΙΚΑ ΕΡΩΤΗΣΗ

Δημοσίευση από tmac Δευ Μαρ 16, 2009 1:58 pm

Λογικά έτσι θα είναι, αλλά γιατί μου είπαν να δηλώσω μόνο του Κωστή?

Τέσπα...θα ρωτήσω. Άλλες σκοτούρες δεν είχαμε, θα μας πρίζουν τα συκώτια και τα ΔΟΝΑ τώρα...Razz
tmac
tmac
Guru
Guru

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 418
Ηλικία : 35
Τόπος Διαμονής : Νέα Φιλαδέλφεια
Ημ/νία εγγραφής : 30/10/2007

http://alluminatoi.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΣΤΟΧΑΣΤΙΚΑ ΕΡΩΤΗΣΗ Empty Απ: ΣΤΟΧΑΣΤΙΚΑ ΕΡΩΤΗΣΗ

Δημοσίευση από mitsos Τρι Μαρ 17, 2009 12:33 am

Το δονα του τριτου ειναι ανεξαρτητο απο τα δονα των τελευταιων εξαμηνων. Αν δεν κανω λαθος τωρα εχει γινει η θεωρια του cad.
mitsos
mitsos
Power user
Power user

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 248
Ηλικία : 38
Ημ/νία εγγραφής : 24/06/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΣΤΟΧΑΣΤΙΚΑ ΕΡΩΤΗΣΗ Empty Απ: ΣΤΟΧΑΣΤΙΚΑ ΕΡΩΤΗΣΗ

Δημοσίευση από Asmodeus Τρι Μαρ 17, 2009 12:07 pm

Aπο οτι εχω καταλαβει και οτι μου εξηγησαν στην γραμματεια ισχυουν τα εξεις

α) Αυτοι που περασαν τωρα (Χειμερινο 2008) το ΔΟΝΑ οικονομοτεχνηκη αναλυση δεν εχουν καποιο παραπανω οφελος. Αυτοι που το περασαν τα παλαιοτερα εξαμηνα περνανε και το εργαστηριο CAD.

β) Οσοι περασαν CAD τωρα (Χειμερινο 2008) δεν εχουν παραπανω οφελος (διατηρω μια επιφυλαξη για αυτο το σκελος). Αυτοι που το περασαν τα παλαιοτερα εξαμηνα περνανε και Στοχαστικα και θεωρια και εργαστηριο.

γ) Οσοι ειχαν περασει εστω ενα ΔΟΝΑ (εκτως της οικονομοτεχνηκης αναλυσης) τα παλαιοτερα εξαμηνα περνανε 3 μαθηματα ενα ΔΟΝΑ και 2 μη ΔΟΝΑ συμφωνα με τον πινακα αντιστοιχιων και αναλογα με την κατευθηνση που ειχαν δηλωσει. Αυτοι που δεν ειχαν δηλωσει καποια κατευθηνση ποτε στο ΤΕΙ αυτοματως η γραμματεια τους θετει ως κατευθηνση Τηλεπικοινωνιων και ισχυουν οι συγκεκριμενες αντιστοιχιες (δηλαδη περνανε ΣΔΠ - ΨΕΣ - Αισθητηρες). Αυτοι που δεν ειχαν περασει κανενα ΔΟΝΑ τοτε επρεπε να περασουν το προηγουμενο εξαμηνο (Χειμερινο 2008) τα ΣΔΠ ετσι ωστε να ισχυουν ολα τα παραπανω του σκελους γ.

Ελπιζω να εγινα κατανοητος

Μη ξαφνιαστητε αν παρετε αναλυτικη και δεν σας εχουν περασει καποια μαθηματα γιατι σημερα ρωτησα στη γραμματεια και μου ειπαν οτι να μην ανησυχουμε αν δε δουμε τα ΨΕΣ-Αισθ. πχ περασμενα ακομα γιατι αυτο θα παρει λιγο χρονο μεχρι να γινει η ολοκληρωτικη αλλαγη του προγραμματος

Asmodeus
Power user
Power user

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 172
Ηλικία : 38
Ημ/νία εγγραφής : 11/10/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης