www.electronicsteipir.gr
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Μια κρίσημη απορία σχετικά με αλλαγή προγράματος και τα ΣΑΕ

4 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Μια κρίσημη απορία σχετικά με αλλαγή προγράματος και τα ΣΑΕ Empty Μια κρίσημη απορία σχετικά με αλλαγή προγράματος και τα ΣΑΕ

Δημοσίευση από fx125cc Παρ Φεβ 27, 2009 6:21 am

Παιδιά εχω μια κρίσιμη απορία και μόνο που σκέφτομαι οτι ίσως για εμένα να ισχύει τρέμω στην ιδέα Shocked
Που λέτε εγώ μπήκα στην σχολή το 2000 τον Φεβρουάριο από τότε εχει αλλάξει το πρόγραμμα σπουδών 2 φόρες αν δε κάνω λάθος,
για εμάς τους παλιούς όμως, υπήρχαν εξαιρέσεις όπως οι αλυσίδες που σπάσανε για να πάρουμε τα μαθήματά και να τελειώνουμε υποτίθεται πιο γρήγορα.
Όμως τώρα με την νέα αλλαγή παρατήρησα οτι τα ΣΑΕ Ι+ΙΙ έγιναν ένα μάθημα όπως κάποτε τα Μικροκύματα
Όταν όμως πήγα να γραφτώ τον Σεπτέμβρη-Οκτώβρη και έδωσα την αίτηση στην γραμματεία, όταν την κοίταξαν δε μου είπαν ότι για μας τους παλιούς ισχύει να δηλώσεις και το εργαστήριο υποχρεωτικά τώρα πια, οπότε ο τύπος την κοίταξε και μου είπε ότι είναι εντάξει η αίτηση μου,και δεν μου επισήμανε ότι τώρα με το νέο είμαι αναγκασμένος να επιλέξω και το εργαστήριο, Αφού είδε ότι επέλεξα ΣΑΕ, αν θυμάμαι καλά αν είχες περάσει το εργαστήριο σου περνάγαν την θεωρία όπως στα Ψηφιακά

Κανονικά αφού είδε ότι είχα επιλέξει ΣΑΕ θα έπρεπε να με ρωτήσει αν έχω περάσει το εργαστήριο οπότε να μην το διαλέξω
ΑΝ δεν ισχύει για μένα κάτι τέτοιο, τότε σωστά δεν μου είπε τίποτα, αφού κοίταξε τι εξάμηνο είμαι και λογικά σκέφτηκε ότι η αίτηση μου είναι σωστή
Αν όμως είναι λάθος τότε με χαντάκωσε που δεν μου είπε ότι έπρεπε να επιλέξω και το εργαστήριο διότι έτσι έφαγα ένα εξάμηνο τζάμπα, που μπορούσα να το είχα πάρει και να το πέρναγα το εργαστήριο αυτό το εξάμηνο(γαμώτο)

Με αυτήν την λογική ρε παιδιά, χρωστάω τώρα 5 θεωρίες, αν ίσχυαν όλες οι αλλαγές και για εμάς τους παλιούς τότε θα μου απαγόρευαν να δήλωνα ΣΑΕ γιατί δεν έχω περάσει Μαθηματικά ΙΙΙ, και Φίλτρα γιατί δεν έχω περάσει ΣΣΚ

Εγώ δήλωσα ΣΑΕ γιατί δεν έχω περάσει τα Ι ενώ τα ΙΙ μαζί με το εργαστήριο ήταν επιλογή από τομέα και έτσι για όσο καιρό αυτό ήταν σε ισχύ γλίτωνα το εργαστήριο και τα ΣΑΕ ΙΙ. Λογικά τώρα αυτό ισχύει για τους καινούργιους να έχουν μόνο ΣΑΕ σαν μάθημα και το εργαστήριο

Πείτε μου τώρα ότι πρέπει να δηλώσω το εργαστήριο στις νέες εγγραφές, περάσω δε περάσω, ΣΑΕ να τρελαθώ τελείως affraid
fx125cc
fx125cc
Guru
Guru

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 318
Ηλικία : 43
Τόπος Διαμονής : Περιστέρι
Ημ/νία εγγραφής : 27/11/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μια κρίσημη απορία σχετικά με αλλαγή προγράματος και τα ΣΑΕ Empty Απ: Μια κρίσημη απορία σχετικά με αλλαγή προγράματος και τα ΣΑΕ

Δημοσίευση από Perseas Παρ Φεβ 27, 2009 11:58 am

Makari na mi ginei etsi..
Apo tote ti stigmi pou egine eniaio to ma8ima ton SAE, akoma k gia emas pou perasame to ergastirio SAE2, (k xrostame ti 8eoria) uparxei i periptosi na to epanalaboume!!
An ginei auto, kapoioi 8a stenoxori8oun para polu..
Akouo nea k idees..
*
Perseas
Perseas
User
User

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 50
Ηλικία : 42
Τόπος Διαμονής : ΜΕΝΟΥΜΕ ΕΛΛΑΔΑ, ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΠΟΣΟ ΑΚΟΜΑ;;
Ημ/νία εγγραφής : 18/02/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μια κρίσημη απορία σχετικά με αλλαγή προγράματος και τα ΣΑΕ Empty Απ: Μια κρίσημη απορία σχετικά με αλλαγή προγράματος και τα ΣΑΕ

Δημοσίευση από fx125cc Παρ Φεβ 27, 2009 2:53 pm

Αν ισχύσει κάτι τέτοιο,τι να πω; απλά... το κέρατο μου μέσα δηλαδή
Εκεί που λες ότι τελειώνεις, τσακ πάρε και ένα αναμνηστικό εργαστήριο να μας θυμάσαι σαν σχολή
Αυτός που τελείωσε και πάει να πάρει πτυχίο ξάφνου από το πουθενά, δεν παίρνετε πτυχίο χρωστάτε ένα εργαστήριο
Ε όχι ρε μόνο στην Ελλάδα γίνονται αυτά
fx125cc
fx125cc
Guru
Guru

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 318
Ηλικία : 43
Τόπος Διαμονής : Περιστέρι
Ημ/νία εγγραφής : 27/11/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μια κρίσημη απορία σχετικά με αλλαγή προγράματος και τα ΣΑΕ Empty Απ: Μια κρίσημη απορία σχετικά με αλλαγή προγράματος και τα ΣΑΕ

Δημοσίευση από invi69 Κυρ Μαρ 01, 2009 5:03 am

egw pisteyw oti hrthe h wra na kapsoume thn sxolh!!!kala h wra exei erthei edw kai polu kairo!!!tha kleisoume olous tous kathhghtes se mia aithousa kai tha tous bgaloume na grapsoun exetaseis sta themata pou bazoun oi idioi. kai opoion den grafei deka tha ton bazoume na faei ena palmografo kai tha to skotwnoume PMW dimorfwsh!!!kai meta tha feroume rwsides sth sxolh na mas kanoun aytes mathima kai na patame oloi....
DEN THELW ALLES EXETASEIS!!!!
invi69
invi69
Boss
Boss

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 661
Ηλικία : 40
Τόπος Διαμονής : Πολυγωνο(οχι πενταγωνο)
Ημ/νία εγγραφής : 06/06/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μια κρίσημη απορία σχετικά με αλλαγή προγράματος και τα ΣΑΕ Empty Απ: Μια κρίσημη απορία σχετικά με αλλαγή προγράματος και τα ΣΑΕ

Δημοσίευση από Santeron Κυρ Μαρ 01, 2009 5:57 am

LOL... invi εσένα η φαντασία σου έχει αγγίξει άλλα επίπεδα Very Happy
Santeron
Santeron
Admin
Admin

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 1531
Ηλικία : 38
Τόπος Διαμονής : New Smirni, Athens, Greece
Ημ/νία εγγραφής : 07/06/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μια κρίσημη απορία σχετικά με αλλαγή προγράματος και τα ΣΑΕ Empty Απ: Μια κρίσημη απορία σχετικά με αλλαγή προγράματος και τα ΣΑΕ

Δημοσίευση από fx125cc Τρι Μαρ 03, 2009 5:09 am

Ρε 'σεις είπαμε, απαντήστε λίγο σοβαρά Rolling Eyes
είναι κρίσιμο, φανταστείτε κάποιον που μένει Κολοπετινίτσα π.χ και θέλει ΣΑΕ και Φίλτρα για να πάρει πτυχίο, και πηγένει και έρχεται μόνο στις εξεταστικές.
Τώρα πρέπει να νοικιάσει ξανά σπίτι για 1 6μηνο για να παρακολουθήσει το Εργαστήριο αν τελικά ισχύει κάτι τέτοιο
Ε δεν θα πακετωθεί ο άνθρωπος;
Και στην τελική να ήταν μια θεωρία, όπως αν δεν είχες περάσει Μικροκύματα 1 έπρεπε να πάρεις Συστήματα διασφάλισης ποιότητας, πάει στα κομμάτια,
Αλλά εργαστήριο ρε το φελέκι μου.
Αυτό το εξάμηνο θα πάρω Πτυχιακή.θα έχω 5 θεωρίες, και θα πρέπει να πάρω και το εργαστήριο ΣΑΕ
Όσοι ξέρετε δεν είναι και κανένα εύκολο εργαστήριο, απαιτεί προεργασίες και μια τελική εργασία σε ένα θέμα το οποίο από ότι είδα δεν είναι όλα ίδια από τότε που το είχα κάνει το εργαστήριο, δε μπορείς να πεις οκ με την εργασία θα ξαναπάρω την παλιά που του έκανα τότε.Και άντε να μην το περάσεις με την πρώτη να φας 2 εξάμηνα
Ε τρελό πακέτο
Γνώμη μου είναι ότι έπρεπε να πουν πως από το τάδε εξάμηνο και κάτω ισχύουν οι αλλαγές όπως κάναν με τις πρώτες αλλαγές στο πρόγραμμα σπουδών και εμείς δίναμε τις παλιές αιτήσεις
fx125cc
fx125cc
Guru
Guru

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 318
Ηλικία : 43
Τόπος Διαμονής : Περιστέρι
Ημ/νία εγγραφής : 27/11/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μια κρίσημη απορία σχετικά με αλλαγή προγράματος και τα ΣΑΕ Empty Απ: Μια κρίσημη απορία σχετικά με αλλαγή προγράματος και τα ΣΑΕ

Δημοσίευση από Perseas Τρι Μαρ 03, 2009 4:51 pm

Akribos!! Ego pou meno sti Beroia, ή 8a prepei na ksananoikiaso ena diamerisma gia na parakolou8o ena TOSO xrisimo kai ANAGKAIO ergastirio, me enan TOSO apaititiko ka8igiti, ή na pigainoerxomai kai na upoxreonomai filoksenoumenos se filous pou 8a me anexontai diladi ka8e Tetarti pou 8a einai (as poume) to ergastirio KAI 8A KLEINEI KA8E FORA POY TA AGAPHTA KOMATA 8A 8EOROYN ANAGKAIO NA KLEISOYN TH SXOLH GIA SYMPARASTASH STON EMFYLIO POLEMO THS SOMALIAS POY SYMPLHRONEI AISIOS TA 16 XRONIA!!
Pou k na sas po oti exo perasei to Ergastirio SAE2 me 6,8..
OI MERES THS AF8ONIAS SAS EINAI METRHMENES
*
Perseas
Perseas
User
User

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 50
Ηλικία : 42
Τόπος Διαμονής : ΜΕΝΟΥΜΕ ΕΛΛΑΔΑ, ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΠΟΣΟ ΑΚΟΜΑ;;
Ημ/νία εγγραφής : 18/02/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης