www.electronicsteipir.gr
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

S O S!!!!!!!!!!!!!!!!

+3
UQBARAIGIO
fx125cc
Billad
7 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

S O S!!!!!!!!!!!!!!!! Empty S O S!!!!!!!!!!!!!!!!

Δημοσίευση από Billad Παρ Δεκ 19, 2008 4:55 pm

Άμεση ανάγκη για την έμπρακτη ΣΟΒΑΡΗ-ΥΠΕΥΘΥΝΗ αλληλεγγύη των εργατικών σωματείων-ομοσπονδιών, των φοιτητικών συλλόγων και όλου του αγωνιζόμενου κινήματος τη Δευτέρα 22/12/08 στις 8:30 π.μ. στη Σχολή Ευελπίδων
Billad
Billad
Newbie
Newbie

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 15
Ηλικία : 39
Ημ/νία εγγραφής : 25/09/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

S O S!!!!!!!!!!!!!!!! Empty Απ: S O S!!!!!!!!!!!!!!!!

Δημοσίευση από Billad Παρ Δεκ 19, 2008 4:56 pm

Η αποκρουστική αστυνομική βία έδωσε ξανά δείγματα γραφής. Αυτή τη φορά δεν σεβάστηκε ούτε τον φαντάρο Γ.ΓΡ. (υπηρετεί στην Κω και σε δύο μήνες απολύεται) ο οποίος μαζί με την παρέα του έκανε αμέριμνος βόλτα στο κέντρο της Αθήνας.

Πιο συγκεκριμένα, στις 16:00 μ.μ. (18/12/08) στην συμβολή Ιπποκράτους και Πανεπιστημίου, ενώ η πορεία είχε τελειώσει και ο δρόμος είχε δοθεί στην κυκλοφορία, διμοιρία των ΜΑΤ επιτέθηκε βίαια, αναίτια σε διερχόμενους. Μεταξύ των οποίων που δέχτηκαν τη βάρβαρη επίθεση ήταν και ο φαντάρος Γ.ΓΡ.

Οι άνδρες των ΜΑΤ αγνόησαν τη δήλωση του ότι είναι φαντάρος, του επιτέθηκαν και αφού τον ακινητοποίησαν πετώντας τον κάτω, στην συνέχεια τον κλωτσούσαν στο πρόσωπο, με συνέπεια το βαρύ τραυματισμό του. Αφού του πέρασαν χειροπέδες σαν τον χειρότερο εγκληματία, τον προσήγαγαν στη ΓΑΔΑ. Εκεί προσήλθαν άνδρες των ΜΑΤ, ΠΟΥ ΚΑΤΕΘΕΣΑΝ ΨΕΜΑΤΑ ΟΤΙ Ο ΦΑΝΤΑΡΟΣ ΠΕΤΟΥΣΕ ΜΟΛΟΤΟΦ.

Ενδεικτικό της επιχείρησης τρομοκράτησης του κινήματος μέσω των «αναίτιων-τυχαίων συλλήψεων» και της δικαστικής αρωγής μέσω ακραίων κατηγοριών και ποινών, κάνοντας ευρεία χρήση του αντιτρομοκρατικού εκτρώματος είναι οι κατηγορίες που αντιμετωπίζει ο φαντάρος: τέσσερα (4) κακουργήματα και τρία (3) πλημμελήματα.

Το γεγονός ότι η κυβέρνηση-οι κατασταλτικοί μηχανισμοί και η δικαστική εξουσία έχουν πολύ ευρύτερες επιδιώξεις μέσω της εξόντωσης του Γ.ΓΡ. αποκαλύπτεται από τα εξής:

Ενώ η σύλληψη έγινε στις 16:00 μ.μ. οι τρείς άνδρες των ΜΑΤ προσήλθαν να καταθέσουν πολύ αργότερα (19:00 μμ.,) πολύ καλά δασκαλεμένοι.

Ενώ συνήθως σε τέτοιες περιπτώσεις καταθέτουν ένας ή δύο αστυνομικοί, σε αυτή την περίπτωση προσήλθαν τρείς.

Ενώ η ιδιότητα του στρατευμένου είναι γνωστή στις αστυνομικές αρχές, ο φαντάρος δεν έχει παραδοθεί στην Στρατονομία ώστε να τεθεί στην διάθεση της Στρατιωτικής Δικαιοσύνης. Πρόκειται για μια σαφή παρανομία, που καλύπτεται πίσω από νομοθετικά τερτίπια και κρύβει πολιτικές επιδιώξεις.

Ο φαντάρος σύρεται στα δικαστήρια με τις εξοντωτικές κατηγορίες γιατί:

· Πρέπει καταρχήν να συγκαλυφθεί η βάναυση επίθεση της αστυνομίας που προκάλεσε το βαρύ τραυματισμό του. Αν το παλικάρι αφήνονταν χθες ελεύθερο, θα μπορούσε να μηνύσει την πολιτική και αστυνομική ηγεσία, φορτίζοντας ακόμη περισσότερο το κλίμα εναντίον της κυβέρνησης και της αστυνομίας.

· Δεύτερον, πρέπει η αστυνομία να παρουσιάσει έργο και μάλιστα μαζικές συλλήψεις, που να επιφέρουν βαριές ποινές. Η Ν.Δ. μιμείται την ακραία κρατική καταστολή του Σαρκοζί, θέλοντας «να στείλει σπίτι της» την νεολαία πριν συναντηθεί με τους απολυμένους γονείς-θύματα της καπιταλιστικής κρίσης, στους δρόμους του αγώνα

· Ο φαντάρος δεν παραδίδεται στην Στρατονομία γιατί γνωρίζουν ότι οι κατηγορίες θα καταρρεύσουν, η κρίση θα γιγαντωθεί και ο Στρατός που ήδη έχει βάψει τα χέρια του με το αίμα δεκάδων νεκρών φαντάρων από αυτοκτονίες και ατυχήματα, ΘΑ ΦΟΡΤΩΘΕΙ ΜΕ ΕΝΑ ΑΚΟΜΗ, ΔΙΚΑΣΤΙΚΟ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ ΕΓΚΛΗΜΑ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΤΗΣ ΝΕΟΛΑΙΑΣ.

· Οι αστυνομικοί θα χρειαστούν τέσσερις ώρες για να καταθέσουν, χρόνος απαραίτητος για να συμφωνήσουν και αποστηθίσουν τις κατηγορίες τους, αλλά και απαραίτητος πολιτικός χρόνος ώστε οι υπουργοί Εσωτερικών-Δικαιοσύνης-Εθνικής Άμυνας συμφωνήσουν το ποιος και πως θα χειριστεί την κρίση.

· Η σύλληψη του φαντάρου θεωρείται «ζεστή πατάτα» που κανένας υπουργός δε τη θέλει στα χέρια του. Πολύ περισσότερο που όλοι αισθάνονται ότι η κυβέρνηση καταρρέει, οι εκλογές πλησιάζουν, ο λαός είναι εξαγριωμένος.

· Επιπλέον η πληθώρα των αυτοπτών μαρτύρων που αντέδρασαν στο βάναυσο ξυλοδαρμό του φαντάρου Γ.ΓΡ. και στην παράνομη σύλληψη του, μπορούν να ανατρέψουν το κατηγορητήριο και να αποδείξουν το αβάσιμο των κατηγοριών.

· Η προσπάθεια εξόντωσης Φαντάρου μέσω της δικαστικής βίας δεν είναι τυχαία.

Η κυβέρνηση γνωρίζει ότι δε μπορεί να πείσει για την αναγκαιότητα της διακυβέρνησης και της πολιτικής της. Πολιτική που είναι έτοιμο να ακολουθήσει και το ΠΑΣΟΚ. Επίσης διαπιστώνει ότι ο κρατικός αυταρχισμός πυροδοτεί νέους γύρους νεανικών ξεσπασμάτων και ξεβολεύει από τους καναπέδες πολλούς εργαζόμενους γονιούς.

Επιχείρησε επομένως να πειραματιστεί με την κατάσταση ΕΚΤΑΚΤΗΣ ΑΝΑΓΚΗΣ δοκιμάζοντας τα κοινωνικά αντανακλαστικά, θέτοντας επί τάπητος την άμεση χρήση του στρατού για την καταστολή διαδηλώσεων και στην αποστολή ξένων αστυνομικών δυνάμεων (Γερμανία-Γαλλία).

Έντρομη όμως διαπίστωσε ότι ούτε η κοινωνία και πολύ περισσότερο, ούτε τα στελέχη και οι φαντάροι είναι διατεθειμένοι να ΣΤΑΘΟΥΝ ΕΝΟΠΛΑ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΤΟΝ ΑΓΩΝΙΖΟΜΕΝΟ ΛΑΟ.

Χαρακτηριστική των κινδύνων που αντιμετωπίζει η κυβέρνηση και η στρατιωτική ηγεσία είναι η ΑΝΟΙΚΤΗ ΕΠΙΣΤΟΛΗ ΦΑΝΤΑΡΩΝ που ΑΡΝΟΥΝΤΑΙ να αναλάβουν ένα τέτοιο ρόλο (εκατοντάδες υπογραφές στρατευμένων από 46 Στρατόπεδα).

Ύπουλα και κουτοπόνηρα, με δόση ρεβανσισμού και εκδικητικότητας, Εκτελεστική και Δικαστική Εξουσία «ΕΚΤΕΛΟΥΝ» το φαντάρο Γ.ΓΡ. για να παραδειγματίσουν.

«Χτυπούν στο βρόντο» καταδιώκοντας ένα στρατευμένο που δεν είχε καμιά σχέση με τίποτε ώστε να περάσουν σε όλους το ΦΟΒΟ, ότι μπορεί να είναι το επόμενο θύμα της ΚΡΑΤΙΚΗΣ ΑΥΘΑΙΡΕΣΙΑΣ.
Billad
Billad
Newbie
Newbie

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 15
Ηλικία : 39
Ημ/νία εγγραφής : 25/09/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

S O S!!!!!!!!!!!!!!!! Empty Απ: S O S!!!!!!!!!!!!!!!!

Δημοσίευση από Billad Παρ Δεκ 19, 2008 5:08 pm

Billad
Billad
Newbie
Newbie

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 15
Ηλικία : 39
Ημ/νία εγγραφής : 25/09/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

S O S!!!!!!!!!!!!!!!! Empty Απ: S O S!!!!!!!!!!!!!!!!

Δημοσίευση από fx125cc Παρ Δεκ 19, 2008 6:18 pm

...


Έχει επεξεργασθεί από τον/την fx125cc στις Παρ Δεκ 19, 2008 6:19 pm, 1 φορά (Λόγος της επεξεργασίας : λαθος topic)
fx125cc
fx125cc
Guru
Guru

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 318
Ηλικία : 43
Τόπος Διαμονής : Περιστέρι
Ημ/νία εγγραφής : 27/11/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

S O S!!!!!!!!!!!!!!!! Empty Απ: S O S!!!!!!!!!!!!!!!!

Δημοσίευση από UQBARAIGIO Σαβ Δεκ 20, 2008 1:53 am

Ρε μεγάλε ειλικρινά τα πιστεύεις όλα όσα λες;

Εδώ μπορούν να πιάσουν τον οποιοδήποτε οποιαδήποτε στιγμή και ειλικρινά πιστεύεις ότι θέλουν να πληρώσει ο φανταράκος για όλους;

Και γιατί δε μας λες αν ο φαντάρος δεν είναι μόνο ένας φαντάρος και ότι μπορεί να είναι και σπουδαστής. Και ότι αν είναι σπουδαστής μπορεί πολύ εύκολα να ανοίκει σε κάποια παράταξη(ίσως αντιεξουσιαστών, μάλλον γενικότερα ακρέων). Και ποιος μου λέει ότι δεν είναι και κολλητός σου και τα κάνεις αυτά;
Αν πάντως δεν είναι τίποτα από αυτά είναι το λιγότερο χαζός.

θα μπορούσα κι εγώ πολύ εύκολα χωρίς να σου πω πολλά πολλά να σου παρουσιάσω τον οποιοδήποτε σοβαρό κακοποιό σα θύμα λέγοντάς μονο αυτά που θα ήθελα εγώ να μάθεις. Σε στιγμές δόσεων αναρχίας όπως αυτές που επικρατούν τις τελευταίες μέρες στην Αθήνα ο καθένας που σκέφτεται τον εαυτό του αποφεύγει να είναι κοντά και ο κάθε φαντάρος το σκέφτεται 10 φορές πριν κατέβει στο κέντρο της Αθήνας γιατί ξέρει ότι αν γίνει κάτι θα του αλλάξουνε τα φώτα. Κατάλαβες ποιο είναι το θέμα; Καλό θα ήταν λοιπόν να μας πεις αν το παλικάρι είχε προηγούμενα και τι έχει κάνει στη ζωή του παρά να μας αραδιάζεις μια έτοιμη ανακοίνωση που και νόημα δε βγάζει.

Και νομίζω ότι ο τίτλος δεν έχει καμία σχέση με το θέμα.
Βοήθεια να ζητήσουν οι γονείς των παιδίων που ανα τον κόσμο έχουν χάσει τα παιδιά τους και τα ΜΜΕ χρησιμοποιούν τη μνήμη τους για πολιτικά συμφέροντα μην αφήνοντας τους να ηρεμήσουν.
Κατάλαβες; Τη μεγαλύτερη σημασία την έχει η ανθρώπινη ζωή και όχι κάποιος χαζός που βρίσκεται "τυχαία" στα επεισόδια. Μα καλα ρε γαμώτο δε βαρεθήκατε να γίνονται όλα τυχαία στη ζωή;
UQBARAIGIO
UQBARAIGIO
User
User

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 56
Ηλικία : 40
Τόπος Διαμονής : Gerakas
Ημ/νία εγγραφής : 28/06/2007

http://andriot.homeip.net

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

S O S!!!!!!!!!!!!!!!! Empty Απ: S O S!!!!!!!!!!!!!!!!

Δημοσίευση από Billad Κυρ Δεκ 21, 2008 1:40 am

Φίλε UQBARAIGIO, ΝΑΙ είναι φίλος τον ξέρω απο το δημοτικό δεν ανήκει σε καμία παράταξη και δεν είναι φοιτητής!
Μάλλον δεν μπορεις να καταλάβεις τι κατάσταση γιατι δεν σε αφορά,και μπορεί σε ανάλογη περίπτωση να αντιδρούσα και εγω έτσι αν δεν ήταν δικός μου άνθρωπος.Και είναι η πρώτη φορά που αντιλήφθηκα αυτό που το τελευταίο καιρο έχει γίνει 'καραμέλα' ΟΤΙ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΤΟΥ!!!!
Το μόνο που σου εύχομαι είναι να μη σου τύχει ποτέ,ούτε σε εσένα τον ίδιο ούτε σε κανένα γνωστό σου...!
Billad
Billad
Newbie
Newbie

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 15
Ηλικία : 39
Ημ/νία εγγραφής : 25/09/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

S O S!!!!!!!!!!!!!!!! Empty Απ: S O S!!!!!!!!!!!!!!!!

Δημοσίευση από zapata Πεμ Δεκ 25, 2008 7:26 am

Ο φαντάρος δεν είχε καμία σχέση με την πορεία απλά περνούσε. Είχα πάει στα δικαστήρια και έμαθα ακριβώς τι έγινε και από δικηγόρους. Η ανακοίνωση του Billad ισχύει.
Άσχετα όμως με αυτό για εσένα είναι δίκαιο, ακόμα και αναρχικός να ήταν, να τον έχουν σαπίσει στο ξύλο χωρίς να τον έχουν δει να κάνει τίποτα ή ακόμα και να τον έχουν δει να σπάει? Αν είναι για κάθε παράβαση να θεσπίσουμε και νόμο να πέφτει ξύλο. Την επόμενη φορά που θα παρκάρεις παράνομα, να σε βάλει κάτω ο τροχονόμος και να σε σαπίσει και αν κανείς που το μάθει το βάλει στο φόρουμ πες του ότι εσύ ήσουν χαζός που έκανες παράβαση.
ΟΤΑΝ ΣΚΟΤΩΣΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΑΣ
ΤΟΤΕ ΘΑ ΒΓΕΙΤΕ ΑΠΟ ΤΑ ΚΛΟΥΒΙΑ ΣΑΣ

Αφιερωμένο από το στόμα χιλιάδων διαδηλωτών από όλους τους δρόμους της Ελλάδας στον uqbaraigio και όλους τους ομοϊδεάτες του που μας βλέπουν από τον καναπέ τους. Χωρίς παρεξήγηση..
zapata
zapata
User
User

Αριθμός μηνυμάτων : 62
Ηλικία : 106
Τόπος Διαμονής : ΑΙΓΑΛΕΩ
Ημ/νία εγγραφής : 23/02/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

S O S!!!!!!!!!!!!!!!! Empty Απ: S O S!!!!!!!!!!!!!!!!

Δημοσίευση από invi69 Πεμ Δεκ 25, 2008 2:08 pm

wraioi eiste o enas kolhtos tou, o allos phge sto dikasthrio. prepei na einai polu gnwstos o fantaros dioti kai se allo ena forum pou kapoios ebgale paromoia anakoinwsh leei oti htan kolhtos tou.xaxaxa exete plaka pantws.
den mporw na katalabw kati.upotithete eiste enantiwn autwn pou ta spane alla molis to kratos paei na kanei kati amesws kathgoreite kai milate gia katastolh klp. h bia mono me katastolh nikietai sthn praxh. den ginetai na pereimenoume pote tha axiwthoun oloi aytoi oi mizeroi anthrwpoi pou nomizoun oti polemane gia kati na stamathsoun na ta spane kai na xalane tis giortes olwn.

ΕΥΧΟΜΑΙ Ο ΝΕΟΣ ΧΡΟΝΟΣ ΝΑ ΣΑΣ ΦΕΡΕΙ ΦΩΤΗΣΗ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙΤΑΙ ΜΕ ΚΑΝΕΝΑ ΣΟΒΑΡΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΗΣ ΚΟΙΝΩΝΙΑΣ.
η προπαγανδα και η δημαγωγια ειναι οι χειροτεροι εχθροι της δημοκρατιας, και αυτοι την στιγμη αυτο κανετε. η κοινωνια εχει αναγκη και τους αστυνομικους και την καταστολη διοτι απλος καποιοι ανθρωποι δεν ξερουν που να σταματησουν.

καλες γιορτες σε ολους, καλες διακοπες και ελπιζω ο νεος χρονος να μας βρει ολους ευτυχισμενους με ανοιχτη την σχολη μετα της 10/1.lol!!
invi69
invi69
Boss
Boss

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 661
Ηλικία : 40
Τόπος Διαμονής : Πολυγωνο(οχι πενταγωνο)
Ημ/νία εγγραφής : 06/06/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

S O S!!!!!!!!!!!!!!!! Empty Απ: S O S!!!!!!!!!!!!!!!!

Δημοσίευση από zapata Παρ Δεκ 26, 2008 5:21 am

ΧΑ,ΧΑ. Α ρε invi πόσο δαπίτης είσαι. Η μανία σου να υπερασπιστείς το κράτος κ την αστυνομία σε έκανε να καταδικάσεις το παλικάρι πριν από το ίδιο το κράτος.
1) Από ότι έμαθα ο εισαγγελέας τον έκρινε μη προφυλακιστέο οπότε μάλλον δεν υπάρχουν αρκετά στοιχεία.
2) Αν μπορούσες στοιχειωδώςνα κατανοήσεις τα κείμενα που διάβασες θα έβλεπες ότι το παιδί δεν είχε πάει καν στην πορεία.
3) Το ότι ο άλλος είναι φίλος του κ ένας αριστερός (εγώ που δεν ξέρω καν το όνομά του) πήγε στη δίκη του σε ένδειξη αλληλεγγύης κ στήριξης σε ένα αθώο συνάνθρωπό μας (ούτε καν φτάνει το μυαλό σου να κατανοήσει γιατί κάποιος να το κάνει αυτό) δεν κάνει τον φαντάρο ύποπτο ή ένοχο, σύμφωνα με την ετυμηγορία σου.

Εγώ λοιπόν σου εύχομαι να χιλιάσεις τα ποστ στο φόρουμ, αφού μέχρι εκεί φτάνει η δράση σου κ άραξε στον καναπέ σου βλέποντας την Ελλάδα κ τον κόσμο να αλλάζουν χωρίς να κάνεις τίποτα, όπως τώρα. Κ ναι, ως ένα βαθμό διαφωνώ με τα καψίματα αλλά τελικά δεν υπάρχει τίποτα πιο καμμένο από κάποια μυαλά.

ΚΑΛΑ ΑΛΕΞΟΥΓΕΝΝΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!
zapata
zapata
User
User

Αριθμός μηνυμάτων : 62
Ηλικία : 106
Τόπος Διαμονής : ΑΙΓΑΛΕΩ
Ημ/νία εγγραφής : 23/02/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

S O S!!!!!!!!!!!!!!!! Empty Απ: S O S!!!!!!!!!!!!!!!!

Δημοσίευση από Santeron Σαβ Δεκ 27, 2008 1:30 am

Ρε zapata χαλάρωσε... Εγώ προσωπικά δεν μπορώ να καταλάβω κάτι άλλο σε αυτές τις περιπτώσεις... Και σεις που το ξέρετε ότι δεν έκανε τίποτα αυτός στα επεισόδια και μετά πήγε να την κάνει και τον τσιμπήσανε. Δεν κατηγορώ το παλικάρι απλά λέω ότι μπορεί να υπάρχει και άλλη όψη που δεν ξέρουμε... Επίσης zapata το ξέρεις ότι το μεγαλύτερο ποσοστό των ανθρώπων, όπως και εγώ, δυστυχώς περιμένουν από τους άλλους να αντιδράσουν…
Santeron
Santeron
Admin
Admin

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 1531
Ηλικία : 38
Τόπος Διαμονής : New Smirni, Athens, Greece
Ημ/νία εγγραφής : 07/06/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

S O S!!!!!!!!!!!!!!!! Empty Απ: S O S!!!!!!!!!!!!!!!!

Δημοσίευση από zapata Σαβ Δεκ 27, 2008 5:11 am

Ξαναλέω ότι ακόμα κ να έκανε (που δεν έκανε) δε δικαιολογείται να τον έχουν σαπίσει στο ξύλο κ να μην τον παραπέμπουν στη στρατονομία η οποία βάση νόμου πρέπει να επιληφθεί. Τον πιάνουν δηλαδή για παρανομία κ αυτοί κάνουν τη μια πάνω στην άλλη.

Εγώ αναγνωρίζω ότι είναι δύσκολο να σηκωθείς κ να κάνεις πράγματα με συλλογικό τρόπο είτε λόγω της προπαγάνδας κ της τρομοκρατίας που σπέρνουν τα κανάλια, είτε γιατί η αριστερά σήμερα δεν εμπνέει τον κόσμο όσο θα έπρεπε ή για 1002 λόγους. Όμως είναι άλλο να κράζεις εκ του ασφαλούς όσους προσπαθούν κ να μην αντιπροτείνεις τίποτα ουσιαστικό κ άλλο να κάνεις επικοδομητική κριτική. Κ μάλιστα ο άλλος κρίνει ένοχο έναν άνθρωπο χωρίς να ξέρει τίποτα. Πιο πολύ από παράπονο τα λέω αυτά, που σκοτωνόμαστε στους δρόμους όλη μέρα για κάτι καλύτερο κ μας τη λένε κ από πάνω.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την zapata στις Κυρ Δεκ 28, 2008 9:59 am, 1 φορά
zapata
zapata
User
User

Αριθμός μηνυμάτων : 62
Ηλικία : 106
Τόπος Διαμονής : ΑΙΓΑΛΕΩ
Ημ/νία εγγραφής : 23/02/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

S O S!!!!!!!!!!!!!!!! Empty Απ: S O S!!!!!!!!!!!!!!!!

Δημοσίευση από UQBARAIGIO Κυρ Δεκ 28, 2008 8:03 am

Μεγάλε zapata και λοιποί ομοϊδεάτες και υπερασπιστές του φαντάρου επειδή έλειπα λόγω των ημερών και τώρα επέστρεψα αντιλαμβάνομαι ότι δεν ίδρωσε καθόλου το αυτί σας μ'αυτά που έγραψα νωρίτερα.
Γιατί δε μου απαντάτε σ'όλα όσα ρώτησα και μόνο προσπαθείτε να επιβάλετε τη γνώμη σας;
Αν ήσασταν εσείς φαντάροι και ξέρατε ότι αν βρεθείτε σε χώρο πορείας και σας πιάσουν θα σας έκαναν του αλατιού θα πηγαίνατε έστω και κοντά;
Το μόνο που είπα είναι ότι σε όλα τα πράγματα υπάρχει και η άλλη άποψη, καλή ή κακή, που ευτυχώς έχει δικαίωμα να ακουστεί, καλώς ή κακώς, και όχι να υποστηρίζουμε την μονοτονία ακόμα και στην ανθρώπινη έκφραση.
Κι εγώ αν ήταν φίλος μου σε παρόμοια θέση ίσως να έκανα το ίδιο,δηλ. να λέω ότι είναι αθώος και να το πίστευα με ότι μου την ψυχή κι ας μην ήταν!!!!!!!!!!!!!!!
Το κωμικοτραγικό σε σας είναι ότι αναφέρατε ένα έτοιμο πολιτικό λογίδριο το οποίο αντί να μιλά για το φίλο σας προσπαθεί να περάσει άλλα, πολιτικά και μή, μηνύματα με αποτέλεσμα να μείώνει τη σημαντικότητα του θέματος.
Εγώ αυτό δε θα τολμούσα να το κάνω για κανένα φίλο μου.Νομίζω ότι με αυτό τον τρόπο θα τον σεβόμουν περισσότερο από το να τον κάνω υποτιθέμενο μάτυρα στο βωμό της αντιδημοκρατίας.
Δεν αποφεύγω τη φωτιά αλλά δε πηδάω μέσα και μετά να λέω ότι με κάψανε.
UQBARAIGIO
UQBARAIGIO
User
User

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 56
Ηλικία : 40
Τόπος Διαμονής : Gerakas
Ημ/νία εγγραφής : 28/06/2007

http://andriot.homeip.net

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

S O S!!!!!!!!!!!!!!!! Empty Απ: S O S!!!!!!!!!!!!!!!!

Δημοσίευση από zapata Κυρ Δεκ 28, 2008 9:56 am

1) Σε σχέση με τα κίνητρά μου, σε πληροφορώ ότι το φαντάρο δεν τον έχω δει ποτέ μου (ούτε στα δικαστήρια) κ ούτε ξέρω το όνομά του.

2) Με το να λες ότι φταίει αυτός, που τον μαζέψανε επειδή έκανε βόλτα με την παρέα του στο κέντρο μερικές ώρες μετά την πορεία, νομιμοποιείς κ αποδέχεσαι το καθεστώς τρομοκρατίας που προσπαθούν να επιβάλλουν στον κόσμο. Συλλαμβάνουν άσχετους, τους καταστρέφουν τη ζωή κ εμείς θα λέμε ότι φταίνε που πιάνονται επειδή η αστυνομία θέλει να φοβίζει κόσμο; Τρελαθήκαμε τελείως;;; Χίλιους αναρχικούς με μολότωφ να είχε γύρω του δε θα πάθαινε τίποτα κ την πάτησε από αυτούς που υποτίθεται ότι τον προστατεύουν σαν πολίτη.

3) Είπες ότι επιβάλλω την άποψή μου. Πώς, με το να τη λέω; Πώς έπρεπε δηλαδή να μιλήσω; Διευκρίνησε τι εννοείς.

4) Ο billad (τον οποίο επίσης δε γνωρίζω, προς απογοήτευση τον συνωμοσιολόγων) αντί να πει την άποψή του βρήκε μια έτοιμη ανακοίνωση κ την ανέβασε. Ε, εντάξει εκεί κολλήσαμε τώρα; Το θέμα είναι η ουσία της κατάστασης. Αυτό που έπρεπε να συζητάμε είναι ποιός φταίει που η αστυνομία δημιουργεί κόκκινες ζώνες σε όλη την Αθήνα χωρίς να κινδυνεύουν ζωές. Οι τραυματισμοί κ οι δολοφονίες γίνονται από αστυνομικούς για να μην ξεχνάμε τι συμβαίνει πραγματικά στην καλή μας "δημοκρατία".
zapata
zapata
User
User

Αριθμός μηνυμάτων : 62
Ηλικία : 106
Τόπος Διαμονής : ΑΙΓΑΛΕΩ
Ημ/νία εγγραφής : 23/02/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

S O S!!!!!!!!!!!!!!!! Empty Απ: S O S!!!!!!!!!!!!!!!!

Δημοσίευση από mback23 Κυρ Δεκ 28, 2008 9:57 am

Ρε παιδιά άγιες μέρες τώρα! Τι προσπαθείτε να τη πείτε ο ένας στον άλλο; Ο καθένας έχει την άποψη του και καλός ή κακός δεν την αλλάζει! Εγώ δεν συμφωνώ με κανένα σας μιας και είμαι στη μέση. Αλλά ασπάζομαι αυτό που είπε ο από πάνω, ότι είναι βλακεία να καίγεσαι από μόνος σου και μετά να σου φταίνε όλοι οι άλλοι και να κλαίγεσαι.
Άμα θέλετε συζητήστε για πράγματα όπως το πότε γεννήθηκε ο Χριστούλης! Και τι γιόρταζαν στην αρχαιότητα στις 25 Δεκέμβρη σε όλες τις “ειδωλολατρικές” (“κακές”) θρησκείες! Εκεί να δείτε προπαγάνδες και πόσο κατευθυνόμενοι είμαστε. Όλα τα άλλα είναι απλά λεπτομέρειες.Wink
mback23
mback23
Admin
Admin

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 959
Ηλικία : 39
Τόπος Διαμονής : Ζωγράφου
Ημ/νία εγγραφής : 21/06/2007

http://metalwatchtower.blogspot.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

S O S!!!!!!!!!!!!!!!! Empty Απ: S O S!!!!!!!!!!!!!!!!

Δημοσίευση από zapata Κυρ Δεκ 28, 2008 10:05 am

Μάλλον το θέμα έχει όντως εξαντληθεί. Αν μάθω κάτι πιο συγκεκριμένο για το φαντάρο θα το γράψω.

mback διαφωνώ με την πρώτη παράγραφο του ποστ σου αλλά συμφωνώ με τη δεύτερη. Άντε, καλή ξεκούραση.
zapata
zapata
User
User

Αριθμός μηνυμάτων : 62
Ηλικία : 106
Τόπος Διαμονής : ΑΙΓΑΛΕΩ
Ημ/νία εγγραφής : 23/02/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης